WYŚCIGI PURE ETCR W EUROSPORCIE I METRO TV, A LIGUE 1 W ELEVEN SPORTS I CANAL+

Pure ETCR Grand Reveal 2020

W 2021 w świecie sportów motorowych roku zadebiutuje seria PURE ETCR – pierwsza w pełni elektryczna seria wyścigów samochodów turystycznych.  W jej pierwszym sezonie zostanie rozegrane sześć rund. Formuła PURE ETCR jest nowością w świecie motorsportu – podzieleni na grupy kierowcy będą rywalizować w krótkich, dynamicznych wyścigach, awansować do kolejnych rund aż do wielkiego finału. Każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji wyjątkowe bonusy, zwiększające moc silnika, co uczyni rywalizację jeszcze bardziej atrakcyjną.

Każda runda pierwszego sezonu PURE ETCR będzie transmitowana na platformach Eurosportu. Fani sportów motorowych będą mogli korzystać również z bogatej oferty materiałów dodatkowych między innymi w mediach społecznościowych kanału. Najważniejsze wydarzenia sezonu, w tym wyścigi finałowe będą pokazywane również w otwartym kanale Metro TV.

Polscy kibice będą mogli ponownie emocjonować się rywalizacją najlepszych francuskich drużyn i występujących w nich gwiazd światowego futbolu. ELEVEN SPORTS  i CANAL+ (na zasadzie sublicencji) pozyskały prawa do transmisji wszystkich meczów francuskiej Ligue 1 Uber Eats w sezonach 2020/21 – 2023/24. Inauguracja rozgrywek na antenach sportowych obu nadawców już w najbliższej kolejce.