PREMIERY MARCA

1.03 THE WALKING DEAD. SEZON 10C (FOX) W premierowych sześciu odcinkach zobaczymy Ocalałych, którzy próbują podnieść się po zniszczeniach, jakich doznali od Szeptaczy. Maggie powróci z historią, którą nie jest jeszcze gotowa się podzielić, szczególnie gdy przeszłość nie daje jej o sobie zapomnieć. Bezpieczeństwo Negana jest zagrożone, a Daryl i Maggie nieoczekiwanie stają do walki z zagrożeniem, jakiego do tej pory nie doświadczyli. Daryl i Carol wybiorą się w podróż, która przyniesie zaskakujący finał.

Lata walki dają się bohaterom we znaki, ujawniając traumy i odsłaniając ich najbardziej wrażliwe strony. Czy mimo wątpliwości wobec kondycji całej ludzkości, stanu ich społeczności i własnego zdrowia psychicznego, uda im znaleźć wewnętrzną siłę, żeby przetrwać i wytrwać w przyjaźni i grupie?

1.03 KOCHANE PIENIĄDZE (TV4) Mówi się o nich, że są dobrym sługą, ale złym przewodnikiem i że nigdy z nimi nie jest tak dobrze, jak źle jest bez nich. Że  gdy ich wiele, wokół przyjaciele i że nic nie zmienia człowieka tak, jak one. Pieniądze…

Niezależnie od tego, czym dla nas są i ile ich mamy, przewijają się przez całe nasze życie, czasem jako element jego codziennej rutyny, a czasem wywracając je do góry nogami. O tym, jak pomagają i jak przeszkadzają, jakim darem i jakim przekleństwem bywają, jak ułatwiają dotarcie do celu i jak sprowadzają na manowce, opowiada nowy serial Czwórki.

1.03 MARGARET ATWOOD. SŁOWO TO SIŁA (HBO GO) Dorobek poetki i pisarki Margaret Atwood nigdy nie był bardziej aktualny niż w obecnych czasach. Stała się powszechnie znana dzięki ogromnej popularności telewizyjnej ekranizacji powieści Opowieść podręcznej, ale niewiele osób zna kobietę i pisarkę, która ją napisała i zawsze zdaje się wiedzieć, co czeka nas w przyszłości. Filmowcy towarzyszyli jej z kamerą przez 12 miesięcy. Dokument jest kameralnym zapisem międzynarodowych podróży Atwood, podczas których przemawiała publicznie wraz ze swoim partnerem Graemem Gibsonem.

 2.03 KLINIKA ZMIANY PŁCI (DISCOVERY LIFE) Pierwszy odcinek serii dokumentalnej, która realizowana była podczas 12-miesięcznej obserwacji pracy prywatnego szpitala London Transgender Surgery. Poznamy w nim osoby, które zdecydowały się poddać operacji zmiany płci. Będziemy śledzić ich losy, zobaczymy jak sobie radzą na każdym etapie tego procesu. Pacjenci opowiedzą o wielu aspektach tej trudnej decyzji – terapii hormonalnej, operacji, ale też kwestii depilacji, coachingu głosowego czy nauki makijażu.

2.03 LUKSUSOWE BIWAKOWANIE (ADVENTURE) Glamorous camping, czyli „glamping”, szybko staje się trendem stylu życia. A gdzie lepiej to zrobić niż w egzotycznych miejscach w Azji? W każdym odcinku tej wspaniałej serii pary glamperów uciekają od wszystkiego dzięki niezapomnianym doświadczeniom ekoturystycznym; od ruchomych jurt w Mongolii i pływających namiotów w Kambodży po obóz leopard trail na Sri Lance.

3.03 DEMOLKA NA ANTYPODACH (POLSAT VIASAT EXPLORE) Niebezpieczeństwo, dramaty i zniszczenie – wszystko to znajdziemy w serii dokumentalnej ukazującej z bliska fascynującą branżę firm rozbiórkowych. Będziemy mieli okazję podziwiać pracę najlepszych ekip i ich potężnych maszyn. W programie zobaczymy zmagania z rozbiórkami budynków oraz innych osobliwych konstrukcji, które jak najszybciej trzeba usunąć z placu budowy. Od wieżowców po zatopione jachty, dziwne konstrukcje i ogromne magazyny: tak pracują bohaterowie dnia codziennego. Ich zapał, determinacja, pomysłowość i spryt idą w parze z poczuciem humoru, koleżeństwem oraz umiejętnością zachowania zimnej krwi w każdej sytuacji.

