PREMIERY PAŹDZIERNIKA

2.10 CZY WARTO BAĆ SIĘ TECHNOLOGII 5G (DISCOVERY CHANNEL) Pełen pakiet rzetelnej wiedzy na temat technologii 5G. Film zobrazuje długofalowe korzyści dla zwykłego człowieka oraz całej społeczności, a także obali mity poprzez dokładne i jednocześnie przystępne wytłumaczenie jak działa ta technologia. Ponadto produkcja poruszy historię powstawania telewizji i Internetu. Wyjaśni czym jest refarming i dlaczego musi nastąpić? Dokładnie opisze działanie sieci komórkowych.

2-3.10 SZYBKI I WŚCIEKŁY. MARATON (FOX) Szybkie samochody, pościgi i adrenalina! Klasyka kina akcji, czyli „Szybcy i wściekli” pojawią się tej jesieni w FOX. Seria zdobyła rzeszę fanów na całym świecie. Powszechnie znana seria o „Szybkich i wściekłych” wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku minęło 20 lat od premiery pierwszej części filmu! Od tego czasu ukazało się 8 sequeli filmu, niemniej popularnych, niż główna produkcja. „Szybcy i wściekli” to nie tylko samochody. W szóstej części „Szybkich i wściekłych” pojawiły się nie tylko szybkie samochody, ale także… czołg! Początkowo planowano, że scena z użyciem pancernego pojazdu zostanie wygenerowana komputerowo, jednak ostatecznie podjęto decyzję, by w filmie zagrał prawdziwy model, a jedynie reszta efektów specjalnych została dodana w postprodukcji.

W pierwszej połowie 2021 roku ukazał się 9. film z serii, gdzie ponownie można zobaczyć znane postacie odgrywane m.in. przez Vin Diesela czy Michelle Rodriguez. Potwierdziły się także plotki o planowanej produkcji, gdzie główną rolę ma zagrać… kobieta! Fani serii z pewnością zacierają ręce i czekają na więcej potwierdzonych informacji o nadchodzącym spin-offie.

2.10 ROZMOWY O KOŃCU ŚWIATA (TVN24) Magda Łucyan, dziennikarka Faktów TVN będzie rozmawiać z ludźmi, którzy decydują o tym gdzie i jak żyjemy czyli z politykami. W każdym odcinku będzie przedstawiciel innej opcji politycznej. Pierwszym gościem będzie minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka. Nie będzie to jednak rozmowa wyłącznie jeden na jeden, bo słowa ministra Klimatu skomentują Marcin Popkiewicz, fizyk i dziennikarz naukowy oraz prof. Zbigniew Karaczun, wykładowca SGGW i ekspert Koalicji Klimatycznej.

 2.10 KOCHAM. PRZEPRASZAM. DZIĘKUJĘ (TV4) Te z pozoru najprostsze słowa często nie przychodzą łatwo, nawet wtedy, gdy są najbardziej potrzebne. Czasem trudno się na nie zdobyć i łatwo o nich zapomnieć, mogą jednak zmienić bardzo wiele i wzbudzić ogromne emocje, o czym będzie można się przekonać  w kolejnych odcinkach programu. W każdym z nich zobaczymy kilku bohaterów – zwykłych ludzi, którzy w trosce o relacje z ważnymi dla siebie osobami pragną w szczególny sposób wyrazić swoje uczucia słowami: „kocham”, „przepraszam” lub „dziękuję”. Pomogą im w tym prowadzący program: dziennikarze Joanna Górska i Michał Olszański oraz specjaliści, którzy swoją markę budują w Internecie- Anna Szlęzak i trener motywacyjny Piotr Cielecki.

