PREMIERY LUTEGO

1.02 PREACHER (AMC) Walczący z kryzysem wiary kaznodzieja Jesse Custer prowadzi kościół w teksańskim miasteczku. Kiedy już ma porzucić ambonę, otrzymuje tajemniczą moc, dzięki której może zmusić ludzi do wykonywania swojej woli. Nieświadomy tego, że dwóch aniołów podąża jego tropem, stara się zrozumieć nowe zdolności. Gdy w życiu Jessego pojawiają się jego była dziewczyna Tulip z nie do końca legalnymi pomysłami oraz zmagający się z problemem alkoholowym wampir, cała trójka łączy siły, by walczyć o dusze mieszkańców Annville z okrutnym lokalnym bogaczem.

1.02 TORTY NA ZAMÓWIENIE (FOOD NETWORK) Legenda piekarnictwa Baltimore – Duff Goldman i jego zespół dekoratorów, projektantów i konstruktorów z Charm City Cakes pracują przez całą dobę, aby przygotować, wyglądające jak małe dzieła sztuki, ciasta na różnego rodzaju wydarzenia i uroczystości. Duff i jego załoga stanie przed nie lada wyzwaniami – stworzeniem bajkowego wypieku z postaciami Muppetów, ciasta w kształcie chińskiego smoka na Festiwalu Petard w Chinatown, czy podwieszanego tortu, stylizowanego na podmorską otchłań…

1.02 JAK OSIAGNĄĆ LEPSZY ORGAZM (BBC LIFESTYLE) Szczere rozmowy z kobietami, które otwarcie opowiadają o swoich preferencjach seksualnych oraz pragnieniach i oczekiwaniach dotyczących orgazmu. Od ich najwcześniejszych doświadczeń związanych z poznawaniem własnej seksualności, przez pierwsze zbliżenie, utratę dziewictwa i pierwszy orgazm, seks małżeński, współżycie po porodzie i w trakcie menopauzy, aż po aktywne życie seksualne po osiemdziesiątce.

1.02 ROZENEK CUDNIE CHUDNIE (TVN STYLE) Ciąża, szczególnie ta długo wyczekiwana, jest źródłem szczęścia. Niezależnie od radości związanych z powiększeniem rodziny, dziewięć miesięcy poprzedzających poród to prawdziwe wyzwanie dla organizmu każdej mamy. W ostatnim czasie przez podobne doświadczenia przeszła również Małgorzata Rozenek-Majdan. Kobieta spełniona zawodowo, która trzeciego syna Henia urodziła po 40-tce. Jako dojrzała osoba chce chudnąć mądrze i z głową. Aby to zrobić, potrzebuje wsparcia profesjonalistów.

1.02 DAMA I DALE (HBO) Czteroodcinkowy serial dokumentalny przedstawia niezwykłą historię życia Elizabeth Carmichael, pewnej siebie bizneswoman, która zdobyła rozgłos podczas kryzysu paliwowego w latach 70. promując oszczędny trójkołowy samochód Dale. W czasach, kiedy na drogach królowały wielkie amerykańskie samochody, Liz chciała wprowadzić na rynek futurystyczny pojazd, który miał palić niecały galon na 70 mil. Intensywna promocja sprawiła, że życiorysem Liz zaczęła interesować się opinia publiczna i media, które odkryły wiele tajemnic, zaczęły poddawać w wątpliwość wiarygodność zastosowanej w trójkołowcu technologii i prześwietlać burzliwą przeszłość Carmichael.

2.02 JAK NIE DOSTAĆ RAKA?  (PLANETE+) Coraz więcej osób choruje na nowotwory, więc tytułowe pytanie jest bardzo aktualne. Dr Richard Babor, doświadczony chirurg onkolog, w przystępny sposób przedstawia wyniki najnowszych badań dotyczących profilaktyki. Analizuje czynniki zwiększające ryzyko zachorowania na raka i ciężkiego przebiegu choroby. Wskazuje też działania, dzięki którym  możemy to ryzyko znacząco ograniczyć.

4.02 WOJENNYMI ŚLADAMI DZIADKÓW (BBC BRIT) Seria dokumentalna, w której znani hollywoodzcy aktorzy wspominają niesamowite rodzinne historie sięgające czasów II wojny światowej. Śladami swoich przodków podążają Kristin Scott Thomas, Mark Rylance, Helena Bonham Carter oraz Carey Mulligan. Udają się do miejsc ważnych wojennych wydarzeń mocno związanych z losami ich rodziny – od plaż Dunkierki do obozów jenieckich w Azji. Z jakimi dylematami zmagali się ich przodkowie? Jak trudne decyzje musieli podjąć?

Bohaterowie poszukują odpowiedzi na wiele trudnych pytań dotyczących bolesnej przeszłości oraz losów swoich dziadków w czasach wojennej zawieruchy. Każdy z odcinków serialu to osobna opowieść przedstawiająca, jak sześć wojennych lat na zawsze odmieniło rodzinne dzieje i wpłynęło na losy całego świata.