3.03 BURZA DUSZ (CINEMAX) Łotwa. Wybuch I wojny światowej przerywa miłosną idyllę szesnastoletniego Artursa (Oto Brantevics). Po utracie matki i domu zdesperowany chłopak postanawia zaciągnąć się do wojska. Marzy o zostaniu bohaterem, jednak wojna okazuje się wyglądać zupełnie inaczej niż sobie wyobrażał – nie ma chwały, nie ma sprawiedliwości. Jest tylko rozpacz. W końcu Arturs znajduje w sobie siłę do stoczenia ostatecznej bitwy i wraca do domu, aby zacząć wszystko od nowa. Reżyser Dzintars Dreibergs (The Sixth Player) zabiera widzów do bezdusznego świata wojennej zawieruchy przywołując dramat I wojny światowej.

4.03 MALI LUDZIE, WIELKA RODZINA (TLC) Johnstonowie, pod wieloma względami, są przeciętną amerykańską rodziną, która mieszka na wsi w stanie Georgia i wiedzie całkiem szczęśliwe życie. Jednak ta licząca siedmiu członków familia jest inna, niezwykła, tworzą ją bowiem osoby cierpiące na genetyczną chorobę zwaną achondroplazją. Johnstonowie są więc największą na świecie rodzina karłów. W tym sezonie zobaczymy jak radzą sobie prawie już dorosłe dzieci Johnstonów. Liz i Anna uczą się w college’u. Alex i Emma rozpoczynają szkołę średnią, a Jonah ma pierwszą, poważną dziewczynę. Mama Amber postanawia wykorzystać tę sytuację i chce wrócić do zawodu nauczycielki. Niestety koronawirus krzyżuje jej plany.

4.03 BIG SKY (FOX) Serial mrożący krew w żyłach thriller opowiadający o zmaganiach prywatnych detektywów, Cassie Dewell i Cody Hoyt, którzy łączą siły wraz z Jenny Hoyt – byłą policjantką i byłą żoną Codiego. Ich celem jest odszukanie dwóch sióstr, Danielle i Grace Sullivan, które zostały porwane przez kierowcę ciężarówki na odległej autostradzie w Montanie. Śledztwo szybko nabiera tempa, gdy detektywi odkrywają, że siostry nie są jedynymi osobami, które zaginęły w okolicy. Detektywi muszą ścigać się z czasem, aby znaleźć kobiety, zanim będzie za późno.

6.03 JUBILEUSZ ANDRZEJA WAJDY (TVN FABUŁA) W tym roku Andrzej Wajda obchodziłby 95. urodziny. Z tej okazji widzowie będą mogli obejrzeć trzy  dokumenty na temat życia oraz twórczości wielkiego mistrza.

“Andrzej Wajda. Moje inspiracje”, reż. Andrzej Wajda, Marek Brodzki. Dokument, w którym reżyser opowiada o swojej fascynacji polskim malarstwem oraz o wpływie polskiej sztuki na jego twórczość filmową. W dokumencie prezentowane są dzieła malarskie a także fragmenty filmów z kadrami, które są cytatami z tych obrazów. Film jest swego rodzaju opowieścią reżysera o tworzeniu obrazu filmowego. Słowo wstępne do filmu wypowiada Martin Scorsese.
“Andrzej Wajda. Róbmy zdjęcie”, reż. M. Cuske, T. Paladino, M. Sauter, P. Stasik. To niezwykły zapis kilkumiesięcznych zmagań, pokazujący atmosferę pracy i ogrom filmowej maszynerii. Film jest jednocześnie najprawdziwszym, osobistym portretem Mistrza Polskiego Kina i laureata Oscara.
“Polska filmowa” W tym odcinku Rafał Zawierucha odwiedza Trójmiasto, gdzie powstawały takie polskie produkcje jak “Człowiek z żelaza” czy “Wałęsa. Człowiek nadziei”. Prowadzący oprowadza po najważniejszych miejscach oraz spotyka się z Andrzejem Wajdą, który opowiada jak powstawały zdjęcia do jego filmów.

6.03 MANCHESTER BY THE SEA (AMC) Zgorzkniały, samotny mężczyzna po niespodziewanej śmierci brata musi zająć się jego nastoletnim synem. To wywraca jego życie do góry nogami. Powrót w rodzinne strony to także bolesna konfrontacja z przeszłością. Oscar i Złoty Glob dla Caseya Afflecka w głównej roli.

