CES 2022, Las Vegas: Samsunga plan na przyszłość

Tegoroczna edycja targów Consumer Electronics Show powróciła po przerwie jako wydarzenie offline. Podczas wykładu inaugurującego Samsung zaprezentował swoją wizję przyszłości pod hasłem „Razem dla jutra”.  Jong-Hee (JH) Han, Vice Chairman, CEO and Head of DX (Device eXperience) Division przedstawił główne zalożenia planu stworzenia bardziej zrównoważonej, spersonalizowanej i połączonej wizji przyszłości za sprawą urządzeń i inicjatyw minimalizujących negatywny wpływ na środowisko naturalne. Nowe rozwiązania wychodzą naprzeciw stylom życia użytkowników i sprawiają, że obsługa inteligentnego domu stanie się niezwykle płynna.

Fundamentem wizji przyszłości jest to, co firma nazywa „zrównoważonym rozwojem  na co dzień”. To koncepcja dążenia do tego, by zrównoważony rozwój stanowił istotę wszystkich jej działań. Samsung realizuje  tę wizję poprzez wdrażanie nowych praktyk produkcyjnych o niewielkim negatywnym wpływie na środowisko, opracowywanie opakowań o mniejszym śladzie węglowym, jak również poprzez odpowiedzialną utylizację urządzeń, których cykl życia dobiegł końca.

Samsung wprowadza ideę zrównoważonego rozwoju także w zakresie korzystania z urządzeń. Pozwoli to użytkownikom zredukować swój ślad węglowy i zmieniać świat na lepsze. Firma wprowadziła na przykład istotne udoskonalenia w swoim przełomowym Pilocie SolarCell, który pozwala wyeliminować odpady w formie zużytych baterii za sprawą wbudowanego panelu słonecznego, umożliwiającego ładowanie zarówno w dzień, jak i w nocy.

Samsung przedstawił także różne sposoby, na udoskonalanie swoich technologii, by wychodzić naprzeciw potrzebom użytkowników. Firma doskonale wie, że każdy człowiek jest inny i pragnie spersonalizować posiadane urządzenie tak, aby pasowało do jego indywidualnego stylu życia, dlatego stara się pomóc użytkownikom zdefiniować na nowo ich relację z rozwiązaniami, z których korzystają na co dzień. To skupione na ludziach podejście do innowacji jest kluczowym filarem firmowej wizji „Razem dla jutra”.

Na CES swój debiut miał całkowicie nowy Samsung Home Hub. Rozwiązanie to wynosi połączony dom na nowy poziom za sprawą usług SmartThings, które współdziałają z obsługującymi sztuczną inteligencje połączonymi sprzętami w celu usprawnienia realizacji domowych obowiązków. Samsung Home Hub w ramach jednego urządzenia łączy aż sześć usług SmartThings, dając użytkownikom całkowitą kontrolę nad ich inteligentnym domem i ułatwiając im zarządzanie domowymi zajęciami. (wit/OK)