2.10 POSPRZĄTAĆ TEN BRUD (AMC) Współczesna Wielka Brytania tonie w śmieciach. Niegdyś zieloną i przyjemną krainę zalewa teraz fala odpadów i brudu. Na szczęście działa tam ukryta armia tocząca wojnę z nieczystościami. Seria przedstawia tydzień z życia nieustraszonych sprzątaczy, osób zajmujących się oczyszczaniem kanalizacji oraz inspektorów mających za zadanie zidentyfikować śmiecących. To bardzo brudne zajęcie, a w programie poznamy odważnych ludzi, którzy się nim parają.

3.10 DOWN THE ROAD. SERIA 3 (TTV) W trakcie trwającej prawie trzy tygodnie wyprawy po Turcji bohaterowie skonfrontują się z odmienną kulturą i zwyczajami, ale przede wszystkim wzajemnie się poznają. Tym razem grupa uczestników jest najbardziej zróżnicowana. Znajduje się w niej para będąca ze sobą przed programem, czyli Agnieszka i Tomek; najstarszy, Paweł ma 44 lata, a najmłodsza, Paulina – 22 lata. Zespół w trasie uzupełni też trójka odważnych osób: Daria, Przemek i Bartek. Towarzyszyć im będzie, niezmiennie, Przemek Kossakowski.

4.10 MOJE KOSZMARNE STOPY (DISCOVERY LIFE) Pacjenci cierpiący na bolesne, niekiedy wstydliwe choroby stóp zostaną poddani zabiegom i operacjom chirurgicznym odmieniającym ich dotychczasowe życie. Specjaliści – dr Brad Schaeffer i dr Ebonie Vincent, którzy podczas swojej wieloletniej praktyki lekarskiej zetknęli się z niezliczoną ilością schorzeń, zajmą się zarówno defektami kosmetycznymi, uciążliwymi infekcjami grzybicznymi, jak i poważnymi chorobami zagrażającymi zdrowiu.

4.10 RUTYNOWA KONTROLA TRZEŹWOŚCI (CBS REALITY)  Funkcjonariusze z Wollongong przyłączają się do pościgu za kierowcą, który uciekł przed policją, gdy ta próbowała go zatrzymać na badanie alkomatem. Zbiegły mężczyzna próbuje się wymknąć mundurowym prowadząc ich wąskimi, bocznymi uliczkami. Pościg trwa do chwili, gdy uciekinier rozbija swój samochód w ślepym zaułku, lecz kontynuuje ucieczkę pieszo.

4.10 PO SĄSIEDZKU (COMEDY CENTRAL) Dobry sąsiad to skarb – wie o tym przyjaźniąca się od lat społeczność Afroamerykanów zamieszkująca jedną z dzielnic Los Angeles. Sąsiedzka sielanka nie będzie jednak trwała wiecznie – przyjdzie dzień, w którym po sąsiedzku wprowadzą się intruzi!

5.10 AMERICAN HORROR STORY. SEZON 9 (FOX) Październik to miesiąc strachu – na dworze szybko zapada mrok, za oknem leje deszcz, powoli rozpoczynają się przygotowania do Halloween. Nic więc dziwnego, że internauci okrzyknęli październik mianem Spooktobera! A co takiego? Termin powstał z połączenia dwóch angielskich słów: spooky (straszny) i October (październik). W dziesiątej części poznamy między innymi losy Harrego Gardnera – pisarza, który wraz z żoną i córką przenosi się do niewielkiej miejscowości Provincetown. Na miejscu, zamiast oczekiwanej sielanki i spokoju, czekają na nich mroczne tajemnice.

5.10 UKŁAD (AXN) Komisarz Monika Brzozowska ze stołecznego wydziału zabójstw, badała sprawę tajemniczych zabójstw w Warszawie. Cierpiała na zaniki pamięci i nie potrafiła sobie przypomnieć co robiła, ani gdzie była. Szybko przekonała się, że bez uporania się z osobistymi problemami, nie rozwiąże zagadki kryminalnej. Nowy serial pokazuje dalsze losy Brzozowskiej, w którym bohaterka nie może podnieść się psychicznie po wydarzeniach z poprzedniego sezonu oraz odkryciu prawdy o sobie samej i najbliższych. Opuszczona, wraca do nałogu, który przed laty niemal doprowadził ją do śmierci.

