MAGDALENA KOLEŚNIK Z NAGRODĄ CYBULSKIEGO

29 listopada w sali warszawskiego kina „Luna” ogłoszono tegorocznych laureatów Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego oraz Nagrody im. Bolesława Michałka.

Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego przyznawaną przez Fundację KINO  “młodym aktorom wyróżniającym się wybitną indywidualnością” otrzymała Magdalena Koleśnik za rolę w filmie “Sweat”. Do nagrody nominowani byli także: Maria Dębska za rolę w filmie “Bo we mnie jest seks”, Tomasz Włosok za rolę w filmie “Piosenki o miłości”, Tomasz Ziętek za rolę w filmie “Hiacynt” oraz Piotr Trojan za rolę w filmie “25 lat niewinności”. Przypomnijmy, że wcześniej cenioną w środowisku nagrodę Cybulskiego otrzymali m.in.: Daniel Olbrychski, Olgierd Łukaszewicz, Krzysztof Majchrzak, Krystyna Janda, Marek Kondrat, Gabriela Kownacka, Sonia Bohosiewicz, Maciej Stuhr, Marcin Dorociński, Marta Nieradkiwicz i Bartosz Bielenia.

Nagrodę im. Bolesława Michałka za najlepszą książkę filmową zdobył Miłosz Stelmach za książkę “Przeczucie końca. Modernizm, późność i polskie kino”.