START PLATFORMY Go3

Grupa mediowa TV3 Group działająca w krajach bałtyckich uruchomiła usługę Go3 – największą w krajach bałtyckich platformę wideo, pozwalającą na dostęp do ponad 40 kanałów telewizyjnych na żywo, 1000 filmów i seriali telewizyjnych oraz ponad 100 godzin tygodniowo transmisji sportowych.

Platforma Go3 działa w oparciu o technologię redGalaxy, opracowaną przez Atende Software. Przedmiotem wdrożenia, które realizowane było pomiędzy czerwcem a grudniem 2019 r., było dostosowanie i wdrożenie komponentu back-end OTT oraz aplikacji dla platform: Web, Android, iOS, AndroidTV, Samsung SmartTV, LG webOS jak i Google Chromecast. Istotnym założeniem platformy jest jej wieloinstancyjność, która pozwala na efektywne uruchamianie kolejnych serwisów pod nowymi markami. Przedmiotem wdrożenia było również dostarczenie mechanizmów zabezpieczania treści, opartych o system Microsoft Playready, Google Widevine i Apple Fairplay.

Oprócz dostarczenia technologii, rolą Atende Software było opracowanie interfejsu użytkownika aplikacji końcowych, a także integracja z istniejącym otoczeniem aplikacyjnym. Projekt realizowany był przez ponad 50 osobowy zespół.