6.03 W POSZUKIWANIU AMELII (NATIONAL GEOGRAPHIC) Kolejny dokument w ramach cyklu, poświęconego inspirującym kobietom. Podążymy w nim śladami badaczy oceanicznych gołębim, którym przyświeca cel rozwiązania tajemnicy zniknięcia podróżniczki Amelii Earhart – amerykańskiej pilotki, dziennikarki i pierwszej kobiety na świecie, która w 1932 roku przeleciała samotnie nad Oceanem Atlantyckim. Za swój wyczyn otrzymała Zaszczytny Krzyż Lotniczy, przyznawany za „heroizm lub niezwykłe osiągnięcie w locie”. Okoliczności jej zaginięcia, podczas kolejnego wyzwania, jakim był lot dookoła Ziemi, pozostają zagadką do dziś.

6.03 MATA HARI- NAGI SZPIEG (PLANETE+) Mata Hari to słynna francuska artystka z przełomu XIX i XX wieku. Jej życie budziło sporo kontrowersji. Nie zamierzała ulegać panującym zasadom społecznym i często w prowokujący sposób dawała tego wyraz. Zyskała rozgłos w wielu europejskich stolicach przede wszystkim dzięki swoim egzotycznym tańcom. Nieustannie walczyła z konserwatywnymi zwyczajami. W 1917 roku we Francji postawiono jej zarzuty szpiegostwa i współpracy z Niemcami. Dokument pokazuje nowe fakty w tej sprawie i wiele zdumiewających ciekawostek z życia tancerki.

6.03 CZYSTA POLSKA (POLSAT NEWS) Nowy, cosobotni  program będzie informować o klimacie i ochronie środowiska: od najważniejszych decyzji dotyczących polityki klimatycznej, przez najnowsze doniesienia ze świata technologii i ich wpływu na klimat, aż po porady jak każdy na co dzień może zmienić otaczające go środowisko.  Prowadzącą program będzie Dominika Tarczyńska ze Stowarzyszenia Program Czysta Polska. Za merytoryczną stronę programu odpowiadać będzie Agata Kaźmierska, do niedawna związana z Polsatem News, a teraz odpowiedzialna za serwis Zielona Interia. Program będą współtworzyć także Marcin Szumowski, autor programów przyrodniczych Polsatu oraz Wojciech Brzeziński, który w Polsacie News zajmuje się tematami dotyczącymi nowych technologii.

7.03 SINGAPURSKIE KLESZCZE (EPIC DRAMA) Akcja serialu rozgrywa się podczas II wojny światowej i pokazuje losy brytyjskiej rodziny mieszkającej w Singapurze, który został wówczas zaatakowany przez Japończyków. Dla eksportera gumy Waltera Blacketta i jego rodziny, Singapur w 1941 r. to świat bogactwa i przywilejów, a rozdarta wojną Europa wydaje się z tej perspektywy bardzo odległa. Jednak plany biznesmena dotyczące wzmocnienia władzy w firmie zostają pokrzyżowane, kiedy pan Webb, partner biznesowy Blacketta, zostaje ubezwłasnowolniony, a udziały Waltera w spółce mają przypaść jego synowi, Matthew. Walter wraz z córką Joan muszą zadbać o własne dziedzictwo: zrobią wszystko, aby pozbyć się zagrożenia, jakim jest dla nich Matthew. Joan chce go uwieść, ale młodzieniec poznaje tajemniczą chińską dysydentkę, Verę Chiang, i ku niej kieruje swoje uczucia. Podczas gdy kontynent pogrąża się w chaosie wojny, zakazana miłość rozkwita, a epoka kolonialnych przywilejów chwieje się w posadach.

8.03 WIOSENNY TURNIEJ WYPIEKÓW (FOOD NETWORK) Ósemka utalentowanych cukierników stanie do rywalizacji w przygotowaniu smakołyków kojarzących się z wiosną. Będzie więc kolorowo, świeżo, soczyście i smacznie!

Aby zyskać przychylność jurorów: Duffa Goldmana, Lorraine Pascale i Nancy Fuller, adepci sztuki cukierniczej wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności i pomysłowości. Podejmując kolejne trudne wyzwania, zawalczą o zwycięstwo i nagrodę pieniężną. Czyż mistrzostwa w pieczeniu to nie najsłodszy sposób na rozpoczęcie wiosny? W programie zobaczymy, jak cukiernicy przygotują babeczki inspirowane kształtem kwiatów, wymyślą orzeźwiający deser z cytrynami i limonkami, stworzą słodkości z dodatkiem świeżego miodu czy przepyszne ciasto na wiosenny piknik. Słodkie wyzwanie czas zacząć!