5.02 KOREA PÓŁNOCNA (NATIONAL GEOGRAPHIC) KIMOWIE: RODZINNA DYKTATURA Eksperci wyjaśniają motywy Kim Dzong Una, który próbuje ratować swoje państwo przed upadkiem, nie rezygnując z totalnej kontroli nad narodem. Stara się uzyskać legitymizację swojej władzy i złagodzenie sankcji na drodze dyplomatycznej. Porażka oznacza powrót do dawnych metod. 12.05 PRZĘSTĘPCY W PAŃSTWIE Korea Północna to czarny charakter współczesnego świata. Jej przywódcy odcinają się od globalnej społeczności, a jednocześnie próbują ją okraść. 12.05 CYBERPRZESTĘPCY Korea Północna już nie potrzebuje tradycyjnego wojska, żeby zaatakować wybrany cel. Dziś wystarczy jej sześciotysięczna armia cyberprzestępców. 19.02 KOLEJNY PRZYWÓDCA Losy Korei Północnej od ponad 70 lat zależą od jednej rodziny. Jaka mogłaby być przyszłość tego kraju, gdyby coś stało się obecnemu przywódcy? 19.02 REŻIM ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI Co wiemy o dyktatorze, który zagroził światu użyciem broni nuklearnej? Jak żyje się w tak odizolowanym państwie, jakim jest Korea Północna? 26.02 SIŁA PROPAGANDY Wizytujący Koreę Północną dziennikarz ma nakręcić pochlebny materiał promocyjny. Ostateczny kształt filmu obnaża mechanizm propagandy w tym kraju. 26.02 KOREA PÓŁNOCNA Z UKRYCIA: DEKADĘ PÓŹNIEJ W 2006 roku Lisa Ling – korespondentka National Geographic, pojechała do Korei Północnej jako koordynatorka programu pomocowego. Udało jej się wejść do zamkniętego społeczeństwa w totalitarnym państwie. Od tego czasu w Korei zaszło wiele zmian. Produkcja uzupełnia wiadomości zebrane przez Lisę ponad dekadę temu o kontekst współczesny.

5.02 O.J. I NICOLE: ZBRODNIA DEKADY (ID) Od słynnej rozprawy stulecia, podczas której O.J. Simpson został uniewinniony, minęło już 25 lat. W tej wciągającej serii programów poznamy kulisy burzliwej relacji O.J. Simpsona i Nicole Brown Simpson, a odsłoni je młodsza siostra Nicole, Tanya Brown. Zobaczymy niepokazywane do tej pory zdjęcia i filmy z prywatnego archiwum rodziny Brownów. Tanya zdradzi nam zawartość pamiętników i notatek zostawionych przez Nicole. Swoimi wspomnieniami podzielą się przyjaciele małżeństwa Simpsonów, prawnicy, detektywi oraz dziennikarze, którzy zajmowali się sprawą. Jeszcze raz prześledzimy wydarzenia, które doprowadziły do morderstwa Nicole w 1994 roku w Brentwood. Dowiemy się, dlaczego śledztwo w sprawie tej zbrodni, rozprawa sądowa i wyrok wstrząsnęły Ameryką.

5.02 SKAZANI NA SIEBIE (HBO GO) Inteligentny i zaskakujący film opowiadający o ludziach stawiających na partnerstwo, aby na zawsze zmienić swoje życie. Linda (Anne Hathaway) i Paxton (Chiwetel Ejiofor) znaleźli się na rozdrożu. Para właśnie się rozstała, ale spowodowany koronawirusem lockdown w Londynie zmusza ich do pozostania w jednym mieszkaniu. Zajmująca wysokie stanowisko w marketingu Linda jest coraz bardziej rozczarowana światem korporacji. Natomiast pomysłowy, ale mający kryminalną przeszłość, Paxton zostaje wysłany na przymusowy urlop. Ich napędzane poezją i dużymi ilościami wina wysiłki zmierzające do pokojowego współistnienia sprawiają, że na nowo stają się lekkoduchami, którymi kiedyś byli. Ożywczo działa na nich również planowanie napadu i kradzieży drogocennej biżuterii.

6.02 DUNCANVILLE (FOX COMEDY)  Jak większość piętnastolatków, Duncan nie może się doczekać dorosłości, gdy będzie już miał mnóstwo pieniędzy, swobody, samochodów i dziewczyn. Niestety, na razie na nic go jeszcze nie stać, wszędzie jeździ z mamą, a do tego musi zajmować się młodszą siostrzyczką. Jego mama Annie martwi się, że syn zrujnuje sobie przyszłość, zrobi więc wszystko, by go przed tym ochronić. Z kolei tata Jack chce być lepszym rodzicem niż jego własny ojciec. Duncana wspomagają przyjaciele Bex, Yangzi, Wolf oraz Mia, w której jest zauroczony. Duncan może i nie jest wyjątkowy, ale w swojej bogatej wyobraźni prowadzi naprawdę niesamowite życie.

6.02 DŻENTELMENI (CANAL+ PREMIUM): Guy Ritchie, twórca „Porachunków” i „Przekrętu”, wraca do gangsterskich korzeni. Mickey Pearson, weteran przestępczego podziemia, który marzy o spokojnej emeryturze, wystawia na sprzedaż swoje marihuanowe imperium. Uruchamia w ten sposób spiralę nieprzewidywalnych i krwawych zdarzeń. Oto kolejna komedia kryminalna w reżyserii klaska gatunku, Guya Ritchiego. W gronie dżentelmenów znaleźli się: Matthew McConaughey, Charlie Hunnam Colin Farrell i Hugh Grant.

