100-LECIE WYTWÓRNI COLUMBIA PICTURES

Sony Pictures Entertainment zaprezentowało specjalną wersję logotypu Columbia Pictures z okazji przygotowań do obchodów 100. rocznicy powstania jednej z wiodących wytwórni filmowych na świecie, która będzie obchodzić swój okrągły jubileusz już 10 stycznia 2024 roku.

Nowe logo czerpie inspirację z ponadczasowej formy oryginalnego znaku Columbia Pictures, „Damy z pochodnią”. W nowym logo wzmocnione światło pochodni symbolizuje 100 lat bogatej historii Columbia Pictures. Nowe logo to symbol jej rozwoju, od skromnych początków do osiągnięcia statusu wiodącego studia na świecie, znanego z produkcji nagradzanych i innowacyjnych filmów, które odzwierciedlają społeczne problemy swoich czasów. Z największą w historii liczbą statuetek Oscara za najlepszy obraz, Columbia Pictures od dziesięciu dekad dostarcza widowni najwyższej jakości rozrywkę i wywiera silny wpływ na naszą kulturę.

Tylko jedna rzecz różni wielkie studia filmowe od pozostałych twórców treści– historia. Historia Columbia Pictures jest widoczna w niezliczonej liczbie dzieł kultury, stworzonych przez tysiące osób w ciągu ostatnich 100 lat istnienia.  Wszyscy w Columbii są dumni z tego dziedzictwa i zaszczyceni możliwością uczestniczenia w obchodach tego wyjątkowego jubileuszu – powiedział Tom Rothman, Chairman & CEO Sony Pictures’ Motion Picture Group.

Columbia Pictures została założona 10 stycznia 1924 roku przez braci, Harry’ego i Jacka Cohnenów, oraz ich najlepszego przyjaciela, Joego Brandta.W 1934 roku po zdobyciu pięciu statuetek Oscara za film Ich noce, w reżyserii Franka Capry, Columbia Pictures ugruntowała swoją pozycję elitarnego studia, odpowiedzialnego za tworzenie klasyków kina i ponadczasowych fenomenów kultury, takich jak: Ich noce, Pan Smith jedzie do Waszyngtonu, Cieszmy się życiem, Zgadnij, kto przyjdzie na obiad, Stąd do wieczności, Na nabrzeżach, Lawrence z Arabii, Nauczyciel z przedmieścia, Zabawna dziewczyna, Taksówkarz, Tootsie, Karate Kid, Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok, Faceci w czerni, Pogromcy duchów, Chłopaki z sąsiedztwa, Dzień świstaka, Ich własna liga, The Social Network, Jumanji, Pewnego razu…w Hollywood, Małe kobietki, Spider-Man, oraz wiele innych.