7.10 COBRA (CANAL+ PREMIUM) Głośny brytyjski serial z 2020 r. ukazuje rząd Wielkiej Brytanii w obliczu paraliżującego kryzysu. Powszechne przerwy w dostawie prądu powodują kompletny blackout, chaos, zamieszki i zagrożenie życia oraz sprawiają, że kraj toczy się po równi pochyłej. Rządowa komisja COBRA złożona z czołowych brytyjskich ekspertów i polityków szuka sposobów na uratowanie kraju. W tym celu nie zawaha się podjąć nawet najtrudniejszych decyzji.

8.10 III RZESZA: DROGA DO UPADKU (NATIONAL GEOGRAPHIC) 6 czerwca 1944 roku armie alianckie lądują w Normandii, otwierając front zachodni działań wojennych. 6. odcinkowa kontynuacja serii dokumentalnej przedstawia przebieg bitew i potyczek  na Zachodzie Europy oraz przyczyny, jakie doprowadziły do ostatecznej kapitulacji III Rzeszy.

8.10 MADAME X (MTV POLSKA) Trasa koncertowa Madonny „Madame X Tour” rozpoczęła się we wrześniu 2019 roku i trwała do marca 2020 roku. Była to seria wyjątkowych występów, które odbywały się wyłącznie w teatrach, dając fanom wokalistki niepowtarzalną okazję podziwiania jej w zupełnie nowej scenerii. Światowa premiera filmu dokumentującego koncerty odbędzie się 8 października.

10.10 JESZCZE JEST CZAS (CINEMAX) John  mieszka ze swoim partnerem Ericiem i ich adoptowaną córką Mónicą w Kalifornii, z dala od tradycyjnego życia, które porzucił przed laty. Ojciec Johna, Willis, jest upartym mężczyzną rodem z minionej epoki, który mieszka samotnie na odosobnionej farmie. Jest jednak we wczesnym stadium demencji, co sprawia, że samodzielne prowadzenie gospodarstwa staje się dla niego coraz trudniejsze.

10.10 JAK SIOSTRY (TVN STYLE) W nowym programie TVN Style podróżniczka Kaja Kraska spotka się z niezwykłymi kobietami z całego świata, które odnalazły swoje miejsce w naszej ojczyźnie. W pierwszym odcinku spotkamy się z pochodzącą z Mongolii Uyangą. Mongołka opowie jak wyglądały jej pierwsze miesiące pobytu w Polsce i czy udało jej się przemycić elementy tradycji rodzimego kraju do obecnego życia. Bohaterka programu zdradzi też, jakie są różnice w kobiecej mentalności w obu kulturach.

10.10 DEADPOOL 2 (HBO)  Po przeżyciu niemal śmiertelnego ataku oszpecony podkuchenny  ze stołówki zakładowej – Wade Wilson (Ryan Reynolds) – stara się spełnić swoje marzenie. Pragnie zostać najgorętszym barmanem miejscowej sieci Mayberry. Jednocześnie szuka utraconego poczucia smaku i skradzionego kondensatora strumienia. Bohater musi zmierzyć się z wojownikami ninja, yakuzą i sforą agresywnych psów. Podróżując po całym świecie, próbuje odkryć znaczenie rodziny i przyjaźni.

