48. BBC STUDIOS SHOWCASE 2024

BBC Studios ogłosiło dziś przedsprzedaż długo oczekiwanego serialu komediowego produkcji Hartswood Films pt. Douglas is Cancelled. Tytuł kupił należący do telewizji publicznej francusko-niemiecki kanał ARTE. Oficjalna premiera serialu dla międzynarodowych nabywców odbędzie się podczas BBC Studios Showcase, które w tym roku odbywa się w dniach 26–27 lutego 2024 r.

„Douglas is Cancelled” to czteroodcinkowa mini seria napisana przez światowej sławy scenarzystę i producenta wykonawczego Stevena Moffata (Doktor Who, Drakula, Sherlock). W rolach głównych występują Hugh Bonneville (Downton Abbey, Paddington) jako szanowany prezenter wiadomości, Douglas oraz Karen Gillan (Strażnicy Galaktyki, Doktor Who) jako jego bystrzejsza współprowadząca, Madeline.

Rebecca Glashow, CEO, BBC Global Media & Streaming powiedziała: Jesteśmy podekscytowani możliwością ogłoszenia zróżnicowanej i atrakcyjnej oferty BBC Studios Showcase 2024, która została opracowana w celu zaspokojenia potrzeb naszych klientów na całym świecie. Kontynuujemy rozwój naszego wydarzenia w oparciu o głębokie zrozumienie ich oczekiwań. Showcase 2024 będzie zawierało wyselekcjonowany program z ekskluzywnymi pokazami, dzięki czemu zapewnimy  gościom niepowtarzalne doświadczenia. Z niecierpliwością czekamy na ponowne spotkanie z naszymi kupcami i partnerami podczas BBC Studios Showcase.

Wśród największych premier tegorocznego Showcase znajdą się m.in.:

 • “ Firebird Pictures The Jetty” (4 x 60”), czteroodcinkowy serial sensacyjny z Jenną Coleman (Wilderness, The Serpent), który stawia ważne pytanie o moralność seksualną, tożsamość i ślad, który pozostawiło po sobie Me Too.
 • „Kidnapped: The Chloe Ayling Story” (6 x 30”), dramat oparty na faktach, wyprodukowany przez BBC Studios River Pictures we współpracy z ZDF Neo. Opowiada on historię Chloe Ayling, brytyjskiej modelki, która została uprowadzona we Włoszech w 2017 roku.
 • „Spent” (6 x 30”) – serial komediowy, stworzony z udziałem Michelle’a de Swarte (Dziecko), wyprodukowany przez firmę Different Artists Limited, opowiadający historię byłej modelki, która dobiega czterdziestki, jest spłukana i nie ma swojego azylu. Zabawa się skończyła i Mia musi w końcu wrócić na ziemię i nauczyć się poruszać w nowej rzeczywistości. Nie jest to szampańskie przyjęcie, na jakie liczyła.
 • „Pod numerem 9”, seria 9 (6 x 30”), doceniona przez krytyków i nagrodzona nagrodą BAFTA seria antologii komediowych Reece’a Shearsmitha i Steve’a Pembertona, wyprodukowana przez BBC Studios Comedy Productions, powraca z ostatnią serią zawierającą sześć nowych, samodzielnych historii.
 • „Mandy” sezon 3 (6 x 15”) – koprodukcja BBC Studios i Witchcraft Industries w reżyserii Diane Morgan. W tym sezonie Mandy zmaga się z własnym kryzysem zawodowym i rosnącymi kosztami utrzymania, podejmując się krótkotrwałych, nieprzemyślanych i słabo płatnych prac.

Szeroka gama tytułów popularno-naukowych oferowanych podczas tegorocznego wydarzenia BBC Studios Showcase obejmuje:

 • „Azję” (7 x 60”) – nową, ambitną, przełomową serię stworzoną przez BBC Studios Natural History Unit, której koproducentami są BBC America i ZDF. Seria opowiada historię największego kontynentu na Ziemi przybliżając krajobrazy i spektakularną przyrodę. Nakręcona przy użyciu najnowocześniejszych technologii przez doświadczone międzynarodowe i lokalne ekipy filmowe specjalizujące się w dokumentacji dzikiej przyrody.
 • „Big Cats 24/7” (6 x 60”), które zapewni widzom niespotykany wgląd w indywidualne życie lwów, lampartów i gepardów w Botswanie. Produkcja BBC Studios Natural History Unit w koprodukcji z PBS.
 • „Columbia – The Final Flight” (3 x 60”) to produkcja stworzona przez Mindhouse Productions dla CNN i BBC. Zawiera ona relacje z pierwszej ręki oraz wcześniej niepublikowane nagrania archiwalne, przedstawiające dogłębną historię tragedii promu kosmicznego. Wysłuchując opinii osób najbliższych temu wydarzeniu – rodzin astronautów i personelu NASA (niektórzy z nich nigdy wcześniej nie zabierali głosu) z niespotykaną dotąd szczegółowością badamy, jak i dlaczego doszło do katastrofy.

Wśród programów rozrywkowych oferowanych klientom w tym roku znajdą się:

 • „Amanda and Alan’s Italian Job Series” 2 (8 x 30”) produkcji Voltage TV (dostępny również jako format) który śledzi poczynania dwójki ukochanych przez Brytyjczyków celebrytów i ich przyjaciół, którzy łączą siły by odnowić podniszczoną posiadłość we Włoszech.
 • „Around the World in 80 Weighs” (5 x 45”) produkcji Mothership (również dostępny jako format) przygląda się szóstce Brytyjczyków cierpiących na otyłość, którzy podróżują po świecie, aby dowiedzieć się, dlaczego świat staje się coraz grubszy. Stają twarzą w twarz z kryzysem otyłości w różnych krajach, ale spotykają też ludzi, którzy mogą pomóc im żyć zdrowiej i schudnąć. Na końcu każdego etapu podróży są ważeni razem na gigantycznej wadze, aby sprawdzić, czy ich ciężka praca – i szokujące rzeczy, które widzieli – pomogły im osiągnąć cele.
 • „Anton i Giovanni’s Adventures in Spain” (3 x 60) wyprodukowane przez BBC Studios Entertainment. Gwiazdy Strictly Come Dancing, Anton du Beke i Giovanni Pernice, opuszczają parkiet, pakują paszporty i udają się do Hiszpanii. Anton na nowo odkrywa swoje hiszpańskie korzenie, dzieląc się z Giovannim całą gamą rozkoszy, jakie ma do zaoferowania ten południowoeuropejski kraj.