RAFAŁ ZAWIERUCHA W KAMPANII REKLAMOWEJ STOPKLATKI

Kanał filmowo-serialowy Stopklatka rozpoczyna właśnie wizerunkowo-produktową kampanię reklamową. Będący ambasadorem Stopklatki Rafał Zawierucha pełni w niej rolę prezentera serwisu informacyjnego, który przedstawia wydarzenia… z filmów. Ostatnio o aktorze było głośno, gdy w nowym wizerunku pojawiał się publicznie jako reporter, przeprowadzając m.in. wywiady z artystami. Intrygująca przemiana Rafała Zawieruchy była zapowiedzią kampanii, promującej wiosenną ofertę filmową Stopklatki.

Tym razem Rafał Zawierucha zaprezentuje wydarzenia, które nawiązują do  filmów z wiosennej ramówki kanału. Całość utrzymana jest w żartobliwej konwencji – w kreacjach reklamowych aktor występuje w nieco przerysowanej roli prowadzącego serwisów newsowych. W zaaranżowanym na potrzeby kampanii studiu informacyjnym Stopklatki, pojawia się z blond fryzurą, widoczną opalenizną i w nienagannym garniturze. W fazie poprzedzającej start kampanii w podobnej stylizacji Rafała Zawieruchę można było zobaczyć w przestrzeni miejskiej, przeprowadzającego sondy uliczne, w których nie brakowało zaskakujących pytań. Pojawił się także na rozdaniu Fryderyków, gdzie przeprowadzał wywiady z artystami. Jego poczynania jako reportera można było śledzić na kanałach społecznościowych oraz w mediach, które spekulowały na temat nowej, tajemniczej roli aktora.

To wyjątkowe połączenie dwóch światów – newsowego i filmowego – miało swoje źródło w obserwacji trendów wśród widowni telewizyjnej, która poza contentem filmowym chętnie ogląda wiadomości ze świata. Tak narodził się kreatywny koncept kampanii. Rafał Zawierucha jako ambasador Stopklatki wciela się w prezentera wiadomości, osadzonych w uniwersum filmowym. W dzisiejszych czasach, łatwo zauważyć, że nasze codzienne doświadczenia są często zdominowane przez strumień negatywnych informacji. Zamiast jednak poddawać się temu trendowi, pragniemy dać naszym widzom pozytywne emocje w rozrywkowej i relaksującej formule – mówi Patrycja Gałązka, dyrektorka marketingu i komunikacji w Grupie Kino Polska.