PREMIERY MARCA 2024

1.03 HAUTE CUISINE. NARODZINY FRANCUSKIEJ KUCHNI (PLANETE+) Historia powstania francuskiej sztuki kulinarnej, cechującej się wykwintnością, wysublimowaniem oraz elegancją. Opowiedzą o niej szefowie kuchni z różnych stron świata.

1.03 TAIMA I STRAŻNICY AMAZONII (POLSAT JIMJAM)  Bohaterowie stawiają czoła wielu niebezpieczeństwom, pokazując widzom różnorodność fauny i flory Amazonii, która stanowi ponad połowę wszystkich lasów deszczowych oraz największy i najbogatszy gatunkowo obszar na naszej planecie. Taina wraz z przyjaciółmi stoi na straży bezpieczeństwa puszczy i jej mieszkańców. Ich przygody uczą dzieci szacunku dla zamieszkującej inne rejony ziemi ludności oraz imponującego królestwa zwierząt. Śledząc losy Tainy, najmłodsi widzowie poznają środowisko amazońskiej dżungli i tym samym poszerzą swoją wiedzę o tym wyjątkowym miejscu na świecie.

2.03 MIESIĄC Z WĘŻAMI (NATIONAL GEOGRAPHC WILD) TAJEMNICE WĘŻY- spotkania niezwykłymi i zabójczymi wężami: kobrą królewską, mambą czarną i grzechotnikiem; WĘŻE W MIEŚCIE- W kolejnym sezonie Simon i Siouxsie będą szkolić nową łowczynię węży oraz pojadą na wezwanie człowieka, który – jak się okazuje – cudem przeżył bardzo bliskie spotkanie z zabójczą mambą czarną; DZIKA KONFRONTACJA: ZABÓJCZE SPOTKANIA- to opowieść o tragicznych spotkaniach z najniebezpieczniejszymi zwierzętami.

 2.03 MORDERSTWO W HOTELU HILTON (TVP KULTURA) 2011 rok, Egipt w przeddzień rewolucji, podczas której obalono prezydenta Mubaraka. Policjant z Kairu, Noredin nadużywa swojej władzy, przekracza uprawnienia, nie stroni od kobiet i alkoholu, a teraz musi rozwiązać sprawę morderstwa w ekskluzywnym hotelu Nile Hilton. Zamordowana kobieta była młodą piosenkarką i miała romans z właścicielem hotelu, który jest wpływowym deweloperem, parlamentarzystą i przede wszystkim przyjacielem syna prezydenta. Władze chcą uciszyć sprawę umarzając śledztwo i stwierdzając samobójstwo.

3.03 TO JUŻ KONIEC (FX COMEDY) Dla Gary’ego Kinga i Andy’ego Knightley to miało być niezapomniane spotkanie po latach – jedna noc, pięciu przyjaciół, dwanaście barów – mocno zakrapiana wyprawa do pubu “Koniec świata”, w którym przetrwają tylko najmocniejsi. Podczas tej wariackiej imprezy przyjaciele czuli, że mogą zapanować nad światem. Tymczasem, tego wieczoru musieli ocalić go od zagłady.

3.03 DALIBOR (ARTE TV) W  klasyce z czeskiego repertuaru opery, Bedřich Smetana przedstawia historię legendarnego orędownika sprawiedliwości, którego podnosi do rangi bohatera narodowego. Widzowie mogą zobaczyć spektakl z Praskiego Teatru Narodowego w reżyserii jednego z czołowych twórców operowych w Czechach Jiří Nekvasila. Jego wersja „Dalibora” to heroiczna epopeja z wieloma przejmującymi akcentami. Orkiestrą dyryguje Jaroslav Kyzlink, dyrektor muzyczny Teatru Narodowego w Pradze i światowej sławy wykonawca czeskiego repertuaru. Słowacki tenor Michal Lehotský wciela się w rolę skrzypka-rycerza.

 4.03 TAJNE AKTA UFO: NOWE OTWARCIE (HISTORY) Seria odsłania fakty na temat najbardziej niezwykłych spotkań z Obcymi, w tym dzięki materiałom ze źródeł rządowych z całego świata. Czy te wydarzenia są ledwie inscenizacją, częścią masowego planu dezinformacyjnego, czy też mogą być… prawdziwe? Czy to możliwe, że istoty z obcych planet podpatrują ludzkość od wieków? Jeśli tak, to dlaczego? A jeśli nie, i sprawa jest dęta, dlaczego rządy całego świata wydają rocznie setki milionów dolarów na jej zbadanie?