11.03 WINA (BBC FIRST) Opowieść o dwóch braciach, Maxie i Jake’u, którzy pewnej nocy, na jednej z ulic Edynburga, śmiertelnie potrącają starszego człowieka. Od tej chwili grunt pod ich nogami staje się grząski niczym ruchome piaski. Tragedia eskaluje i pociąga za sobą ciąg nieprzewidywalnych, koszmarnych zdarzeń. Jeden fałszywy ruch bohaterów na początku fabuły stawia ich w sytuacji, której nie da się naprawić – ich lęki oraz desperackie działania tylko pogarszają sprawę. Widz nieustannie prowokowany jest do odpowiedzi na pytanie – co zrobiłbym inaczej? Wszystko, a może nic? To opowieść o trudnych wyborach moralnych, poczuciu winy wynikającym z niewłaściwie podjętych decyzji oraz poszukiwaniu prawdy.

11.03 POKOLENIE (HBO GO)  Mroczny, a jednocześnie zabawny serial o bardzo zróżnicowanej grupy licealistów. Odkrywając różne wymiary seksualności, wystawiają na próbę głęboko zakorzenione przekonania i granice dotyczące życia, miłości i natury rodziny w swojej konserwatywnej społeczności.

11.03 SEKS- WPADKI (LIFETIME) Seks zawsze komplikuje życie – czy to będzie jednorazowy nieplanowany skok w bok, długo wyczekiwana schadzka późną nocą, czy nieudana próba urozmaicenia związku. Na program, nawiązujący formą do cyklu „Kocha, lubi, prześladuje”, składają się pikantne historie zwykłych ludzi, którym przydarzyła się wyjątkowo żenująca, absurdalna bądź śmieszna przygoda erotyczna. W każdym godzinnym odcinku poznajemy trzy takie niewiarygodne, ale prawdziwe opowiastki o ludzkich namiętnościach, grzesznych upodobaniach i wątpliwych decyzjach podejmowanych dla ich zaspokojenia. Narratorami są sami niefortunni bohaterowie, natomiast katastrofę, jaka ich spotkała, odtwarzają aktorzy. Oglądając te przedziwne przypadki, kolejny raz odkrywamy, że żądze niemal zawsze biorą górę nad racjonalnym myśleniem.

11.03 WYMIERANIE GATUNKÓW (BBC EARTH) Sir David Attenborough oraz światowej klasy naukowcy analizują zjawisko współczesnego masowego wymierania zwierząt i roślin, badając przyczyny i wskazując potencjalne rozwiązania tego globalnego problemu. Attenborough wyjaśnia, czym jest masowe wymieranie, jakie są przyczyny tego zachodzącego obecnie w ogromnym tempie zjawiska, a także co czeka nas w przyszłości. Naukowcy przywołują poprzednie masowe wymierania i tłumaczą, czym różni się to obecne. Wskazują także, iż utrata zagrożonych gatunków może mieć efekt domina na całe ekosystemy – wymarcie jednego gatunku stanowi zagrożenie dla populacji innego, także dla ludzi. Środowisko na naszej planecie to zespół naczyń połączonych. Możemy jednak zacząć działać, by zatrzymać ten process.

13.03 KWARANTANNA (AMC) Reporterka telewizyjna Angela Vidal i operator kamery spędzają nocną zmianę w remizie strażackiej w Los Angeles. Gdy przychodzi zgłoszenie o mrożących krew w żyłach okrzykach dochodzących z jednego z okolicznych mieszkań, natychmiast tam jadą. Na miejscu okazuje się, że mieszkanka budynku została brutalnie zaatakowana przez coś nieznanego. Wkrótce kilku jej sąsiadów spotyka to samo. Razem z ekipą telewizyjną próbują uciec, ale budynek zostaje poddany kwarantannie. Odcięto dostęp do telefonów, Internetu i telewizji. Kiedy kwarantanna dobiega końca, jedynym dowodem na to, co się stało, jest film Angeli Vidal.