10.10 MIESIĄC KROKODYLI  (NATIONAL GEOGRAOHIC WILD)  KOWBOJ Z AUSTRALIJSKIEGO BUSZU: Krokodyle różańcowe z Terytorium Północnego to prawdziwe olbrzymy. Ratowanie tych gadów jest niebezpieczną pracą, ale Matt Wright kocha ryzyko. W czwartym sezonie Matt i jego ekipa, Jono oraz Willow, łapią gigantyczne krokodyle i wypuszczają je na wyznaczonych terenach. POSZUKIWANY: KROKODYL RÓŻAŃCOWY : Odkąd tylko wykluł się z jaja jako jeden spośród tysięcy, Brutusowi towarzyszą oczy naukowców i dokumentalistów. Ten słodkowodny krokodyl ze wspaniałym rodowodem, przeciwstawiając się wyzwaniom rywali, odbywając wspaniałe rejsy oceaniczne i płodząc wiele potomstwa przez niemal 50 lat swojego życia, stał się najczęściej ściganym krokodylem w górnej części Australii. 17.10 JASKINIOWE KROKODYLE: Film przedstawia niezwykły gatunek krokodyli krótkopyskich, żyjących pod ziemią w jaskiniach w lasach deszczowych Gabonu. Te krokodyle żyją w całkowitej ciemności, polują na nietoperze, a niektóre mają jasnopomarańczową skórę. Część zespołu badaczy pragnie dowiedzieć się więcej o tym dziwacznym fenomenie.  24.10 JAGUAR KONTRA KAJMAN: Uznany fotograf przyrody Steve Winter i operator Bertie Gregory filmują życie jaguarów na równinie Pantanal w Brazylii. Udało im się uwiecznić matkę uczącą swoje młode, jak przetrwać w lesie tropikalnym. 31.10 HIPOPOTAM I KROKODYL: Dwaj najgroźniejsi gladiatorzy Afryki – hipopotamy i krokodyle – żyją obok siebie od tysiącleci, ale czy są dla siebie towarzyszami, czy raczej arcywrogami? Jeden jest silnym roślinożercą, drugi jest jednym z największych drapieżników słodkowodnych na świecie. Jak udaje im się przetrwać razem w tym samym środowisku?

11.10 RODZINA 10+ (TLC) Bohaterami serii są Kim i Barry Plath, wychowujący dziewięcioro dzieci na 20-hektarowej farmie w stanie Georgia. Ta ogromna przestrzeń pozwala rodzinie na odizolowanie się od współczesnego świata, a wszystko po to, by chronić najmłodszych jej członków przed pokusami oraz zaszczepić tradycyjne wartości i przekonania. W jesiennych odcinkach widzowie zobaczą, jak rodzice radzą sobie z buntem swoich pociech. Dzieci kwestionują bowiem narzucony styl życia, chcą poznawać świat i doświadczać go tak, jak ich rówieśnicy. Kłótnie wybuchają niemal codziennie, a atmosfera w domu staje się tak gęsta, że można kroić ją nożem.

12.10 ZŁOTO HITLERA (HISTORY 2) Kto finansował Hitlera? Skąd wziął pieniądze i wsparcie, aby zdobyć władzę w Niemczech w 1933 roku? Serial dokumentalny „Złoto Hitlera” ujawnia jego tajnych partnerów i menedżerów finansowych, dzięki którym sfinansował swój sukces i stał się najpotężniejszym człowiekiem w Europie. Ukryte skarby, konta bankowe i wiele więcej. Ta seria ujawnia tajną sieć finansową, którą Hitler stworzył w Europie i na całym świecie, aby opłacić swoje marzenie o dominacji nad światem.

13.10 HIACYNT (NETFLIX) Polska, rok 1985. Niezadowolony z rezultatów śledztwa w sprawie zabójstwa młody warszawski milicjant postanawia poszukać prawdy na własną rękę. Portal Filmweb tak go anonsuje: Robert, młody milicjant “z zasadami”, wpada na trop seryjnego mordercy gejów. W toku śledztwa poznaje Arka. Postanawia wykorzystać go jako informatora, nie zdając sobie sprawy, jak bardzo ta relacja wpłynie nie tylko na jego pracę, ale także życie osobiste.