4.03 REŻIM (HBOmax) Szesciodocinkowa opowieść zrealizowana na podstawie scenariusza Willa Tracy’ego a wyreżyserowana przez Stephena Frearsa i Jessicę Hobbs, o pewnym współczesnym, europejskim reżimie powoli chylącym się ku upadkowi. W roli dyktatorki zobaczymy Kate Winslet, w pozostałych rolach m.in.: Matthias Schoenaerts, Guillaume Gallienne, Andrea Riseborough, Martha Plimpton oraz Hugh Grant.

5.03 ŚMIERĆ I INNE SZCZEGÓŁY(DISNEY+) Główną bohaterką rozgrywającego się w przepychu globalnej elity serialu jest błyskotliwa i niestrudzona Imogene Scott, która znalazła się w niewłaściwym miejscu i czasie (prawdą jest, że trochę z własnej winy) i staje się główną podejrzaną w sprawie zagadkowego morderstwa. Miejsce? Wystawnie urządzony śródziemnomorski liniowiec. Podejrzani? Każdy z rozpieszczonych pasażerów i każdy z zapracowanych członków załogi. Problem? Aby dowieść swojej niewinności, Imogene musi współpracować z człowiekiem, którym gardzi — światowej sławy detektywem, Rufusem Cotesworthem.

6.03 KONFRONTACJE AGATY (TVN STYLE) Agata Młynarska w swoim nowym programie spotka się przy jednym stole z gośćmi o różnych poglądach, którym trudno jest się nawzajem zrozumieć. Porozmawia z nimi między innymi o medycynie estetycznej czy związkach, w których pojawia się duża różnica wieku.

6.03 DZIKI (CINEMAX2) 1947 rok. Gang młodych motocyklistów opanowuje i dewastuje kalifornijskie miasteczko Hollister. Liderem grupy jest bezwzględny, charyzmatyczny Johnny. Mężczyzna wkrótce zakochuje się w Kathie Bleeker, córce miejscowego policjanta. Sytuacja ta nie podoba się wrogo nastawionym i uprzedzonym do motocyklistów mieszkańcom. Wprawdzie lider gangu próbuje odciąć się od przeszłości i zyskać zaufanie miejscowych, jest to jednak o tyle trudne, że wkrótce w mieście pojawia się konkurencyjny gang z psychopatycznym Chino na czele.

7.03 SPOSÓB NA ŚLEDZTWO (FX) Historia Aleca Mercera, światowej sławy profesora nauk behawioralnych, którego zdolności w analizie ludzkich zachowań uczyniły go kluczowym doradcą nie tylko władz i organów ścigania, ale również potężnych korporacji, których losy często zależą od jego trafnych decyzji. Mercer angażuje się w sprawę śmierci influencerki modowej, której chłopak, odznaczony orderami żołnierz i syn senatora, przyznał się do zbrodni. Behawiorysta podejrzewa, że ta historia ma jednak drugie dno.

7.03 KOKOMO CITY (SUNDANCE TV) W tym szalenie zabawnym i szczerym dokumencie reżyserka D. Smith przekazuje mikrofon czterem czarnoskórym transpłciowym pracowniczkom seksualnym z Atlanty i Nowego Jorku. Daniella Carter, Koko Da Doll, Liyah Mitchell i Dominique Silver bez skrępowania zdradzają tajniki swojego zawodu. To film pełen energii, seksu, wyzwań i mądrości życiowych, w którym żadna z bohaterek nie ma nic do ukrycia.

7.03 DŻENTELMENI (NETFLIX) Kiedy arystokrata Eddie dziedziczy rodzinną posiadłość, odkrywa, że ​​jest ona siedzibą narkotykowego imperium, a jego właściciele nigdzie się nie wybierają.

