7. OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA TELEKOMUNIKACYJNA OKTEL: Nowości, premiery, regulacje.

Ogólnopolska Konferencja Telekomunikacyjna OKTEL powraca po pandemicznej przerwie. Najnowsza, siódma już edycja odbędzie się 13-14 września we Wrocławiu. To realizowany w stosownym reżimie sanitarnym powrót do najlepszych tradycji spotkań branży telko.

Organizatorzy zapowiadają dwa dni pełne wykładów i prezentacji. Nowoczesne wrocławskie centrum danych ujawni ofertę współpracy dla operatorów, a menedżerowie punktu wymiany ruchu IP WRIX opowiedzą o nowej siedzibie i planowanym rozwoju. Będzie też o zagrożeniach w cyberprzestrzeni dla odbiorców indywidualnych i komercyjnych, obowiązkach prawnych w kontekście ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, a także o Internecie rzeczy, wrocławskiej platformie e-learningowej KORMEETING, marketingu B2C i nowym autorskim systemie paszportyzacji.

Jak co roku sporo miejsca Zajma tematy związane z telewizją szerokopasmową. Przedstawiciele IPTV AVIOS opowiedzą o planach rozwoju, dodatkowych możliwościach platformy oraz nowym modelu współpracy z vlogerami i innymi twórcami contentu wideo.

Na konferencji swoją premierę będzie miał Klaster Branży Telko KLASTEL+. Podstawową misją organizacji ma być współpraca inwestycyjna, marketingowa, naukowo-badawcza, procesowa, a także inne formy mające na celu rozwój branży ICT, w tym w szczególności sektora MSP, oraz zwiększenie atrakcyjności usług telekomunikacyjnych dla klientów końcowych i walka z cyfrowym wykluczeniem.