13.03 PÓKI TRWA WOJNA (CINEMAX 2) Salamanka, rok 1936. Znany pisarz i zarazem czołowy hiszpański intelektualista Miguel de Unamuno (Karra Elejalde) początkowo postanawia publicznie wesprzeć rebelię wojskową. Wierzy, że przywróci ona porządek w Hiszpanii. Mężczyzna natychmiast zostaje odwołany przez lewicowy rząd ze stanowiska dziekana Uniwersytetu w Salamance. W międzyczasie generał Francisco Franco rozpoczyna udaną kampanię z południa, potajemnie planując przejęcie władzy. Konflikt staje się krwawy, a niektórzy przyjaciele i koledzy de Unamuno zostają uwięzieni, co zmusza go do zakwestionowania swojego początkowe wsparcia dla nowej władzy.

14.03 A…B…C… (ROMANCE TV) W mieście dochodzi do serii morderstw, a przy ofiarach śledczy za każdym razem znajdują rozkład linii autobusowej ABC. Zabójca, wkrótce nazwany ABC, ma w zwyczaju listownie informować komisarza Larosière’a o swoich planach. Larosière stara się rozwikłać tę zagadkę, jednak prefekt policji odnosi wrażenie, że zadanie to przerasta możliwości komisarza. Postanawia go więc wesprzeć i włącza do śledztwa inspektora Duvala. Ten wkrótce aresztuje domniemaną sprawczynię – siostrę jednej z ofiar.

15.03 WSPOMNIENIA Z WIELKIEJ WOJNY (POLSAT VIASAT HISTORY) Kiedy w lipcu 1914 roku w Europie wybuchła wojna, ludzie we wszystkich zaangażowanych w nią krajach wierzyli, że skończy się ona przed Bożym Narodzeniem. Nie zdawali sobie sprawy, jak bardzo się mylą. Pozornie drobny konflikt w Bośni szybko eskalował, stając się pierwszą w historii prawdziwą wojną globalną, zupełnie nową, toczoną przy użyciu nieznanych wcześniej środków i technik. Do listopada 1918 roku zginęło dziesięć milionów ludzi, a polityczna mapa świata została nakreślona na nowo. Umysły i postawy ludzi zmieniły się na zawsze, zaczęła się epoka współczesna. Wojenny chaos ogarnął miliony zwykłych mężczyzn, kobiet i dzieci, których życie zmieniło się w niewyobrażalny sposób. Oto ich historie.

15.03 TAINA I STRAŻNICY AMAZONII (AMC) Poznaj Tainę, strażniczkę lasu i jej przyjaciół – małpkę Catu, kondora królewskiego Pepe i małego jeża Suri. Spotkanie z nimi będzie okazją do przeżycia wielu zabawnych i pouczających przygód oraz odkrycia tajemnic największego na świecie lasu deszczowego – Amazonii. Wszystkie zwierzęta zamieszkujące puszczę wiedzą, że gdy tylko będą potrzebować pomocy, Taina przybędzie na ratunek jeśli tylko dotrze do niej ustalony sygnał „Cru-Cru”.

15.03 SZKOCCY WETERYNARZE NA KOŃCU ŚWIATA (NAT GEO PEOPLE) Szkoccy weterynarze: dr Chris Allison i dr Mike Whiteford, postanawiają przeżyć przygodę życia i przenoszą się na przeciwległy kraniec globu – do Australii. Ci dwaj najlepsi koledzy zakładają swoje własne praktyki weterynaryjne w wiejskiej społeczności Bendigo. Są gotowi na nowe wyzwania, niosąc pomoc swoim nowym pacjentom – małym, jak psy czy węże i dużym, np. koniom.

16.03 ROSAMUNDE PILCHER: O HERBACIE I MIŁOŚCI (ROMANCE TV) Po śmierci narzeczonego Ella Morgan zamyka się w sobie i rezygnuje z zarządzania plantacją herbaty „Trelawny“. Niestety jej ojciec nie radzi sobie sam ze wszystkimi obowiązkami i czuje się zmęczony pracą. Zamierza oddać ziemię w dzierżawę. Jane, matka Elli, do której „Trelawny“ należy od stu lat, z ciężkim sercem zgadza się na ten plan. Rodzinny interes ma teraz przejąć prawa ręka Jane, jej dotychczasowy pracownik, Joe Jones. Sprawdzając umowę dzierżawy, Ella odkrywa jednak, że jej matka ma całkowicie inne plany. Jane chciałaby, żeby córka wróciła na plantację i w tajemnicy przed wszystkimi zleciła ekspertowi do spraw marketingu, Finnowi Huxleyowi, by uratował posiadłość.