8.03 MARY & GRORGE (SKYSHOWTIME) Mary od zawsze przewyższała swoje otoczenie inteligencją, ale wciąż czekała na swoją wielką szansę. Wreszcie zauważyła, jak może wykorzystać nieposkromiony apetyt króla, złaknionego wyśmienitego wina, dobrego towarzystwa i wspaniałych mężczyzn. Przystojny i charyzmatyczny, ale naiwny George zostaje wrzucony w środek uknutej przez matkę intrygi wymierzonej w króla. Zuchwały spisek i uwodzicielski urok pozwalają Mary i George’owi podbić serce angielskiego dworu i zostać najpotężniejszą rodziną w kraju. Jednak w miarę jak George zyskuje władzę, jego relacje z matką mocno się komplikują. Mężczyzna musi udowodnić sobie, że olśniewający wygląd to nie wszystko, co ma do zaoferowania. Chce odcisnąć swoje piętno w historii, nie zważając na konsekwencje.

9.03 KOŚCI (FX) Finałowa odsłona potwierdza kreatywność twórców cyklu oraz zamyka wątki Brennan, Bootha i zespołu Instytutu Jeffersona/FBI, pozwalając wiernym fanom na pożegnanie się z serialem. W ostatnich dwunastu odcinkach pojawia się wiele niespodzianek, takich jak powrót najbardziej lubianych przez widownię bohaterów.

9.03 MÓJ SĄSIAD ADOLF (CANAL+PREMIUM) Rok 1960. Ocalały z Holokaustu polski Żyd, zrzędliwy staruszek Marek Polsky, mieszka w zniszczonym domu w kolumbijskiej wiosce. Samotnie dni wypełniają mu dwie pasje – szachy i pielęgnowanie czarnych róż, które stanowią jedyną pamiątkę po utraconej rodzinie. Jego spokój zakłóca pojawienie się nowego sąsiada – Hermana Herzoga, brodatego Niemca w ciemnych okularach. Polsky jest przekonany, że przybysz to Adolf Hilter, który wcale nie zginął w berlińskim bunkrze, lecz zamierza dożyć swoich dni na odległej prowincji. Z czasem jednak uprzedzenia ustępują miejsca nieoczywistej i rodzącej się wbrew okolicznościom przyjaźni miedzy sąsiadami.

9.03 DUNKIERKA (HBPmax) Christopher Nolan opowiada o dzielnych żołnierzach alianckich, którzy w maju 1940 roku pod francuską Dunkierką osłaniają akcję ewakuacyjną brytyjskiego korpusu ekspedycyjnego.

10.03 JAK DOBRZE ZNACIE SWOJE DZIECI? (TVN STYLE) Nikt nie zna dzieci lepiej, niż ich rodzice. Maluchy potrafią jednak zaskakiwać! W każdym odcinku dwie pary rodziców będą podglądać maluchy bawiące się w osobnej sali i zgadywać, jak ich pociechy zachowają się w nadchodzących sytuacjach. Która rodzina poradzi sobie najlepiej?

11.03 AGENCI NCIS: SYDNEY (FX) W nowym sezonie serialu widzowie zajrzą za kulisy pracy agentów specjalnych, którzy działając we współpracy z Australijską Policją Federalną, badają przypadki przestępstw z udziałem amerykańskich marynarzy w Australii. W jednym z odcinków bohaterowie biorą się za sprawę śmierci oficera, który został znaleziony martwy z raną po ukąszeniu przez jadowitego węża. Skąd wziął się niewystępujący w tej okolicy tajpan, który rzekomo zadał śmiertelny cios? W innym epizodzie zobaczymy kolejną, niecodzienną zagadkę: rekin wypluł ludzkie ramię z wyposażeniem amerykańskiej marynarki wojennej. Agenci rozpoczynają śledztwo, które wystawia na próbę lojalność grupy byłych wojskowych nurków.

11.03 NIEDŹWIEDZIA PRZYSŁUGA (CINEMAX) Odległe miasteczko w Turcji. Tamtejsi mieszkańcy już dawno przywykli do srogich zim, jednak tym razem przeciągające się mrozy dają się wszystkim we znaki. Najchłodniejsza pora roku zdaje się nie mieć końca. Drogi są nieprzejezdne z powodu obfitych opadów śniegu. Mówi się, że niedźwiedzie zbyt wcześnie wybudziły się ze snu zimowego i atakują okoliczne zwierzęta. Chociaż nikt nie widział tego na własne oczy, wszyscy zaczynają się obawiać, że dzikie zwierzęta wkrótce wkroczą do miasta.

