KLASYKA FILMOWA W IPTV

Serwis VOD FlixClassic trafił właśnie do oferty wrocławskiej spółki AVIOS – ogólnopolskiego dostawcy telewizji przez łącze szerokopasmowe. Wszyscy abonenci tej usługi otrzymali możliwość uruchamiania aplikacji z klasykami kina światowego na swoich dekoderach.

FlixClassic to wyjątkowy serwis VOD oferujący unikalny repertuar klasyki kina. Zawiera przeszło 700 godzin atrakcyjnego repertuaru filmowego, w tym evergreeny, zapomniane hity i perełki kina zremasterowane do jakości HD.

Dekodery KORBOX dedykowane naszej usłudze pozwalają na implementację szeregu rozwiązań interaktywnych. Poza standardami w IPTV, takimi jak przewijarka czy nagrywarka w chmurze, mamy możliwość natychmiastowego wdrażania wielu atrakcyjnych nowości. Nie tak dawno uruchomiliśmy chociażby multimedialny program wsparcia internetowych twórców wideo w naszym bezpłatnym serwisie streamingowym. Wciąż jednak brakowało nam w ofercie kinematografii przez duże K – mówi Marcin M. Drews, menedżer AVIOS. – Szukaliśmy w tej materii partnera niebanalnego. Dlatego nasz wybór padł na FlixClassic.

– Z przyjemnością rozpoczynamy współpracę z AVIOS, w ramach której abonenci dekoderów KORBOX zyskują dostęp do naszego unikalnego repertuaru klasyki światowego kina. Naszym wspólnym celem jest zapewnienie widzom nowych i satysfakcjonujących wrażeń – podkreśla Marcin Machnio, współzałożyciel i dyrektor zarządzający FlixClassic. – Zapraszamy widzów w sentymentalną podróż filmową, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Oferta FlixClassic obejmuje nie tylko klasykę kina włoskiego, amerykańskiego i japońskiego, ale także nieodkryte perły filmowego świata, takie jak dzieła Argento, Němeca, Viscontiego, Tarkowskiego, Kurosawy, młodego Hitchcocka, Skolimowskiego, Polańskiego oraz wielu innych. Nie zabraknie też nostalgicznych chwil z „Kobietą za ladą”, „Szpitalem na Peryferiach”, „Arabellą” i przygodami „Latającego Czestmira”. Razem z AVIOS gwarantujemy, że każdy wieczór spędzony przed telewizorem stanie się niepowtarzalną podróżą po świecie kinematografii.