7.02 BUDDY VALASTRO: DROGA DO ZDROWIA (TLC) Gdy w zeszłym roku, Buddy miał groźny wypadek na kręgielni i mógł stracić dłoń, miliony widzów na świecie zastanawiało się, czy cukiernik jeszcze wróci do swojej pracy i pasji. Obrażenia ręki były tak poważne, że niezbędna okazała się operacja. Teraz Buddy, choć czekają go długie miesiące fizjoterapii, jest wciąż w dobrym humorze i pozytywnie patrzy w przyszłość. Niestety nie może tworzyć swoich słodkich dzieł sztuki, ale chętnie dzieli się doświadczeniami z życia po operacji.

Czy żywiołowy Buddy zastosuje się do zaleceń lekarzy i nie będzie forsował ręki? Jak poradzi sobie z nadzorowaniem cukierni i jaką fantastyczną niespodziankę dla szpitalnego personelu przygotuje w podziękowaniu za opiekę?

8-21.02 AUSTRALIAN OPEN (EUROPOSRT) Pierwszy w sezonie turniej Wielkiego Szlema – Australian Open! W Melbourne zobaczymy największe gwiazdy światowego tenisa, w tym Igę Świątek, Huberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka.

Widzowie będą mogli usłyszeć znakomitych komentatorów Eurosportu między innymi Karola Stopę, Witolda Domańskiego, Joannę Sakowicz-Kostecką, Dawida Olejniczaka, Michała Przysiężnego, Tomasza Wiktorowskiego, Marka Furjana, Macieja Synówkę i Lecha Sidora. Do zespołu komentatorskiego na Australian Open dołączą Dawid Celt oraz Gabriela Załoga, sędzia międzynarodowa, która sędziowała między innymi ćwierćfinały Roland-Garros i US Open oraz igrzysk olimpijskich.

8.02 ICH PIĘCIORO (AXN) Remake głośnego serialu z lat 90-tych. Nowa wersja serialu opowiada historię rodzeństwa Acosta, których rodzice zostali deportowani do Meksyku. Młode pokolenie Acostów stara się odnaleźć w nowej sytuacji. W serialu poznajemy najstarszego z rodzeństwa, Emilio (Brandon Larracuente), utalentowanego muzyka, który z dnia na dzień staje się głową rodziny; bliźniaków Beto (Niko Guardado) i Lucię (Emily Tosta), która jest wzorową uczennicą; Velntinę (Elle Paris Legaspi), zaradną i wesołą dziewczynkę oraz Natalię, która jest noworodkiem. Rodzeństwo będzie musiało wspólnie pokonać wiele przeciwności losu licząc tylko na siebie.

10.02 NIEZWYKŁY DR POL (NAT GEO PEOPLE) Niestrudzony doktor Pol powraca w 10. sezonie uwielbianej przez wielu miłośników zwierząt serii. Na weterynarzy z Michigan czekają nowe wyzwania – od trudnych porodów krów i nagłych wezwań na farmy, po pilne wizyty w klinice i zatłoczonej lecznicy, gdzie trafiają zwierzęta z najdziwniejszymi i najrzadszymi przypadłościami. Potykające się emu, zranione źrebię, kulejąca świnia, zraniony pies, cielęta, konie, czy króliki – każde z potrzebujących zwierząt może liczyć na pomoc dr. Pola i jego kompanów, którzy zachowują zimną krew i wykazują się ogromną troską przy żadnym pacjencie.

11.02 STAN ZAGROŻENIA (HBO) Bohaterami serialu dokumentalnego są pacjenci i pracownicy szpitala Parc Taulí w katalońskim mieście Sabadell, których losy śledzimy przez kilka tygodni – od marca do czerwca 2020 roku – podczas szczytu zachorowań pierwszej fali pandemii. Twórcy dokumentu nie pokazują w nim pacjentów jako anonimowych ofiar koronawirusa, ale odwiedzają ich z kamerą, abyśmy mogli lepiej ich poznać. Reżyser serialu Fèlix Colomer przedstawia w nim kameralne historie bohaterów, aby przypomnieć nam, że  nawet w obliczu największej tragedii ludzie znajdują w sobie niezwykłe pokłady miłości i dobroci.

11.02 LODOWI WIKINGOWIE (POLSAT VIASAT EXPLORER) Oto świat, którego do tej pory nie można było zobaczyć w telewizji: komercyjne połowy podlodowe na jeziorze Winnipeg w Kanadzie. Potomkowie wikingów z Islandii prowadzą wyścig z czasem starając się dotrzeć ze swoimi połowami na ląd, zanim lód zacznie się topić. Ci odważni ludzie dzielnie stawiają czoła śnieżycom, pękającemu lodowi i innym niebezpieczeństwom. Łowią ryby, wykorzystując tradycyjne metody odziedziczone po przodkach. Połowy podlodowe to jedno z najniebezpieczniejszych zajęć na świecie, a bohaterowie programu pracują w wyjątkowo nieprzewidywalnym środowisku – na jeziorze Winnipeg. Stawką są naprawdę duże pieniądze, zatem każdej zimy ponad 700 osób wyrusza na lód.