12.03 TRZY I PÓŁ GODZINY (ALE KINO+) Monachium, 13 sierpnia 1961 roku. Pasażerowie pociągu do Berlina Wschodniego dowiadują się o budowie muru dzielącego miasto. Do granicy dotrą za trzy i pół godziny. W tym czasie muszą podjąć decyzję, czy wysiąść, czy jechać dalej. Przed trudnym wyborem stają Marlis, podróżująca z mężem Gerdem i dzieckiem, piosenkarka Carla ze swoim zespołem, starsze małżeństwo Anna i Ernst oraz prowadząca skład maszynistka Edith Salzmann. Każdy z podróżnych mierzy się z trudnymi uczuciami, a strach miesza się z nadzieją na lepsze życie po zachodniej stronie.

14.03 STRÓŻE ZŁA: PRZESTĘPCY W MUNDURACH (CRIME+INVESTIGATION POLSAT) Serial powraca z zestawem siedmiu nowych spraw, tym razem nie ograniczając się wyłącznie do policjantów-morderców, ale rozszerzając zakres „bohaterów” także o malwersantów, oszustów, przestępców seksualnych i dilerów narkotyków. Will Mellor i jego zespół ekspertów, w tym emerytowany nadkomisarz Howard Groves i psycholog sądowa Serena Simmons są gotowi, aby znów rzucić się w wir pracy. W tym sezonie dołączy do nich także była nadkomisarz policji Sue Hill, która od 30 lat zajmuje się badaniem zbrodni. Eksperci postarają się wyjść daleko poza sensacyjne nagłówki gazet i dociec, co naprawdę skłoniło ludzi na wysokich stanowiskach do tak szokującego nadużycia władzy.

15.03 THE SOCIAL NETWORK (FX) To opowieść o młodym geniuszu, który zainicjował rewolucję i zmienił oblicze ludzkich interakcji nie tylko w swoim pokoleniu, ale być może na zawsze. Przesiąknięty emocjonalną brutalnością i swoistym humorem, ten mistrzowsko zrealizowany film jest kroniką powstawania portalu Facebook oraz zapiskiem z wojny o prawo do jego własności, która rozpętała się po nieoczekiwanym, spektakularnym sukcesie nowej strony internetowej.

15.03 THE ENOYS. SEZON 2 (SKYSHOWTIME) Księża Pedro Salinas (Méndez) i Simón Antequera (Silvestre) próbują rozwikłać sprawę tajemniczego morderstwa w klasztorze w hiszpańskiej Galicji. Napięcie między wiarą i kłamstwami zaczyna narastać, gdy trzy niewidome zakonnice stają się świadkiniami rzekomego cudu. Podczas dochodzenia, w które księża zagłębiają się coraz mocniej, w niewyjaśnionych okolicznościach ginie ich gospodarz, Joaquin. Uwikłani w podwójne śledztwo duchowni wkrótce muszą zmierzyć się nie tylko z mistyczną tajemnicą, ale przede wszystkim z przyziemną prawdą na temat dokonanych morderstw.

17.03 ODYSEUSZ: NOWE ODKRYCIA (HISTORY) W roku 1873 niemiecki archeolog Heinrich Schliemann ogłosił, że odkrył ruiny starożytnej Troi. Świat greckiej epopei niespodziewanie stał się namacalny. Tym niemniej, poszukiwania Odyseusza i jego mykeńskiego królestwa okazały się płonne. Wraz z wiarą w jego odnalezienie, umarła także wiara w to, że Homer opisał prawdziwe wydarzenia i prawdziwych ludzi. Dziś jednak, nareszcie, weszliśmy w posiadanie dowodu, dzięki któremu legenda może stać się historią.

18.03 KATASTROFA (STOPKLATKA) Lot 716 startuje z Nowego Jorku do Londynu zgodnie z planem, ale znika z radarów nad Oceanem Atlantyckim i nie dolatuje na swoje docelowe lotnisko – samolot dosłownie rozpływa się w powietrzu. Do akcji błyskawicznie wkracza Biuro Badania Bezpieczeństwa Transportu. Genialna śledcza Kendra Malley zostaje oddelegowana przez swojego mentora Howarda Lawsona do stworzenia i poprowadzenia zespołu, badającego sprawę zniknięcia samolotu. Wciąż zdruzgotana niedawną śmiercią męża i zmagająca się z trudnościami w wychowywaniu pasierba, Kendra nie jest pewna, czy podoła temu zadaniu, ale nie może odmówić, kiedy na szali jest życie 256 osób.

