GRUPA POLSAT W 2020- SIEĆ 5G, ZAKUP INTERII I FOTOWOLTAIKA

Szefowie koncernu zaprezentowali wyniki podsumowujące działalność firmy w 2020 . Grupa Polsat uruchomiła pierwszą w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD, która obejmie wkrótce zasięgiem ponad 11 mln mieszkańców Polski. Rozwój sieci 5G istotnie przyspieszy ogłoszone strategiczne partnerstwo z Cellnex Telecom. Z kolei zakup Grupy Interia.pl jeszcze bardziej umocnił pozycję Grupy na rynku internetowym. Nowym kierunkiem rozwoju było wejście na rynek fotowoltaiki pod marką ESOLEO.

Łącznie Grupa Polsat świadczy 18 mln usług telewizji, Internetu i telefonii, a ponad 2 mln klientów Grupy połączyło 6,4 mln usług w programie smartDOM. Przychody Grupy wzrosły do blisko 12 mld zł, skorygowana EBITDA była stabilna i wyniosła 4,2 mld zł, a zysk netto wzrósł do poziomu 1,15 mld zł. Cyfrowy Polsat wypłacił też rekordowo wysoką dywidendę w łącznej kwocie 640 mln zł, czyli 1 zł na akcję.

Jednocześnie przez cały 2020 rok Zygmunt Solorz i Grupa Polsat angażowali się aktywnie w pomoc w walce z epidemią koronawirusa, przekazując ponad 50 mln złotych na wsparcie społeczeństwa, służby zdrowia, klientów, widzów i pracowników.