12.02 PROJEKT PHOTO ARK 2 (NATIONAL GEOGRAPHIC WILD) Joel Sartore wykorzystuje sztukę fotografii, by uwiecznić na zdjęciach zagrożone gatunki, póki to możliwe. W ten sposób pragnie zachęcić odbiorców do troski o ginące zwierzęta i ich siedliska. Ten wielokrotnie nagradzany twórca, ekolog i Odkrywca Roku National Geographic 2018 zrealizował 25-letni, dokumentalny projekt o nazwie Photo Ark, na rzecz ochrony światowej fauny. W drugim sezonie serii, wyrusza w niezwykłą podróż po amazońskich lasach deszczowych i indonezyjskich wyspach. Jego misja jest fascynująca, ale bywa niebezpieczna. Nie brakuje mu jednak poczucia humoru i determinacji. Oko jego obiektywu w fenomenalny sposób oddaje piękno i niezwykłość rzadkich gatunków naszej planety, a sesje zdjęciowe odbywają się w nadzwyczajnych okolicznościach. W odcinkach najnowszej serii przygód Joela zobaczymy m.in. piękne i wzruszające portrety dwóch tulących się do siebie osieroconych orangutanów, szympansa bonobo zwanego karłowatym, groźnej kobry plującej, największego pancernika na świecie – zębolity olbrzymiej czy niezwykłej tamaryny srokatej z rodziny pazurkowcowatych.

12.02 BLOODSHOT (HBO)  Ray Garrison (Vin Diesel) jest żołnierzem, który ginie podczas akcji i zostaje przywrócony do życia przez korporację RST jako super-człowiek zwany Bloodshot. Jego krew pełna jest neotechnologicznych rozwiązań, dzięki czemu mężczyzna jest nie do zatrzymania. Jest silniejszy od każdego, a jego organizm ma niezwykłą zdolność do natychmiastowej regeneracji. Niestety za sprawą decyzji korporacji traci kontrolę nad swoim życiem. Jego wspomnienia i pamięć zostają mu wykasowane, trudno mu więc odróżnić prawdę od fikcji. Ze wszystkich sił jednak stara się zawalczyć o siebie.

13.02 NESCAR XFINITY SERIES (SPORTKLUB) Tradycyjnie, sezon zaczyna się mocnym akcentem – wyścigiem na Daytona International Speedway w Daytona Beach na Florydzie. Tym razem organizatorzy przyciągają fanów nie tylko samą rywalizacją, ale i… niecodzienną nazwą. Premierowa runda sezonu to bowiem „Beef. It’s What’s for Dinner. 300″. Przed rokiem zwyciężył tu Noah Gragson, który cały sezon zakończył tuż za najlepszą czwórką. W przekroju całego roku równych sobie nie miał z kolei Austin Cindric, który triumfował w sześciu rundach, w tym w kończącej zmagania Desert Diamond Casino West Valley 200.
Widzowie będą mogli zobaczyć w tym roku także UNOH 188 również na Daytona International Speedway (20 lutego) i Contender Boats 300 na Homestead-Miami Speedway (27 lutego).

13.02 KULIG- NIDOKOŃCZONY RAJD (MOTOWIZJA) Skromny, dowcipny, uroczy i mający „to coś”, co oprócz genialnego talentu kierowcy pozwoliło trzykrotnemu rajdowemu mistrzowi Polski i wicemistrzowi Europy zjednać tłumy fanów. Pamięć o nim jest niezwykle żywa, o czym można się przekonać na rajdach, gdzie wciąż pojawiają się banery z hasłem „Janusz Kulig pamiętamy”, a naklejki upamiętniające jego postać widać na setkach samochodów w każdym zakątku kraju.

 14.02 REBECCA RYMAN: KTO OBIECUJE MIŁOŚĆ (ROMANCE TV) Indie, 1905 rok: Młoda Amerykanka Olivia O’Rourke wybiera się w odwiedziny do swojej ciotki, Lady Bridget Templewood, wiodącej spokojne życie wśród amerykańskich kolonialistów. Ciotka zamierza znaleźć odpowiedniego męża dla swej siostrzenicy. Gdy Olivia poznaje przystojnego out-sidera, Jai’a Raventhorne’a, nienawidzącego wszystkiego, co angielskie, zakochuje się w nim na zabój. Ale zamiary Jai’a są nieodgadnione. Pewnego dnia Jai opuszcza Olivię. Gdy dziewczyna do-wiaduje się od rodziny o przestępstwie dokonanym przez Jai’a przeciwko jej krewnym, jej miłość zamienia się w nienawiść…

14.02 PODRÓŻ POŚLUBNA (CINEMAX) Państwo młodzi przybywają w swoją noc poślubną do luksusowego apartamentu dla nowożeńców. Kiedy panna młoda, Eleanor odkrywa, że jej mąż otrzymał w prezencie ślubnym od swojej byłej dziewczyny pierścionek, dochodzi do eskalacji emocji. Nowożeńcy opuszczają hotel, aby zwrócić problematyczny podarunek. Ich z pozoru prosta misja zmienia się w całonocną podróż ulicami Jerozolimy. Para zmuszona jest stawić czoła byłym kochankom, stłumionym wątpliwościom oraz życiu, które zdecydowali się porzucić.

