ZDROWIE I KONDYCJA POD KONTROLĄ

Smartwatch Huawei Watch 3 Pro, działający w oparciu o system operacyjny HarmonyOS, ma tarczę z zakrzywionymi krawędziami, wykonaną ze stopu tytanu klasy lotniczej, połączonego z kryształami szafiru, co gwarantuje najwyższą jakość i trwałość, i pokrytą wysokiej jakości szkłem. Dzięki zastosowaniu nanopowłoki ochronnej, wyświetlacz jest odporny na zarysowania i ślady odcisków palców. Natomiast spód koperty wykonany jest z przyjaznego dla skóry, ceramicznego materiału – dzięki temu jego powierzchnia jest przyjazna w dotyku i gładka, co pomaga w stałym i dokładnym monitorowaniu tętna. Obrotowy pierścień 3D umożliwia wygodne i precyzyjne powiększanie i pomniejszanie obrazów oraz sterowanie menu.

Bateria działa nawet do 3 tygodni na jednym ładowaniu w trybie ultra, 7 dni w trybie LTE oraz 5 dni w trybie smart (podczas korzystania z funkcji eSIM). Natomiast zaledwie 10 minut bezprzewodowego ładowania pozwala na doładowanie baterii do 20% i 15 godzin pracy w trybie LTE.

Wyświetlacz ma nowy wygląd interfejsu: menu aplikacji wykorzystuje motyw szachownicy, dzięki czemu odczytywanie informacji jest proste i wygodne. Huawei Watch 3 Pro umożliwia korzystanie z tarcz w formie interaktywnej, dzięki możliwości tworzenia spersonalizowanych animacji oraz wgrywania zdjęć czy filmów (wideo w zwolnionym tempie lub filmów poklatkowych).

Smartwatch obsługuje aż 100 trybów sportowych, w tym 19 profesjonalnych dyscyplin, 12 rodzajów aktywności na świeżym powietrzu oraz 7 treningów halowych. Rejestruje takie dane jak czas trwania treningu, spalone kalorie, tętno, postęp ćwiczeń czy czas regeneracji. Precyzyjny czujnik wykrywa temperaturę skóry na nadgarstku oraz temperaturę otoczenia, dzięki czemu monitoruje zmiany temperatur i wyświetla przypomnienia, jeśli istnieje ryzyko wystąpienia gorączki. Ponadto wykrywa mycie rąk, dbając o ich odpowiedni czas, czyli co najmniej 20 sek. Obsługuje także ulepszoną technologię TruSeen 4.5 z całodobowym monitorowaniem pulsu, mierzy natlenienie krwi SpO2 (pulsoksymetr), a także poziom stresu i jakość snu.

Dzięki usłudze eSIM użytkownik może korzystać z tego samego numeru telefonu w smartfonie i w smartwatchu. Tryb SOS pozwala w nagłych przypadkach na połączenie telefoniczne z lokalnymi służbami ratunkowymi. Urządzenie wyposażone jest również w funkcje umożliwiające śledzenie informacji o taksówkach czy statusu lotu podczas podróży, bez konieczności wyjmowania smartfona. A preinstalowany sklep z aplikacjami AppGallery umożliwia instalowanie dodatkowych aplikacji na urządzenie. JB