ROUTER DO DUŻYCH PRZESTRZENI

Huawei WiFi Mesh 7 to nowy router, który może obsługiwać nawet 250 podłączonych do sieci urządzeń. Zapewnia zasięg sieci bezprzewodowej na przestrzeni 230 m2 w przypadku jednego satelity, a w przypadku systemu złożonego z dwóch satelitów – nawet 550 m2. Dzięki zaawansowanej technologii Mesh satelity łączą się ze sobą, tworząc siatkę połączeń.

Router obsługuje 3-pasmową technologię AX6600 Tri-Band: pasmo 5 GHz-High – zapewnia prędkość transmisji danych do 4804 Mb/s, pasmo 5GHz-Low – do 1201 Mb/s, a pasmo 2,4 GHz – do 574 Mb/s. Urządzenie osiąga prędkość do 6600 Mb/s, co zapewnia stabilną i wydajną sieć również w przypadku strumieniowania multimediów w jakości 8K. Obsługuje też modulację 4K QAM oraz został wyposażony w wielopasmową antenę kierunkową 4×4 MIMO, co urządzeniom podłączonym do sieci, np. smartfonom, umożliwia korzystanie z pasma 5G-High i tym samym uzyskanie szybkiego i wydajnego połączenia z internetem. Jego stabilność zapewnia również technologia Super Seamless Roaming, która obsługuje 8 algorytmów roamingu. Dzięki temu, gdy użytkownicy poruszają się po domu, ich podłączone do sieci urządzenia płynnie przełączają się pomiędzy routerami. (opóźnienie wynosi zaledwie 50 ms).

Konfigurację routera ułatwia aplikacja Huawei AI Life, która umożliwia również zarządzanie domową siecią, w tym wybór ustawienia limitów prędkości oraz kontrolę korzystania z internetu przez użytkowników podłączonych do sieci, np. dzieci. AI Life to także narzędzi Smart Diagnosis, pomagających w rozwiązywaniu problemów z siecią Wi-Fi oraz zarządzanie podłączonymi do niej urządzeniami.

Aby połączyć się z domową siecią, wystarczy – dzięki funkcji Huawei Share – przyłożyć telefon z systemem Android i włączonym NFC do jednego z satelitów systemu.

Wyposażony w cztery porty Gigabit WAN/LAN router WiFi Mesh 7 obsługuje technologię HUAWEI HomeSec, która zapewnia wielowarstwową ochronę sieci, w tym zaporę sieciową i ochronę przed atakami typu brute force. Urządzenie obsługuje też najnowszy standard uwierzytelniania i szyfrowania danych Wireless Protected Access III (WPA3), który wykorzystuje 192-bitowy pakiet zabezpieczeń. Użytkownik może też skonfigurować dostęp do sieci domowej, dedykując hasło dla odwiedzających gości.

JB