PROFESJONALNY WSTĘGOWY SYSTEM LINIOWY

Alcons LR24, firmy Alcons Audio, europejskiego producenta profesjonalnych systemów nagłośnieniowych, przeznaczony jest do odtwarzania średnich i wysokich częstotliwości w średnich i dużych salach: od mowy przez muzykę klasyczną, jazz, pop, po elektroniczną muzykę taneczną i na koncertach hard-rockowych kończąc. Cechuje się niezwykle dużym zakresem dynamiki z szybką odpowiedzią impulsową i zapewnieniem nawet o 90% mniejszych zniekształceń, co  pozwala uzyskać niemal liniową charakterystykę, z optymalną czystością dźwięku i nieskompresowaną równowagą brzmieniową, identyczną przy każdym poziomie ciśnienia akustycznego.

Całkowicie naturalna, cylindryczna powierzchnia falowa specjalnie zaprojektowanego przetwornika RBN1202rs 12? pro-ribbon oraz akustycznie i elektronicznie symetryczna konfiguracja komponentów zapewniają najlepsze w wśród podobnych systemów możliwości sterowania kątem propagacji dźwięku, zarówno w płaszczyźnie pionowej jak i poziomej, aż do najwyższych częstotliwości bez żadnych zniekształceń wynikających z konstrukcji tuby. Bardzo spójny pionowy kąt promieniowania pozwala na niedestrukcyjne dla dźwięku łączenie modułów w celu zapewnienia maksymalnego zasięgu wysokich częstotliwości i ich stabilności.

12? cewka głosowa RBN1202 osiąga 2500 W mocy wyjściowej w paśmie 1000 ? 20 000 Hz. Neodymową strukturę motoryczną, współosiowo zamontowaną za driverem wysokich częstotliwości w konfiguracji z tubą, mają dwa 6,5? przetworniki średniotonowe, o wysokiej sprawności. Niskie częstotliwości, z najwyższą mocą wyjściową przy możliwie najniższym poziomie zniekształceń, precyzyjne odtwarza nowa generacja 12? przetworników, wyposażonych w neodymowy układ mechaniczny z dużą podwójną 3,5? cewką głosową, który zapewnia wyraźnie większy zakres wychyleń membrany, przy zachowaniu wysokiej skuteczności.

Zgłoszony do opatentowania system podwieszania pozwala na zastosowanie zawieszenia skompresowanego oraz nieskompresowanego, z możliwością ustawienia kąta między modułami bez konieczności uniesienia całego klastra. jb