13.10 THE GOOD DOCTOR (POLSAT SERIALE) Głównym bohaterem serialu jest młody chirurg z zespołem sawanta, który zostaje przyjęty do pracy na oddział chirurgii w prestiżowym szpitalu. Czy osoba, która nie potrafi nawiązywać kontaktów z ludźmi, może rzeczywiście ratować im życie? Czy człowiek, u którego zdiagnozowano autyzm, może być chirurgiem, wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie medycyny?

17.10 CRESCENDO (CINEMAX 2) Kiedy światowej sławy dyrygent Eduard Sporck przyjmuje zlecenie stworzenia izraelsko-palestyńskiej orkiestry młodzieżowej, szybko napotyka na swojej drodze masę problemów. Młodzi muzycy, wychowani po dwóch stronach barykady, nie są w stanie stworzyć zespołu. Stając za dwójką najlepszych skrzypków – wyemancypowaną Palestyńską Laylą i przystojnym Izraelczykiem Ronem– tworzą dwa obozy, które nie ufają sobie nawzajem, zarówno na scenie, jak i poza nią. Czy Sporck odniesie sukces i sprawi, że młodzi ludzie zapomną o swojej nienawiści, przynajmniej na trzy tygodnie przed koncertem?

18.10 FEAR THE WALKING DEAD. SEZON 7A (AMC) Teddy urzeczywistnił swoją wizję „Końca”, kiedy zdetonował głowice nuklearne w Teksasie. Jednak to ci, którzy przeżyli, muszą zdecydować, jak będzie wyglądał „Początek”. I będą musieli to zrobić w świecie pozbawionym światła i nadziei, w którym powietrze na zewnątrz jest tak samo zabójcze jak szwendacze, z którymi muszą się mierzyć. Ocaleni dowiedzą się, kim naprawdę są i do czego są zdolni. Niektórzy staną na wysokości zadania, inni znajdą nowy cel, a niektórzy zdefiniują się na nowo – nawet jeśli będzie to oznaczało straszliwą cenę dla tych, których kiedyś uważali za rodzinę.

18.10 KUCHNIA, JAK U MAMY (FOOD NETWORK)  Prowadząca, rodowita Włoszka – Bernadetta Rossi, po raz kolejny otworzy drzwi swego rodzinnego domu, gdzie na podstawie przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie pokaże jak przyrządzić smaczne, proste dania. Matczynym okiem dobierze produkty tak, by było zdrowo, pysznie i pożywnie. To będzie wspaniała uczta dla miłośników prawdziwej włoskiej kuchni!

18.10 UPADŁE SERCA (LIFETIME) Film oparty na trzeciej części sagi autorstwa V.C. Andrews, opowiadającej o rodzinie Casteel. Heaven, wyzwolona spod wpływu ojca, powraca w rodzinne strony i poślubia swoją szkolną miłość. Jako szanowana nauczycielka i kochana żona z optymizmem patrzy w przyszłość. Tymczasem podczas podróży poślubnej do Farthinggale Manor, gdzie Heaven z Loganem uczestniczą w wystawnym przyjęciu, oboje dają się przekonać Tony’emu Tattertonowi do pozostania z jego rodziną i korzystania z przywilejów należnych bogatym. Ta decyzja sprawia, że po raz kolejny Heaven dopadają upiory przeszłości, a jej z trudem wywalczone szczęście staje pod znakiem zapytania.

18.10 JAK CZUJĄ ZWIERZĘTA (ARTE.TV) Poruszający cykl dokumentalny o uczuciach zwierząt i o tym, jak traktowanie przez człowieka wpływa na ich charakter i całe życie. Jak i co czują zwierzęta? Czy mają uczucia tak jak ludzie, a może czują nawet więcej? Jak zwierzęta widzą nas – ludzi i co o nas myślą? Twórcy filmowi pokazują psy bezpańskie, wytresowane, żyjące w niewoli, dzikie oraz zwierzęta o wielkim sercu, które ratują ludzkie życie. Okazuje się, że człowiek wiele może się od nich nauczyć – empatii i zachowań społecznych, jak żyć zgodnie z naturą, jak traktować bliźnich oraz co to znaczy przyjaźń, miłość, pomoc i wdzięczność.

