GRUPA POLSAT PLUS: BILANS 2023

23 mln osób w zasięgu sieci 5G, 6 mln – 5G Ultra, a 13 mln – światłowodu, bardzo dobra ramówka Telewizji Polsat, partnerstwo z Google Cloud, produkcja energii ze słońca i wiatru oraz sprzedaż autobusów wodorowych

W 2023 r. Grupa Polsat Plus rozwijała się w każdym segmencie działalności. Rozbudowała zasięg 5G Plusa do 23 mln osób, wprowadziła 5G Ultra o prędkości do 1 Gb/s, w którego zasięgu jest 6 mln mieszkańców Polski, a światłowód przyspieszył do 2 Gb/s i obejmuje zasięgiem 13 mln osób. Telewizja Polsat nabyła nowe kanały – w sumie ma już ich ponad 40 – oraz prawa sportowe. W serwisie Polsat Box Go pojawił się nowy pakiet Start. Farmy wiatrowe w Miłosławiu i Kazimierzu Biskupim rozpoczęły produkcję energii, w sumie Grupa ma już 215 MW zainstalowanej mocy energii, docelowo będzie to 750 MW w 2026 roku. W Warszawie i Rybniku zostały uruchomione pierwsze w Polsce ogólnodostępne stacje tankowania wodoru.

Najważniejsze wydarzenia:

 • W zasięgu 5G Plusa są już 23 mln mieszkańców Polski, a z jeszcze szybszego 5G Ultra może korzystać 6 mln osób. Dzięki planowanej agregacji nowego pasma C klienci Plusa zyskają Internet 5G z maksymalną prędkością technologiczną do około 2 Gb/s.
 • Netia rozpędziła światłowód do 2 Gb/s, a dostęp do Internetu stacjonarnego w ramach jej własnej oraz partnerskiej infrastruktury ma już 6,9 mln punktów adresowych, w tym 6 mln do Internetu światłowodowego. W zasięgu światłowodu Plusa jest już 13 mln mieszkańców Polski.
 • Grupa Polsat Plus zawarła strategiczne partnerstwo Google Cloud, w ramach którego Google podpisał swoją pierwszą w Polsce umowę na zakup zielonej energii elektrycznej z farmy wiatrowej Przyrów, a Grupa Polsat Plus skorzysta z rozwiązań chmurowych Google Cloud, przyspieszając swój rozwój technologiczny i transformację cyfrową.
 • Grupa Polsat Plus wzmocniła pozycję w segmencie mediowym – nabyła większościowy udział w spółkach, do których należą serwis naEkranie.pl oraz kanały 4fun.tv, 4fun Kids i 4fun Dance. Udział kanałów Telewizji Polsat w rynku to mocne 22%.
 • Z serwisów internetowych Grupy Polsat-Interia korzysta średnio co miesiąc blisko 21 mln unikalnych użytkowników, którzy generują blisko 2 mld odsłon stron.
 • Nowe prawa Telewizji Polsat – przedłużyła prawa do transmitowania siatkarskich europejskich pucharów aż do sezonu 2028/2029 (umowa obejmuje Ligę Mistrzów CEV, Puchar CEV oraz Challenge Cup), Orlen Basket Ligi do końca sezonu 2029/2030, podpisała umowę na transmisje z meczów ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet w piłce ręcznej do 2030 roku oraz hokejowych Mistrzostw Świata w latach 2024 – 2029.
 • Najważniejsze obecne prawa sportowe Grupy Polsat Plus: siatkówka klubowa i reprezentacyjna, w tym m.in.: Plusliga, Tauron Liga, Liga Mistrzów i Mistrzyń, Mistrzostwa Świata wraz z eliminacjami, Mistrzostwa Europy wraz z eliminacjami, Liga Narodów, siatkówka plażowa; tenis: Wimbledon, ATP Tour; piłka nożna: kwalifikacje do Mistrzostw Europy 2028, kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2026, Liga Narodów UEFA (wszystko bez meczów Polaków); lekkoatletyka: Diamentowa Liga, World Athletics Continental & Indoor Tour; koszykówka: ORLEN Basket Liga; piłka ręczna: ORLEN Superliga w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn; sporty walki, m.in.: UFC, FEN, Babilon Boxing i Babilon MMA; golf: The Open Championship; motorsport: długodystansowe Mistrzostwa Świata FIA WEC, motocyklowe Mistrzostwa Świata MotoGP; sporty zimowe: łyżwiarstwo szybkie, łyżwiarstwo figurowe, short track, hokejowe Mistrzostwa Świata 2024, Puchar Spenglera; kolarstwo: Tour de Pologne 2024, a także futbol amerykański NFL oraz Igrzyska Paraolimpijskie.
 • Serwis streamingowy Polsat Box Go uruchomił nowy pakiet o nazwie Start w promocyjnej cenie tylko 30 zł za cały rok, czyli 2,5 zł miesięcznie. Pakiet Polsat Box Go Start oferuje dostęp do ponad 40 tysięcy godzin ulubionych seriali, reality shows, wyjątkowej rozrywki i wielu ekscytujących nowości z ponad 20 kanałów Telewizji Polsat.
 • Rozpoczęcie produkcji zielonej energii przez farmy wiatrowe w Miłosławiu i Kazimierzu Biskupim oraz rozbudowa farmy słonecznej w Brudzewie. W sumie Grupa ma już 215 MW zainstalowanych mocy produkcji energii, do 2026 roku będzie to około 750 MW.
 • W całym 2023 r. zielone źródła energii Grupy Polsat Plus wyprodukowały 665 GWh energii, a blisko 100% zużywanej przez spółki z Grupy energii pochodziło z OZE.
 • Szacowane niewyemitowane emisje gazów cieplarnianych uzyskane przez Grupę dzięki rozwojowi własnych OZE wyniosły 316 tys. ton.
 • Uruchomienie fabryki autobusów wodorowych NesoBus w Świdniku oraz ogólnodostępnych stacji tankowania zielonego wodoru w Warszawie i Rybniku.
 • Wygrane przetargi na dostarczenie NesoBusów dla Rybnika, Gdańska i Chełma.
 • Grupa Polsat Plus i Polski Komitet Olimpijski zawarły porozumienie, dzięki któremu Grupa Polsat Plus i sieć Plus będą sponsorami PKOl-u i Olimpijskiej Reprezentacji Polski w ciągu najbliższych 4 lat, w tym podczas Igrzysk XXXIII Olimpiady Paryż 2024 oraz XXV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Mediolan-Cortina d’Ampezzo 2026

W 2023 r. konsekwentnie realizowaliśmy naszą strategię. W zasięgu sieci 5G Plusa są już 23 mln mieszkańców Polski, a 5G Ultra o prędkości do 1 Gb/s – 6 mln. Światłowód to 13 mln osób w zasięgu. Inwestujemy w ofertę programową, w tym najlepszy sport i nowe seriale. Zgodnie z zapowiedziami dynamicznie rozwijamy projekty z nowego segmentu zielonej energii – mówi Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, Grupa Polsat Plus.