 19.03 FOTOGRAF (DISNEY+) Każdy z godzinnych odcinków przedstawia życie niezwykłych fotografów, zaczynając od dzieciństwa i początków w zawodzie aż do czasów współczesnych i aktualnie stojących przed nimi wyzwań. Przeplatająca się historia, archiwalne nagrania, wywiady i nagrania z ich obecnych projektów pozwalają widzom lepiej zrozumieć proces twórczy, powody, dla których znaleźli się za obiektywem aparatu, oraz historie powstawania ich słynnych fotografii.

 

20.03  ORPHAN BLACK: ECHA (SCI- FI) W środku XXI wieku, gdy niespodziewany zbieg wypadków ujawnia, jak bardzo jej życie jest w tajemniczy sposób związane z życiem innych ludzi, młoda kobieta imieniem Lucy (Krysten Ritter) postanawia rozwikłać zagadkę swojego pochodzenia. Szybko przekonuje się jednak, że jej poszukiwania wiodą w fizycznie –  i psychologicznie – niebezpieczne rejony; do świata, gdzie nauka, miłość i zdrada wchodzą w brutalny konflikt.

20.03 X-MEN ’97 (DISNEY+) Nawiązujący klimatem do lat 90. serial ukazuje losy grupy mutantów, korzystających ze swoich niezwykłych umiejętności, by bronić świata, który ich nienawidzi. Bohaterowie muszą wspólnie zmierzyć się z nowymi zagrożeniami, jakie niesie niepewna przyszłość.

21.03 PROBLEM TRZECH CIAŁ (NETFLIX) Z rozpadającymi się prawami fizyki i śmiertelnym zagrożeniem w tle pięcioro przyjaciół przemierza czas i przestrzeń, dokonując niewiarygodnych odkryć.

21.03 SZEPTY MROKU. SEZON 2 (AMC) Porucznik Joe Leaphorn ponownie spotyka się z Jimem Chee, swoim byłym zastępcą, który został prywatnym detektywem. Bohaterowie prowadzą oddzielne śledztwa, lecz wkrótce okazuje się, że szukają tego samego podejrzanego. Wyruszają w pościg po pustyni Navajo Country za zabójcą skrywającym mroczną tajemnicę, która może doprowadzić do otwarcia starych ran i rzucić wyzwanie moralnemu i zawodowemu kodeksowi Leaphorna.

22.03 KLARA (PLAYER) Po trudnej nocy Klara umawia się na randkę z aplikacji. Ma nadzieję, że nowo poznany facet odciągnie jej myśli od Aleksa, którego unika. Randka jednak nie wyrównuje ciśnień. Tymczasem Wojciech przeżywa zauroczenie. Swoim szczęściem natychmiast dzieli się z Klarą. Po spotkaniu z przyjacielem kobieta pęka.  Oddzwania do kochanka. Ten zaprasza ją na kolację, która kończy się tym co zawsze – kłótnią o żonę. Wronka rozpoczyna kolejny namiętny romans. Jest przekonana, że tym razem znalazła miłość swojego życia.

22.03 HITLER: SIŁA DYKTATURY (NATIONAL GEOGRAPHIC) Trzyczęściowa seria dokuemntalna przygląda się bliżej wydarzeniom, które doprowadziły do tego pamiętnego dnia oraz jego następstwom. W serii zbadano, w jaki sposób Hitler zyskał władzę, co sprawiło, że porwał tłumy, a ludzie poszli za jego przykładem. Dlaczego poglądy nazistowskiego przywódcy był szeroko aprobowane w kraju, nawet kiedy było jasne to, że wojna jest przegrana? Zupełnie nowy serial przedstawią niezwykłą perspektywę nazistowskiego na społeczeństwo nie tylko w czasach wojny, ale również pokoju. Dzięki historycznym materiałom filmowym, zdjęciom, dokumentom, osobistym zeznaniom, grafikom i analizom znanych ekspertów, seria zbada dyktaturę, koncentrując się na relacjach między Hitlerem a ludźmi.

22.03 SPRAWA IWONY WIECZOREK (FX) Opowieść o zaginięciu 19-letniej dziewczyny w Trójmieście. Pytanie o to, co się stało, pozostaje otwarte. Autorzy serialu analizują poszlaki i przebieg śledztwa, próbując odkryć prawdę. Zastanawiają się, dlaczego ta sprawa tak przykuwa uwagę opinii publicznej i czy zostanie rozwiązana.