 

19.10 PAJĘCZYNA (PLAYER.PL) Dzieciństwo Kornelii Titko, odważnej naukowczyni obdarzonej niezwykłą pamięcią, zniszczyła przedwczesna śmierć rodziców oraz starszej siostry, która zginęła w wypadku samochodowym. Matka Kornelii, Teresa Titko była wybitnym fizykiem jądrowym; w gierkowskim programie nuklearnym pełniła rolę prawej ręki jego twórcy, generała-profesora Grzegorza Giedrowicza. Po latach w życiu Kornelii pojawia się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że był niegdyś oskarżony o zabójstwo jej siostry. Bohaterka rozpoczyna prywatne śledztwo. Kim jest tajemniczy mężczyzna i co naprawdę łączy go ze śmiercią dwóch najbliższych Kornelii kobiet?

20.10 SUPERLOTNISKO LAGUARDIA (NATIONAL GEOGRAPHIC) Lotnisko LaGuardia, położone w nowojorskiej dzielnicy Queens, to jeden z najbardziej ruchliwych portów lotniczych w tym mieście. Jego modernizacja jest jedną z największych inwestycji ostatnich lat w USA – wymaga to m.in. codziennej pracy przeszło 8000 ludzi, a pochłonie w sumie ponad 8 mld dolarów! W premierowej serii zobaczymy, jak przestarzały obiekt zmienia się w nowoczesny, odpowiadający standardom XXI wieku hub lotniczy. Prace prowadzone prze kolejne trzy lata mają prowadzić do podwojenia przestrzeni dla samolotów i zwiększenia przepustowości portu lotniczego.

20.10 LOOK BACK IN ANGUS (SUNDANCE TV) Dokument opowiada niezwykłą i fascynującą historię tego, jak mała, czarna, szkocka krowa zdominowała świat wołowiny i stała się globalną marką – numerem jeden wśród najlepszych ras, słynących z niezrównanej jakości mięsa na steki.

20.10 DYSTOPIA (HBO3) Tess, dziewczyna z małego miasteczka, towarzyszy swojemu chłopakowi Leo, który wraz z przyjaciółmi, w opuszczonej fabryce w głębi szwedzkiego lasu, organizuje największe w Skandynawii wydarzenie larpowe (odgrywanie ról na żywo). Wszyscy uczestnicy, z wyjątkiem Tess, są profesjonalnymi larpowcami, dziewczyna próbuje więc jakoś się dopasować. Mimo ostrzeżenia dozorcy, grupa uruchamia instalację elektryczną opuszczonej fabryki. Bohaterowie nie wiedzą, że na miejscu doszło do makabrycznej zbrodni, a włączając zasilanie budzą w budynku złe moce.

21.10 TAJNE BAZY HITLERA (HISTORY) Trzecia Rzesza pozostawiła po sobie wiele pamiątek i tajemnic. Plany rozsianych po całym świecie budowli i konstrukcji są świadectwem niemieckich ambicji wojennych. Niektóre z nich przypominają scenariusze science-fiction. Niemcy działali metodycznie i głębsze badania ujawniają ich coraz bardziej mroczne zamiary. Tunele, wieże, stanowiska artyleryjskie, centra komunikacyjne – szkice i plany tych miejsc czekają na ujawnienie prawdy o zamysłach Hitlera i jego marzeniach. Wraz z odkrywaniem kolejnych projektów, widz zaczyna się zastanawiać, jak mogły się potoczyć losy II wojny światowej, gdyby doszło do ich realizacji.

