PEKIN 2022: JUSTYNA KOWALCZYK I TOMASZ SIKORA WŚRÓD KOMENTATORÓW

Kilka miesięcy po zakończeniu letnich igrzysk olimpijskich w Tokio, czeka nas od 4 do 20 lutego kolejne wielkie wydarzenie– Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie! Rywalizację o olimpijskie laury transmitować będzie Eurosport, całe igrzyska dostępne będą także na żywo i na żądanie w Playerze. Na kanałach linearnych Eurosportu, kanałach dodatkowych oraz w Playerze dostępne będzie aż 850 godzin transmisji – zdecydowana większość z polskim komentarzem.

Eurosport po raz kolejny zgromadził świetną drużynę ekspertów, którzy przeprowadzą widzów przez wydarzenia z olimpijskich aren w Pekinie. Wszystko, co najważniejsze na igrzyskach analizować będzie między innymi Justyna Kowalczyk – dwukrotna mistrzyni olimpijska, multimedalistka igrzysk i mistrzostw świata oraz czterokrotna triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świat. Tajniki biathlonu zdradzi wicemistrz olimpijski z Turynu i mistrz świata z Anterselvy, Tomasz Sikora. Najlepszy polski biathlonista w historii będzie gościem studia, a także – podobnie jak przez cały sezon – komentatorem w duecie z Tomaszem Jarońskim.

Oczy polskich kibiców będę w Pekinie zwrócone przede wszystkim na skocznię. O ulubionej dyscyplinie zimowej Polaków opowiadać będą między innymi Magdalena Pałasz, Jakub Kot, Krzysztof Biegun i Wojciech Topór. Zawody komentować będzie niezastąpiony duet Marek Rudziński i Igor Błachut, który będzie częścią ekipy Eurosportu w Pekinie.

Dużo emocji czeka widzów także na lodzie. Hokejowym ekspertem Eurosportu podczas igrzysk w Pekinie będzie jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii, Mariusz Czerkawski. Rywalizację w łyżwiarstwie szybkim analizować będzie Katarzyna Woźniak, brązowa medalistka olimpijska z Vancouver i srebrna z Soczi.