15.02 CO ZABILO MARADONĘ? (DISCOVERY+, PLAYER.PL, DISCOVERY CHANNEL) Prawdziwy geniusz, legenda boiska, ikona piłki nożnej! Diego Maradona, uważany za jednego z najlepszych graczy w historii futbolu, odszedł nagle pod koniec 2020 r. Wielki sportowiec miał jednak swoją ciemną stronę – prowadził trudną walkę z uzależnieniami. Przez lata, różnego rodzaju używki dawały mu siłę by grać na mistrzowskim poziomie, ale równocześnie rujnowały zdrowie. Dokument „Co zabiło Maradonę” ujawni co tak naprawdę zniszczyło jednego z najlepszych piłkarzy na świecie.


15.02 MIASTECZKO DINOZAURÓW (MiniMini+)
W bajkach wszystko jest możliwe. Pełna ciepłego humoru animacja dla najmłodszych. Bohaterowie to sympatyczna rodzina dinozaurów, do której należą: 10-letnia Tira, jej 5-letni brat Ricky oraz Mama i Tata. Tira i Ricky to wszędobylskie i ciekawe świata dzieciaki, którym trudno jest usiedzieć w domu. Wspólnie rozglądają się po okolicy i wymyślają różne zabawy, do których często włączają się rodzice.

 

15.02 ROZKWIT IMPERIÓW: OSMANOWIE (POLSAT VIASAT HISTORY) Dzieje sułtana Mehmeda II Zdobywcy i początków Imperium Osmańskiego. Jego historia ukazana jest z perspektywy oblężenia i upadku Konstantynopola w maju 1453 roku. Opowieść zaczyna się w 1451 roku, kiedy to Cesarz Konstantyn IX włada wschodnim Cesarstwem Rzymskim: Konstantynopol i kilka innych miast to w zasadzie wszystko, co pozostało po imperium liczącym 1100 lat. Przeciwnikami cesarza są Osmani pod wodzą sułtana Murada II. Kiedy w 1451 roku Murad umiera, jego miejsce zajmuje najmłodszy syn, wówczas 19-letni Mehmed II. Marzy on o zdobyciu Konstantynopola- nowego Rzymu- i stworzeniu światowego imperium.

15.02 PRZEGLĄD TYGODNIA: WIECZÓR Z JOHNEM OLIVEREM (HBO GO, HBO3) John Oliver, jedna z najzabawniejszych i bezkompromisowych osobowości telewizyjnych, w autorskim programie prezentuje swój własny punkt widzenia na wiele społecznych, politycznych i egzystencjalnych kwestii. W ósmym sezonie swojego pełnego ironii i sarkazmu show, jak zawsze uraczy widzów sporą dawką nieprzeciętnego humoru. Poruszane przez Olivera tematy dotyczyć będą nie tylko sposobu w jaki Stany Zjednoczone radzą sobie z pandemią koronawirusa, czy nowej administracji Białego Domu, ale także tematów rzadziej komentowanych przez media.

17.02 VIKTOR ORBAN KONTRA EUROPA (ARTE) Dziś Węgry formalnie są krajem demokratycznym, ale w rzeczywistości państwem autorytarnym. Jak to możliwe, że przywódcy Unii Europejskiej nie mogą nic zrobić z dyktatorem we własnych szeregach? Jak ultrakonserwatywnemu Viktorowi Orbánow i udało się okiwać Unię Europejską? I co więcej, czy UE ma narzędzia, by zatrzymać Orbána na drodze do umocnienia dyktatury?

18.02 EKSTREMALNE CIAŁO: WODOGŁOWIE (DISCOVERY LIFE) Dokument pokazuje trójkę dzieci, u których gromadząca się w mózgu woda sprawia, że mają nieproporcjonalnie duże głowy w stosunku do reszty ciała.  Choroba zagraża ich zdrowiu i życiu. Widzowie poznają lekarzy, którzy za wszelką cenę będą starali się uratować małych pacjentów.

18.02 WORLD PRO SKY TOUR (SPORTKLUB)Emocje, napięcie i widowiskowe przejazdy – wszystko to gwarantują alpejskie zawody World Pro Ski Tour. To alpejska rywalizacja w slalomie równoległym, dostarczająca i widzom, i zawodnikom dodatkowych wrażeń, na bieżąco obserwować można bowiem, który z alpejczyków jest szybszy i jako pierwszy przekracza linię mety. W kwalifikacjach Pro Open wystartować może dosłownie każdy, do części telewizyjnej przepustkę otrzymują jednak wyłącznie najlepsi. Tych w zasadniczej części rywalizacji jest 32 i systemem pucharowym przechodzą oni do kolejnej rundy, eliminując jednocześnie swoich rywali. Każdy z zawodników rywalizuje najpierw na czerwonej, a następnie na niebieskiej części trasy. Ten, który w dwóch przejazdach uzyska lepszy czas awansuje dalej.

19.02 CZY NA PEWNO UMIESZ GOTOWAĆ? 8 (KUCHNIA+) Ósmy sezon cieszącego się uznaniem widzów programu Andrzeja Polana. Doświadczony szef kuchni i restaurator, Andrzej Polan, po raz kolejny pomoże bohaterom programu w doskonaleniu ich kulinarnych umiejętności. Udowodni, że warto się wyrwać z kuchennej rutyny i przygotować ulubione dania w nowych odsłonach. Czasem wystarczy dodać jeden składnik, by wzbogacić smak i zapach dobrze znanej potrawy. Również zmiana sposobu przygotowania może tu zdziałać cuda.