18.03 LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI (HBO GO) Bruce Wayne (Ben Affleck), chcąc mieć pewność, że poświęcenie Supermana (Henry Cavill) nie poszło na marne, łączy siły z Dianą Prince (Gal Gadot), by zwerbować zespół superbohaterów, którzy ochronią świat przed zbliżającym się niebezpieczeństwem o katastrofalnych rozmiarach. Zadanie okazuje się jednak trudniejsze, niż to sobie wyobrażał, ponieważ każdy z członków tej ekipy musi stawić czoła demonom własnej przeszłości. Tylko pokonanie tych przeszkód, pozwoli im stworzyć bezprecedensową grupę bohaterów. Może być jednak za późno, by w końcu zjednoczeni – Batman (Affleck), Wonder Woman (Gadot), Aquaman (Jason Momoa), Cyborg (Ray Fisher) i Flash (Ezra Miller), byli w stanie uratować planetę przed Steppenwolfem, DeSaadem, Darkseidem i ich zbrodniczymi zamiarami.

18.03 NIEBEZPIECZNA BEZSENNOŚĆ (DISCOVERY LIFE) Dr Pixie McKenna, która na co dzień leczy osoby cierpiące na zaburzenia w tej sferze – narkolepsję, bezsenność, bezdech senny – oraz pracuje ze świeżo upieczonymi rodzicami, zmęczonymi nocnymi pobudkami, dołączy do zespołu profesora Nialla Moyny na uniwersytecie w Dublinie, by wspólnie przeprowadzić eksperyment. Grupa ochotników podejmie wyzwanie, by nie spać 40 godzin! Jakie będą tego efekty?

19.03 POLSKIE ZABÓJCZYNIE (CRIME+ INVESTIGATION POLSAT) Czwarty sezon to historie trucicielek, dusicielki i kobiety, która zamordowała własną teściową kuchennym młotkiem. To nieopanowane emocje czy totalne zobojętnienie na drugiego człowieka prowadzi „Polskie zabójczynie” do makabrycznych zbrodni? Seria prezentuje sprawy, które elektryzowały opinię publiczną w całym kraju. Opowieści o kobietach, które dopuściły się najpodlejszych czynów uzupełnione są o inscenizacje oraz wypowiedzi osób zaangażowanych w poszczególne sprawy – funkcjonariuszy organów ścigania, psychologów, dziennikarzy.

21.03 BOB`S BURGERS. SEZON 11 (FOX COMEDY) Serial animowany śledzi losy Boba Belchera i jego rodziny, która pomaga mu w prowadzeniu restauracji z burgerami. Burgerownia to jedyny sposób Boba na utrzymanie całej rodziny w ryzach.

Już w pierwszym odcinku Bob będzie poszukiwał klucza do sejfu, co okaże się niesamowicie trudnym zadaniem, szczególnie że skupi się on na nim… podczas drzemki w samochodzie. W międzyczasie reszta rodziny pomaga Tinie nauczyć się piosenki, którą znają wszyscy oprócz niej. Linda chce zabrać rodzinę do filharmonii, ale jej plany krzyżuje Gene, który ma owsiki. Cała rodzina martwi się, czy zarazili się już od niego chorobą. Zapowiada się naprawdę ciekawy sezon!

21.03 LIGUE 1 UBER EATS (ELEVEN SPORTS)  Olympique Lyonnais, Paris Saint-Germain, LOSC Lille i AS Monaco to drużyny, które rozstrzygną między sobą walkę o mistrzostwo Francji. Wielką czwórkę dzieli w tabeli różnica zaledwie kilku punktów i nadal nic nie jest przesądzone. Oczy kibiców będą zwrócone na Groupama Stadium, gdzie Lyon stanie w szranki z PSG. To dwa najbardziej utytułowane francuskie kluby w XXI wieku, które mają w swoich szeregach wielkie gwiazdy futbolu. Po stronie gości z Paryża wystąpi m.in. najdroższy duet świata: Neymar – Kylian Mbappé. Z kolei w barwach gospodarzy zagrają tak groźni zawodnicy jak Memphis Depay czy Karl Toko Ekambi. Ta czwórka miała udział w ponad 80 trafieniach swoich zespołów w obecnych rozgrywkach. Czy w najbliższym starciu poprawi ten imponujący dorobek?