23.03 W SIECI KŁAMSTW: SPRAWA CASEY ANTHONY (CRIME+INVESTIGATION POLSAT) W odpowiedzi na niedawne oskarżenia kierowane przez Casey pod adresem jej ojca, George i Cindy Anthony zgadzają się przejść na wizji badanie wariografem i raz na zawsze rozwiać wątpliwości dotyczące zaangażowania George’a w morderstwo Caylee. Zarówno ich odpowiedzi na pytania policjantów, jak i reakcje na odpowiedzi małżonka, no i, rzecz jasna, końcowe wyniki badania zostały nagrane na żywo.

24.03 MONTE CARLO (CBS EUROPA) Grace ukończyła właśnie amerykańskie liceum i planuje wymarzone wakacje. Od zawsze fascynował ją Paryż, więc kierunek podróży jest oczywisty. Nie zamierza jednak jechać sama. W niezapomnianą wyprawę zabiera swoją najbliższą przyjaciółkę Emmę oraz przyrodnią siostrę Meg. Wykupiona wycieczka do stolicy Francji początkowo okazuje się rozczarowująca. Dopiero oddzielenie się Grace i jej kompanek od zwiedzającej grupy powoduje prawdziwe trzęsienie ziemi.

25.03 PRAWDA O MOIM ZABÓJSTWIE (CBS REALITY) Światowej sławy patolog dr Richard Shepherd powraca w drugim sezonie intrygującego serialu produkcji CBS Reality. Dr Shepherd, który w trakcie swej zawodowej kariery przeprowadził prawie 23 tysiące autopsji – w tym księżnej Diany – twierdzi, że zmarli nie ukrywają prawdy i nigdy nie kłamią. Natychmiast po wykryciu morderstwa śledczy zaczynają wyścig z czasem, by jak najszybciej dotrzeć do prawdy, oddzielić fakty od fikcji, złapać mordercę i dopilnować, żeby sprawiedliwości stało się zadość. Ale co zrobić, gdy prawda o zbrodni znika wraz z ofiarą?

28.03 JA, TY I ON (FX) Molly i Carl  przygotowują się do swojego ślubu na Hawajach. Wszystko idzie zgodnie z planem, dopóki nie okazuje się, że najlepszy przyjaciel Carla – Dupree zaginął. Okazuje się, że mężczyzna wylądował na złej wyspie. Dzień przed ślubem ojciec Molly wznosi toast, w którym przepowiada konflikt pomiędzy nowożeńcami. I tak też się dzieje, ponieważ jak się później okazuje Dupree wprowadza się do ich mieszkania. W domu jest z dnia na dzień coraz śmieszniej, ale też jest więcej kłopotów ze współlokatorem. Wielka miłość młodych małżonków będzie zatem wystawiona na wielką próbę

28.03 PIERWSZY GOL (DISNEY+) Taika Waititi wyreżyserował tę wzruszającą, opartą na faktach komedię, której akcja śledzi losy piłkarskiej reprezentacji Samoa Amerykańskiego, znanej ze sromotnej porażki 0:31 w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2001 r. W obliczu kolejnych eliminacji do Mundialu drużyna zatrudnia trenera po przejściach, licząc na to, że Thomas Rongen z najgorszej drużyny świata uczyni zwycięzców..

29.03 BUNTOWNICZKA NELL (DISNEY+) Anglia, rok 1705: Nell Jackson wraca z wojny do swojej rodziny w Tottenham. Wspierana przez odważnego skrzata Billy’ego Blinda, który daje jej supermoce bojowe, Nell staje do walki z zastraszającym synem miejscowego właściciela ziemskiego, Thomasem Blanchefordem, jednak zostaje wrobiona w morderstwo. Zmuszona do ucieczki z siostrami Roxy i George, Nell zostaje rozbójniczką. Gdy rozchodzą się wieści o niezwykłej mocy Nell, przyciąga ona uwagę złowrogiego hrabiego Poyntona, knującego magiczny spisek przeciwko królowej Anglii. Zderzeni ze złą magią Poyntona, Nell i Billy zdają sobie sprawę, że dążenie do sprawiedliwości sięga dalej, niż kiedykolwiek sobie wyobrażali, i żeby oczyścić swoje imię, Nell musi najpierw pokonać Poyntona i ocalić kraj.