19.02 POPRAWCZAK (CRIME+INVESTIGATION POLSAT) Nieletni przestępcy. Do Zakładu Poprawczego trafili za handel narkotykami, pobicia, kradzieże, niektórzy – za głowę, czyli za zabójstwo. Opowiadają o życiu za murami poprawczaka i drodze, która ich do niego zaprowadziła. Drodze często tak mrocznej, że aż trudno uwierzyć, że musiały nią iść, tak naprawdę, dzieci. Wielokrotnie krzywdzone. Najpierw, najczęściej, przez własnych rodziców. „Poprawczak” to seria dokumentalna o dramatycznych losach nieletnich przestępców.

20.02 NĘDZNICY (HBO) Stéphane  dołącza do lokalnego oddziału do walki z przestępczością na zubożałych przedmieściach Montfermeil. Pracując wraz ze swoimi pozbawionymi skrupułów kolegami, Chrisem i Gwadą, mężczyzna walczy o utrzymanie porządku w obliczu narastających napięć między lokalnymi gangami. Jednak jedno nieoczekiwanie gwałtowne aresztowanie sprawia, że trzech funkcjonariuszy musi liczyć się konsekwencjami swoich działań…

20.02 FREE FIRE (AMC) Bezpretensjonalna, zapierająca dech w piersiach i przewrotnie zabawna komedia sensacyjna, opowiadająca o wyjątkowo nieudanej i wybuchowej transakcji między handlarzami nielegalną bronią.

20.02 NAJGORSZE POLSKIE TATUAŻE (TTV) Kiedyś ozdabiały, dziś szpecą, a może od początku były fatalnym błędem młodości? „Najgorsze polskie tatuaże” zrobione na imprezie czy w początkującym salonie symbolizowały coś ważnego. Teraz są tylko brzydkim wzorem albo niechcianym wspomnieniem i wymagają pilnej korekty. W każdym odcinku programu pojawi się czworo posiadaczy tatuaży, dla których „dziara” to dziś powód do wstydu. Tym razem trafią jednak w ręce profesjonalnych tatuatorów. Wyzwania przykrycia „Najgorszych polskich tatuaży” podejmą się Sebastian “Junior”, Kaja, Tomek, Łukasz oraz Paweł. Każdy z nich ma swój indywidualny styl tatuowania – oldschool, graficzny realizm, dotwork. Doświadczenie zbierali latami, teraz stają oko w oko ze zmorą każdego artysty – fuszerką i niechcianymi ozdobami na ciele. Sztuką jest zrobić dobry tatuaż, ale jeszcze większą jest przykryć fatalny!

21.02 MOST SZPIEGÓW (CINEMAX 2)  USA, lata pięćdziesiąte XX wieku. James Donovan (Tom Hanks) jest prawnikiem z Brooklynu, który zostaje wysłany przez CIA w misję niemal niemożliwą. Ma doprowadzić do uwolnienia schwytanego przez Sowietów amerykańskiego pilota samolotu U-2. Niespodziewanie dla samego siebie mężczyzna dostaje się w sam środek zimnowojennej rozgrywki między mocarstwami.

21.02 ŁAZIK PERSEVERANCE: Z MISJA NA MARSA (NATIONAL GEOGRAPHIC)  „Perseverance” oznacza „wytrwałość” – tak został nazwany łazik wyniesiony w kierunku Marsa 30 lipca 2020 roku celem wydobycia próbek gruntu Czerwonej Planety i dostarczenia odpowiedzi na pytanie, czy może na niej istnieć życie? Za tym niezwykłym przedsięwzięciem stoją wieloletnie przygotowania NASA i Europejskiej Agencji Kosmicznej.  dokument pokaże kulisy przygotowań do misji NASA – pełną wytrwałości i samodyscypliny pracę starannie wyselekcjonowanego zespołu ekspertów, którzy muszą działać ze sobą w idealnej harmonii, by stawiać czoła problemom, związanym z prekursorskimi rozwiązaniami technologicznymi.

22.02 JOANNA LUMLEY NA JEDWABNYM SZLAKU (BBC EARTH) Brytyjska aktorka Joanna Lumley (znana m.in. z serialu „Absolutnie fantastyczne”) wybiera się w podróż z Wenecji do chińskiej granicy. Jej trasa wiedzie dawną drogą handlową łączącą Chiny z Bliskim Wschodem i Europą. Jedwabny Szlak to okryta sławą trasa wykorzystywana od III w. p. n. e. do transportu jedwabiu, przypraw, złota oraz wielu innych drogocennych dóbr.  Jej popularność miała spory wpływ na kształt współczesnego świata. Joanna podziwia przepiękne krajobrazy, podążając śladami dawnych kupców, władców i zwykłych pielgrzymów, którzy na szlaku spędzili wiele lat, a niejednokrotnie oddali życie.

22.02 W RODZINIE NAJLEPIEJ (FOX COMEDY) Opowieść o losach współczesnej rodziny, w której co chwilę dzieje się coś nowego. Po niesłychanym sukcesie, który serial odniósł w Kanadzie, jego fenomen dotarł również do Polski. Na podstawie „W rodzince najlepiej” powstał polski odpowiednik serii – „Rodzinka.pl”. Podobieństwa możemy zobaczyć już od pierwszej minuty! Jak to się stało, że kanadyjski serial doczekał się innych adaptacji? Odpowiedź jest prosta, jest on niesamowicie śmieszny! Louis-Paul i Natalie oraz ich trzech synów zapraszają nas do swojego domu, by pokazać, jak wyglądają codzienne zmagania nowoczesnej rodziny. Wzloty i upadki całej piątki rozśmieszą nas do łez.