22.03 NA TROPIE POTWORA (HISTORY2) Każdy z odcinków poświęcony jest innemu tajemniczemu stworzeniu. Niektóre z nich istnieją naprawdę, jak gigantyczna ryba słodkowodna występująca w wodach Wielkich Jezior. Inne są powstałym w obliczu zagrożenia wytworem wyobraźni, na przykład słynny Człowiek-Małpa z Indii. Jeszcze inne są owocami absurdalnych eksperymentów, jak superżołnierze, których usiłowali wykreować naukowcy Stalina, krzyżując ludzi z małpami człekokształtnymi. Twórcy serialu wykorzystują zdobycze nauki i techniki, by zbadać te tajemnicze zjawiska – analizują szczątki, a “dowody” poddają serii testów.

23.03 LINCOLN RHYME I KOLEKCJONER KOŚCI (AXN) Inspirowany światowym bestsellerem serial o kryminologu Lincolnie Rhymie (Russell Hornsby). Rhyme śledząc bezwzględnego mordercę znanego, jako „kolekcjoner kości” doznał obrażeń i teraz porusza się na wózku. Kiedy morderca powraca po latach, Lincoln wkracza do akcji wraz z młodą i ambitną detektyw, Amelią Sachs (Arielle Kebbel). Wspólnymi siłami spróbują odnaleźć genialnego zabójcę, jednocześnie prowadząc inne skomplikowane śledztwa w Nowym Jorku.

23.03 ZŁOTO BAŁTYKU (HISTORY) Poszukiwacze bursztynu powracają! Jak potoczyły się losy naszych bohaterów? Sztormowe wiatry przyniosły sporo zmian! Krzysiek i ekipa znaleźli nową działkę do przekopania – czy ta lokalizacja okaże się szczęśliwsza? Tomek, po zdobyciu rekodu Guinnessa za największego Titanica z bursztynu, staje przed coraz poważniejszymi wyzwaniami. Benedykt pożegnał się z kutrem HEL-6, teraz jego załoga pływa nową jednostką, przemierzając wody Zatoki Puckiej. Do naszego grona dołącza Przemek – znawca bałtyckiego dna, nurek poszukujący zerwanych kotwic i bursztynu.

23.03 TAJEMNICE DZIKIEJ AZJI (NATIONAL GEOGRAPHIC WILD) Azja zachwyca wspaniałymi krajobrazami ciągnącymi się od szczytów Himalajów, aż po lasy deszczowe. Premierowa seria ukazuje, jak tamtejsze zwierzęta przystosowały się do trudnych warunków życia. W trzech odcinkach odkryjemy, jak woda, góry i wyspy kształtują życie dzikich stworzeń – od tygrysów, czy panter śnieżnych, przez makaki żyjące w gorących basenach, po warana z Komodo i wiele innych stworzeń –   zarówno  tych ikonicznych, jak i nieznanych.

23.03 SPRAWY FRANKIE DRAKE (EPIC DRAMA) Akcja serialu rozgrywającego się w latach 20., opowiada o pierwszej kobiecej agencji detektywistycznej w Toronto. Jej założycielki próbują rozwiązać sprawy, które policja odrzuca. W nowym sezonie bohaterki zmierzą się z intrygującymi, często trudnymi przypadkami, czym przysporzą sobie groźnych wrogów. Jednocześnie będą próbować wprowadzić równowagę emocjonalną do swojego zapracowanego życia.

24.03 BAKE OFF: ZAWODOWCY (BBC LIFESTYLE) Dwanaście zespołów profesjonalnych cukierników pracujących na co dzień w cukierniach, restauracjach oraz hotelach rozpoczyna rywalizację w kuchni Bake Off. Show prowadzą komik Tom Allen oraz Liam Charles, utalentowany uczestnik jednej z poprzednich edycji programu. W roli sędziów po raz kolejny występują doświadczeni i uznani cukiernicy: Cherish Finden oraz Benoit Blin. W drodze po zwycięstwo uczestnicy uruchamiają swoją kreatywność, umiejętności oraz precyzję wykonania. Przygotowują wykwintne desery i spektakularne wypieki, m.in. kilkupiętrowe torty inspirowane wysokimi wieżowcami oraz geometryczne tarty z ruchomymi elementami. Co tydzień eliminowani są kolejni uczestnicy, a do finału może wejść tylko troje najlepszych. Zwycięzca przygotowuje bajeczne przyjęcie dla swoich bliskich.