22.10 OPOWIEM CI O ZBRODNI. SEZON 4 (CRIME+ INVESTIGATION POLSAT) Olga Bołądź, Piotr Głowacki, Robert Gonera, Lesław Żurek, Przemysław Bluszcz, Magdalena Berus i Kamil Kula dołączyli do obsady aktorskiej serii. Debiut w tej produkcji ma także pisarka Katarzyna Grochola, która pojawi się w roli jednej z prowadzących program.

Mistrzowie polskiego kryminału po raz kolejny opowiedaja o prawdziwych zbrodniach, które wstrząsnęły polską opinią publiczną. W czwartej serii programu zobaczymy Igora Brejdyganta, Wojciecha Chmielarza, Małgorzatę i Michała Kuźmińskich, Joannę Opiat-Bojarską i Roberta Małeckiego oraz wspomnianych wyżej aktorów w scenach inscenizowanych.

22.10 BIURO (CANAL+ PREMIUM) Polska wersja brytyjskiego serialu pod tym samym tytułem. W głównych rolach: Piotr Polak, Vanessa Aleksander i Adam Woronowicz. Za sprawą oryginału oraz amerykańskiej adaptacji serial zdobył miliony fanów na całym świecie, łącząc w sobie cechy klasycznego sitcomu z estetyką paradokumentu i ucieleśniając tym samym gatunek mockumentary.

23.10 MARIA SKŁODOWSKA- CURIE (TVP KULTURA) Zrealizowany przez Francuzów ale we współpracy z filmowcami Polski, Belgii i Niemiec wyimek z biografii (lata 1903- 1911) podwójnej noblistki i kobiety niezwykłej. W roli tytułowej Karolina Gruszka.

23.10 WIELKIE PROJEKTY: AUSTRALIA. SERIA 9 (CANAL+ DOMO) Peter Maddison przedstawia w programie ambitnych Australijczyków, budujących domy swoich marzeń. Towarzyszy im na wszystkich etapach prac  od projektu do efektu. W tym sezonie Peter wybierze się do Nowej Południowej Walii, Queensland i na Tasmanię. Widzowie zobaczą m.in. willę nad brzegiem oceanu, tarasowy dom na przedmieściach Melbourne, 150-letni kościół przekształcany na budynek mieszkalny oraz dom pasywny.

23.10 COMEDY CLUB (COMEDY CENTRAL) Stand-uperzy „Comedy Club” nie kryją, że bardzo stęsknili się za występami i publicznością. Zebrali w sobie tyle energii i humoru, że żadna słota czy chandra tej jesieni im nie straszne.  W nowym sezonie programu nie zabraknie najpopularniejszych twarzy polskiej sceny komediowej, m.in. Ewy Błachnio, Tomasza Jachimka, Michała Pałubskiego oraz niezawodnego prowadzącego „Comedy Club”, czyli Rafała Rutkowskiego. Pojawią się również debiutanci, a wśród nich Ewa Stasiewicz, Patryk Gosiński czy Aleksandra Radomska. Tak zacne i różnorodne grono komików sprosta każdemu rodzajowi poczucia humoru.

24.10 INTERSTELLAR (HBO) Ziemia w niedalekiej przyszłości. Planeta jest sukcesywnie niszczona przez klęski suszy, a ludziom grozi wyginięcie. Nieoczekiwanie naukowcy odkrywają możliwość podróżowania poza granice Układu Słonecznego. Grupa astronautów wyrusza w najważniejszą w dziejach ludzkości podróż – muszą znaleźć miejsce, gdzie nasz gatunek będzie mógł przetrwać. Na czele załogi staje Cooper (Matthew McConaughey), były pilot NASA, który obecnie zajmuje się uprawą roli.