22.02 BARBIE DREAMTOPIA (POLSAT JIM JAM)  Dreamtopia to magiczny świat, wymyślony przez Chelsea – młodszą siostrę Barbie. Wraz z wiernym towarzyszem, pieskiem Honey, dziewczynka przeżywa liczne przygody. Przemierzając Dreamtopię, Chelsea poznaje jej mieszkańców: syreny mieszkające w kolorowych rzekach i wróżki unoszące się w chmurach z waty cukrowej. Każde doświadczenie uczy Chelsea istotnych wartości, takich jak przyjaźń, praca zespołowa czy wiara w siebie.

22.02 LIVERPOOL: POWRÓT MISTRZÓW (DISCOVERY+) Film dokumentalny opowiada historię fenomenalnego dla Liverpoolu sezonu 2019/2020, kiedy to zespół w mistrzowskim stylu wygrał Premier League. Dokument daje unikatowy wgląd we wzloty i upadki, które piłkarze przeżywali przez cały sezon. Pokazuje codzienność jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych klubów piłkarskich z kilku perspektyw – legendarnego trenera Jurgena Kloppa, kapitana drużyny Jordana Hendersona, niesamowitego brazylijskiego bramkarza Alissona, wyśmienitego Sadio Mane, a także słynnego holenderskiego obrońcy Virgila van Dijka.

22.02 TEN MOMENT (TVN7) Serial opowiada o ludziach i chwilach, które na zawsze odmieniły ich los – o tych trudnych do zapomnienia, bardzo dramatycznych minutach, które wywróciły ich dotychczasowe życie do góry nogami. Towarzyszymy ludziom, którzy często wcześniej się nie znali, a których połączył ten sam bieg wydarzeń. W takiej chwili zbiegają się wszystkie dotychczasowe ścieżki. Zdecydowane skoncentrowanie na momencie przemiany, zmieniającej życie chwili, jest dominującą osią serialu.

24.02 BROKEN (TVP KULTURA) Jedenastoletnia, chorująca na cukrzycę, Skunk (Eloise Laurence) mieszka wraz z ojcem Archiem (Tim Roth), starszym bratem oraz opiekunką Kasią (Zana Marjanović) w typowej brytyjskiej dzielnicy. Dziewczynka nie ma zbyt wielu przyjaciół. Jednym z nich jest Rick (Robert Emms) – dziwny młody człowiek, mieszkający nieopodal razem z rodzicami. Kiedy Rick zostaje pobity przez sąsiada – pana Oswalda (Rory Kinnear), oraz oskarżony przez jedną z jego córek o gwałt, Skunk doznaje szoku.

24.02 SEKRETNE ZYCIE NASTOLATEK (LIFETIME) Ava jest nową uczennicą w szkole. Ulegając namowom przesadnie ambitnej matki (Denise Richards), niechętnie podejmuje próbę zakwalifikowania się do zespołu cheerleaderek. Dziewczyna nie tylko dostaje się do drużyny, ale też zyskuje sympatię jej głównej zawodniczki, a przy tym niezwykle popularnej w szkole Katriny. Ava natychmiast staje się licealną gwiazdą, a jej życie ulega diametralnej zmianie. Okazuje się jednak, że przynależność do zespołu cheerleaderek ma swoją cenę. Występują również Savannah May i Allie DeBerry. (2019)

25.02 Z WŁASNEGO OGRÓDKA (DOMO+) Ogrodnictwo w czasach pandemii, czyli praktyczny poradnik Alana Titchmarsha. Wystarczy kilka doniczek, by cieszyć się własnymi plonami! Zrealizowany w domowych warunkach program Alana Titchmarsha, niekwestionowanej gwiazdy brytyjskiego ogrodnictwa. Tym razem Alan i jego drużyna pokażą, jak krok po kroku wyhodować ulubione zioła, warzywa i owoce – w niewielkiej kuchni, na balkonie lub w ogródku. Jakie odmiany wybrać do doniczek? Jak dbać o rośliny, by niewielkim nakładem sił i środków zapewnić sobie świeżą zieleninę?

25.02 PROJEKT MANHATTAN (EPIC DRAMA) Serial ukazuje fabularyzowaną wersję wydarzeń, które doprowadziły do powstania pierwszej bomby atomowej w Los Alamos w Nowym Meksyku. Śledzimy losy genialnych, choć niedoskonałych naukowców i ich rodzin, którzy próbują jakoś funkcjonować w świecie tajemnic i sekretów przenikających każdy aspekt ich codziennego życia. Charlie Issacs wraz z rodziną przybywa do Los Alamos i przekonuje się, jak wygląda życie ludzi pracujących nad najbardziej tajnym projektem na świecie. W ośrodku działają dwie, rywalizujące ze sobą grupy naukowców: jedną kieruje Reed Akley, drugą — Frank Winter. Żona Franka, Lisa- botanik- zaczyna coś podejrzewać, kiedy dostrzega, jak zmieniają się miejscowe rośliny…

25.02 SHAKESPEARE I HATHAWAY: PRYWATNI DETEKTYWI (BBC FIRST) Perypetie przezabawnego duetu śledczego, który bada podejrzane sprawy mieszkańców turystycznego miasteczka Stratford-Upon-Avon – miejsca narodzin Williama Szekspira. W trzecim sezonie detektywi Frank i Lu poznają tajemnicę starzejącej się gwiazdy sceny heavymetalowej. Przekonują się także, że Muzeum Szekspira kryje wiele mrocznych zagadek, a w lokalnym magazynie dywanów odgrywają się sceny rodem z „Króla Leara”. Przestępstwa, oszustwa finansowe i korupcja to tylko niektóre z problemów zakłócających sielankową atmosferę miasta. Witamy w mieście narodzin słynnego barda.