26.03 JEDZENIE W TRASIE (FOOD NETWORK) Popularny szef kuchni i były zawodnik rugby, Gabriele Rubini, znany jako Rubio, podróżuje po Włoszech w poszukiwaniu nowych, fantastycznych restauracji dla kierowców, w których można smacznie i treściwie zjeść.W każdym odcinku Rubio przemierza trzy trasy, na tym samym odcinku drogi. Towarzyszą mu trzej różni bohaterowie, kierowcy ciężarówek, którzy zapraszają go do swoich ulubionych lokali na obfity lunch lub kolację. Pod koniec każdego odcinka Gabriele wybiera najlepszą, według niego, restaurację.

26.03 FERAJNA Z BAKER STREET (NETFLIX) Łobuzerska ferajna z XIX-wiecznego Londynu rozwiązuje sprawy nadnaturalnych zbrodni na zlecenie doktora Watsona i jego enigmatycznego partnera, Sherlocka Holmes.

26.03 KLANGOR (CANAL+) W niewyjaśnionych okolicznościach ginie nastolatka (Matylda Giegżno), córka psychologa więziennego (Arkadiusz Jakubik). Ojciec desperacko rozpoczyna poszukiwania na własną rękę. Dramatyczną sytuację, w której jest jego rodzina (Maja Ostaszewska, Katarzyna Gałązka) pogłębia kryzys ich wzajemnych relacji, niezrozumienia, emocjonalnego dystansu i braku więzi. Tymczasem wokół sprawy narasta zmowa milczenia.

26-28.03 2020 FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP® (ELEVEN SPORTS) Startuje nowy sezon Formula 1®, najbardziej prestiżowej i najchętniej oglądanej serii wyścigowej na świecie. Widzowie będą mogli śledzić rywalizację z udziałem broniącego tytułu mistrza świata Lewisa Hamiltona oraz innych świetnych kierowców, m.in. Valtteriego Bottasa, Maksa Verstappena, Charlesa Leclerca oraz wracającego do „królowej motorsportu” Fernando Alonso. W zmaganiach będą uczestniczyć również przedstawiciele Alfa Romeo Racing ORLEN: Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi. Trzecim zawodnikiem w tym zespole jest Robert Kubica, który wystąpi w wybranych sesjach treningowych. Stawką pierwszego z 23 zaplanowanych na ten rok wyścigów będzie Grand Prix™ Bahrajnu.

27.03 WIKLIŃSKIE WOJOWNICZKI (NATIONAL GEOGRAPHIC)  Zawsze uważano, że w świecie Wikingów wojownikami byli wyłącznie mężczyźni. Ella Al-Shamahi, angielska badaczka syryjskiego pochodzenia, zamierza obalić ten mit i udowodnić, że były wśród nich także kobiety. W swojej niezwykłej misji wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i zdobycze nauki po to, by dowieść, że ponad tysiąc lat temu istniały również wikińskie wojowniczki.

27.03 DROGA POWRTONA (HBO) Niegdyś wydawało się, że Jack Cunningham (Ben Affleck) jest skazany na sukces. W liceum był gwiazdą koszykówki. Otrzymał nawet pełne stypendium uniwersyteckie. Pewnego dnia jednak, z nieznanych dla nikogo powodów, postanowił zrezygnować z gry. Teraz Jack tkwi w bezsensownej pracy, a smutki topi w alkoholu. Przez uzależnienie rozleciało się jego małżeństwo i stracił szansę na lepsze życie. Kiedy zostaje poproszony o poprowadzenie podupadającej drużyny koszykówki w swojej dawnej szkole, niespodziewanie – nawet dla samego siebie – podejmuje się tego wyzwania.

28.03 AKTORKA (TVP DOKUMENT) Pełnometrażowy, biograficzny film dokumentalny o zmarłej w 2010 roku Elżbiecie Czyżewskiej, jednej z największych polskich aktorek, ikonie urody lat 60. Odniosła wielką karierę w Polsce, ale autorzy filmu bardziej skupiają uwagę na jej próbach zaistnienia jako aktorka w Ameryce, po nagłej emigracji do Stanów Zjednoczonych wraz z mężem, amerykańskim dziennikarzem Davidem Halberstamem. Przyjaciele i znajomi Elżbiety Czyżewskiej mówią bez upiększeń o jej nieudanym małżeństwie, o wygranej po latach walce z alkoholizmem, o próbach powrotu do Polski. To opowieść o losach aktorki na różnych etapach kariery: na szczycie, na dnie i pomiędzy.