24.10 WETERYNARZE Z NEBRASKI (NATIONAL GEOGRAPHIC PEOPLE) Ben i Erin Schroederowie wraz ze swoii synami, Chase’em i Charliem, mieszkają w małej miejscowości w Nebrasce. Oboje są weterynarzami i wspólnie prowadzą praktykę, kontynuując rodzinną tradycję. Zajmują się zwierzętami domowymi w klinice, ale też wyjeżdżają na wizyty do licznych gospodarstw w okolicy. Pogoda na Środkowym Zachodzie bywa kapryśna – zimą szaleją zamiecie, wiosną tornada, a latem dokuczają okropne upały. Ale dla kochających swoją pracę lekarzy to żadna przeszkoda.

26.10 PLOTKARA (HBO GO) Nowa Plotkara, serial Max Original, za który odpowiada Joshua Safran – scenarzysta i producent wykonawczy wersji sprzed kilkunastu lat, to kontynuacja tego kultowego już klasyka serialowego. Produkcja przenosi nas z powrotem na Upper East Side, gdzie – dziewięć lat po wydarzeniach z poprzedniej wersji – śledzimy poczynania kolejnego pokolenia nastoletnich nowojorczyków z prywatnych szkół. Każdy ich krok opisywany jest tym razem w mediach społecznościowych. Nowa produkcja przygląda się zmianom, które zaszły w ciągu ostatnich lat, nie tylko w social mediach, ale także w samym krajobrazie Nowego Jorku.

26.10 ANGELA BLACK (HBO GO) Życie Angeli wydaje się być sielanką. Kobieta ma piękny dom na przedmieściach Londynu, jest wolontariuszką w schronisku dla psów, ma dwóch wspaniałych synów oraz czarującego i pracowitego męża Oliviera. Jednak pod tą fasadą rodzinnego szczęścia kryje się sekret. Angela, uwięziona w związku, z którego nie może uciec, jest ofiarą przemocy domowej. Jej mąż jest brutalny i cały czas ją kontroluje, z drugiej strony jej ojcem jej dzieci i Angela go kocha. Kobieta czuje, że nie może od niego odejść, chociaż groziła, że to zrobi niezliczoną ilość razy, maskuje więc siniaki makijażem i udaje, że nic się nie stało…

31.10 NORA ROBERTS: BŁEKITNY DYM (CBS EUROPA) Jako 11-latka Reena Hale była świadkiem pożaru restauracji rodziców. To dramatyczne wydarzenie z jednej strony odcisnęło piętno na jej psychice, z drugiej — obudziło fascynację ogniem. Dorosła Reena pracuje jako detektyw i zajmuje się śledztwami w sprawie pożarów. CIEMNA STRONA KSIĘŻYCA: Cierpiąca na zespół stresu pourazowego kobieta wyrusza w podróż przez Amerykę. Jako doświadczona kucharka szybko znajduje pracę w lokalnej restauracji, a właścicielka Joanie namawia ją, by została na dłużej. KSIĘŻYC NAD KAROLINĄ: Nastoletnia Tory jest obdarzona darem jasnowidzenia. Zdolności ściągają na nią gniew religijnego, brutalnego ojca. NIEBO MONTANY: Po śmierci milionera Jacka Mercy’ego na ranczu w Montanie spotykają się jego trzy córki: Willa, Tess i Lily.

31.10 POMOC (CINEMAX) Sarah jest inteligentna, ale nie może znaleźć swojego miejsca w świecie. Rodzina powiedziała jej, że nigdy do niczego nie dojdzie. Dziewczyna niespodziewanie znajduje swoje powołanie w pracy w domu opieki w Liverpoolu. Sarah ma szczególny dar nawiązywania kontaktów z jego mieszkańcami, w tym w szczególności z 47-letnim Tonym. Choroba Alzheimera sprawia, że jego umysł coraz gorzej funkcjonuje. Mężczyzna miewa okresy zamieszania i gwałtownych wybuchów, z którymi inni pracownicy nie mogą sobie poradzić. Sarah udaje się jednak zbudować z nim prawdziwą więź. Nagle nadchodzi marzec 2020 roku i wszystko, co osiągnęła, zostaje poddane w wątpliwość wraz z nadejściem pandemii koronawirusa.