26.02 PISARZE. SERIAL NA KRÓTKO 2 (CANAL+ PREMIUM) Ziemowit Szczerek, Łukasz Orbitowski, Grażyna Plebanek oraz inni. Oto nowa odsłona cyklu, którego każdy odcinek napisany jest przez innego znanego autora. Przejrzyjmy się zatem w krzywym zwierciadle naszych nadziei, dziwności i lęków. Na ekranie – Zofia Wichłacz wraz z Antonim Królikowskim.

27.02 MY, DZIECI Z DWORCA ZOO (HBO GO) Ośmioodcinkowy serial zrealizowany na postawie kultowej książki będącej zapisem wydarzeń z życia Christiane F., przedstawia historię sześciorga nastolatków, którzy szukając swojego miejsca, intensywnie żyją w samym środku Berlina. Główną osią historii są losy Christiane, której życie rozsypuje się za sprawą rozstania jej rodziców.

27.02 KOŁYSANKA (CANAL+ PREMIUM) Loiuse sprawia wrażenie osoby godnej zaufania. Wydaje się serdeczna, sumienna, kompetentna. Po prostu niania idealna. Młode małżeństwo jest bardzo zadowolone, że ma taką opiekunkę do dzieci. Szybko jednak okazuje się, że miła pani to wilk w owczej skórze. We francuskim thrillerze o rodzinie pod presją główną rolę gra zdobywczyni Cezarów – Karin Viard.

28.02 KAJKO I KOKOSZ (NETFLIX) Serial animowany zrealizowany na podstawie kultowego komiksu autorstwa Janusza Christy. Głównymi bohaterami serii są słowiańscy wojowie – Kajko i Kokosz. Przyjaciele na co dzień służą kasztelanowi Mirmiłowi, broniąc zamieszkałej przez nich osady przed wszelkimi niebezpieczeństwami. A tych nie brakuje. Największym zagrożeniem jest oddział rycerzy rozbójników – Zbójcerzy. Herszt Zbójcerzy, Krwawy Hegemon, marzy o zdobyciu Mirmiłowa, a odkąd Kajko i Kokosz przejęli jego jajo, z którego wykluł się smok Miluś, pragnie też osobistej zemsty na parze przyjaciół. Otwarte ataki, podstępy i fortele Hegemona – z tym mierzyć się będą Kajko i Kokosz. Każdy z odcinków serii będzie stanowił odrębną historię, a wszystkie będzie łączyć przyjaźń jako wartość nadrzędna serialu.

28.02 DEFACTO 12 (TTV) Jan Pirowski zaprasza na 12. sezon swego popularnonaukowego programu i wraca z porcją nowych tematów i zagadnień, a część z tych informacji dostaniemy prosto z pierwszej ręki – w ramach programu cyklicznie będziemy się również spotykać z młodymi podróżnikami! W programie widzowie znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania – między innymi takie, czy śmieci z kosmosu mogą nam spaść na głowę, albo czy należy bać się cyborgów? Przyjrzymy się najnowszym osiągnięciom naukowym, poznamy nowinki technologiczne i zajrzymy do świata przyrody, fizyki i medycyny. Dowiemy się, między innymi, dlaczego niektóre kobiety postanawiają zjeść swoje łożysko oraz co kryje w sobie męska broda? Wiosenną nowością w programie będzie pojawienie się pary podróżników i vlogerów – Oli i Borysa, którzy od lat prowadzą kanał „Planeta Abstrakcja”. Wspólnie z nimi zajrzymy do nielegalnej kopalni złota w Peru, obejrzymy jak z perspektywy mieszkańców Gujany Francuskiej wygląda start rakiety kosmicznej, a w Afganistanie wraz z lokalnymi studentami pójdziemy na nocną imprezę!

28.02 DINOZAUR: SPRAWA SPRZED 100 MILIONÓW LAT (POLSAT VIASAT NATURE)  Oto wyjątkowy przypadek nierozwiązanej zagadki kryminalnej sprzed lat: operator koparki w kanadyjskiej prowincji Alberta, kopiąc w piaskach bitumicznych natrafił na zakopane tu dawno temu ciało. Naprawdę dawno: przed około 110 milionami lat! „Ofiarą” był niemal w całości zachowany dinozaur z podrzędu tyreoforów, należący do gatunku nieznanego dotąd naukowcom. Paleontolodzy z kanadyjskiego Royal Tyrrell Museum musieli zamienić się w detektywów badających sprawę morderstwa. Skąd wziął się dinozaur? Dlaczego znaleziono go w pozycji „do góry nogami”, na terenie, na którym niegdyś znajdowało się wielkie, śródlądowe morze? Jak zginął — i dlaczego jego skamieniałości zachowały się w tak doskonałym stanie?