ŁĄCZNOŚĆ PRZYSZŁOŚCI TO BEZPIECZEŃSTWO SIECI I NOWE TECHNOLOGIE

O trendach w branży telekomunikacyjnej w Europie Środkowej i Wschodniej mówi Janos Matula, ekspert firmy RETN do spraw komunikacji dla biznesu w Europie Środkowej i Wschodniej, pracujący na co dzień w Budapeszcie. W oparciu o swoje doświadczenia w branży telekom i znajomość rynków (Słowenii, Chorwacji, Serbii, Węgier, Słowacji i Czech) Janos Matula tak prognozuje najbliższą przyszłość i wyraźnie zaznaczające się trendy.

Wzrost zapotrzebowania na bezpieczeństwo w sieci po pandemii Covid-19

Podczas pandemii sieci biznesowe doświadczyły alarmującego wzrostu liczby cyberataków. Firmy szybko dostosowywały się do pracy zdalnej, komunikacji cyfrowej i dużej zależności od infrastruktury cyfrowej, ale jednocześnie cyberprzestępcy dostrzegli nowe możliwości wykorzystania luk w zabezpieczeniach. W odpowiedzi wzrosło zapotrzebowanie na solidne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa sieci. Klienci oczekują czegoś więcej niż tradycyjne usługi IP i szukają kompleksowych rozwiązań, które mogą chronić ich sieci przed wyrafinowanymi zagrożeniami.

W całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej firmy telekomunikacyjne uważnie monitorują ten trend i rozumieją zmieniające się potrzeby swoich klientów. Choć niektórym wystarczają tradycyjne środki bezpieczeństwa, coraz większa liczba firm poszukuje kompleksowych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązań.

Rosnące zapotrzebowanie na skuteczne mechanizmy obronne utorowało drogę naszym autorskim rozwiązaniom IP Guard. Wykraczają one poza standardowe usługi IP i oferują pakietowe rozwiązania, które łączą ochronę DDoS z tranzytem IP. Widzimy zwiększone zainteresowanie klientów chcących proaktywnie chronić swoje sieci. Na przykład zaawansowane technologie, takie jak Flowspec, umożliwiają klientom wykrywanie i powstrzymywanie ataków w sieci nadrzędnej (RETN), zanim dotrą one do infrastruktury klienta. To proaktywne podejście nie tylko łagodzi skutki ataków, ale może także zapewnić klientom dodatkowy spokój.

Zwiększanie wykorzystania technologii 400G

Duże firmy na rynku telekomunikacyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej w coraz większym stopniu badają i testują rozwiązania 400G, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na szybszą i bardziej przyszłościową infrastrukturę sieciową.

Potencjał technologii 400G wykracza poza bezpośredni wzrost wydajności i oszczędności. Firmy i ich menedżerowie z myślą o przyszłości starają się przewidzieć rozwój rynku, dążąc do utrzymania przewagi konkurencyjnej. Oceniając swoje podejście do spraw związanych z łącznością oraz posiadany sprzęt, badają, w jaki sposób zabezpieczyć swoje przedsiębiorstwa w perspektywie od trzech do pięciu lat. RETN włącza się w te działania jako konsultant, współpracując z klientami i zespołami technicznymi, aby zrozumieć ich indywidualne wymagania i wyzwania oraz dostosować się do celów długo terminowych. Doskonałym przykładem jest nasza współpraca z BIX (Budapest Internet Exchange) w celu zapewnienia usługi o przepustowości 400 Gb/s, aby sprostać rosnącym wymaganiom transgranicznej wymiany danych (więcej na ten temat tutaj). Taka forma współpracy umożliwia klientom podejmowanie świadomych decyzji, które będą miały trwały wpływ na ich działalność.

Uzyskując informacje o pojawiających się trendach, angażując się we wspólne dyskusje i wykorzystując wiedzę doświadczonych partnerów telekomunikacyjnych, firmy w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej mogą pewnie poruszać się w zmieniających się warunkach biznesowych.

Więcej informacji o firmie oraz o usługach RETN na stronie www.retn.net