60. MONTE CARLO TELEVISION FESTIVAL, Monako: Powrót do normy!? Kryształowa Nimfa dla Tchéky Karyo.

Już po raz 60. przemysł telewizyjny i jego fani z całego świata spotkają się w Monako w dniach 18-22 czerwca na dorocznym Festiwalu Telewizyjnym Monte-Carlo. Impreza, także z udziałem gości zagranicznych, powraca po przerwie w 2020 r. spowodowanej epidemią korona wirusa. Dla tych, którzy nie będą mogli zjawić się osobiście NA Lazurowym Wybrzeżu przygotowano pobyt i nocleg naw wersji wirtualnej.

Do rywalizacji o szczególne wyróżnienie- Prince Rainier III Special Prize, w kategorii >News and Fiction<  zostało oficjalnie zakwalifikowanych 27 programów z 14 krajów (m.in. z Czech).

Laureaci zostaną ogłoszeni ostatniego wieczoru Festiwalu Telewizyjnego w Monte-Carlo, podczas ceremonii wręczenia Złotych Nimf, we wtorek 22 czerwca w Grimaldi Forum Monaco, w obecności Honorowego Prezydenta Festiwalu, HSH Księcia Alberta II Monako, który wręczy także specjalną Kryształową Nimfę znakomitemu aktorowi francuskiemu Tchéky Karyo (na zdjęciu w serialu “Baptysta”) w uznaniu dla jego wybitnego dorobku.

Nasza impreza w 2021 r. podkreśli historię Festiwalu, jego rangę i znaczenie dla rynku telewizyjnej, przygotowując jednocześnie grunt pod następne dekady. Pomimo trudnego klimatu dla całej branży, chcemy powoli wrócić do osobistego świętowania telewizyjnych wydarzeń po zeszłorocznym wymuszonym covidem- odwołaniu imprezy. – powiedział Laurent Puons, dyrektor generalny festiwalu telewizyjnego w Monte-Carlo. Mamy wyjątkowo bogaty zestaw propozycji nominowanych do Złotej Nimfy. Liczba programów biorących udział w konkursie świadczy o stale rosnącym zainteresowaniu producentów, pragnących zdobyć to trofeum, ponadczasowy symbol uznawanej na całym świecie jakości. To zainteresowanie i  entuzjazm potwierdzają, że ​​nasza impreza pozostaje najważniejszym Festiwalem w Europie.