PREMIERY KWIETNIA 2024

1.04 FLINTSTONOWIE: NIECH ŻYJE ROCK VEGAS! (FX COMEDY) Fred Flinstone oraz Barney Rubble dostali świetnie płatną pracę w kamieniołomie. W tym samym czasie do miasteczka przybywa Wilma Slaghpoole, córka zamożnego pułkownika, która uciekła z domu, by uniknąć małżeństwa z Chipem Rockefellerem. Na miejscu kobieta poznaje Betty O’Shale, która szybko staje się jej najlepszą przyjaciółką. Panowie zakochują się w dziewczynach i za ciężko zarobione pieniądze zapraszają je na romantyczną wycieczkę do Rock Vegas. Nie zdają sobie sprawy, że mają nieproszonego gościa, który planuje odzyskać Wilmę…

 1.04 IGRZYSKA ŚMIERCI (STOPKLATKA) Panem to położone w Ameryce Północnej państwo totalitarne, składające się z dwunastu dystryktów i stolicy, Capitolu, z którego twarde rządy sprawuje bezwzględny prezydent Snow. Przed laty krajem wstrząsnęła wojna domowa– dystrykty zbuntowały się przeciwko wyzyskowi stolicy. Po wygaszeniu buntu i wygranej wojnie, Capitol w odwecie zarządził Głodowe Igrzyska. Co roku każdy z dystryktów musi wystawić do walki na śmierć i życie chłopca i dziewczynę w wieku od 12 do 18 roku życia. Spośród 24 uczestników tylko jeden ma szansę na wygraną i na przeżycie.

1.04 ŚWIĘTO OGNIA (CANAL+ PREMIUM) Wzruszający film Kingi Dębskiej o rodzinie, marzeniach i radości życia. Historia Anastazji, która cierpi na porażenie mózgowe, jej siostry Łucji, ambitnej baletnicy i ojca Poldka… Jak bardzo zmieni się ich życie, gdy wkroczy w nie przebojowa sąsiadka Józefina? Czy rodzinne tajemnice skrywane od lat ujrzą światło dzienne?

 3.04 ŻYCZENIE (DISNEY+) W tej animowanej komedii muzycznej bystra idealistka Asha wypowiada życzenie tak potężne, że odpowiada na nie Gwiazdka – kula nieskończonej energii. Wkrótce Asha i Gwiazdka muszą stawić czoła najgroźniejszemu wrogowi i udowodnić, że dzięki jednemu dzielnemu człowiekowi mogą wydarzyć się cudowne rzeczy.

4.04 RIPLEY (NEFLIX) Tom Ripley, oszust z Nowego Jorku, zostaje wynajęty przez pewnego bogacza, aby nakłonić jego syna do powrotu z Włoch. Miniserial na podstawie bestsellerów Patricii Highsmith.

5.04 BRYGADA (CANAL+ PREMIUM) Serial kryminalny, w którym na czele specjalnej grupy B.R.I staje nowy człowiek załogi, Saïd. Dotychczas grupą przewodził niezłomny Patrick Prigent, charyzmatyczny policjant o niejasnych relacjach z gangsterskim światem. Elitarna jednostka do walki z przestępczością zorganizowaną staje przed kolejnym wyzwaniem. W Paryżu trwa brutalna konfrontacja pomiędzy klanem Perezów i braćmi El Hassani.

5.04 OTCHŁAŃ: POWSTANIE I UPADEK NAZIZMU (NATIONAL GEOGRAPHIC) To świeże spojrzenie na Trzecią Rzeszę z globalnej i aktualnej perspektywy. To opowieść o tym, jak naziści zdołali podbić Niemcy, by następnie rozszerzyć swoje plany aż o połowę Europy. Jak to możliwe, skoro koszmar I Wojny Światowej 1914-1918 był wciąż tak świeży? Dlaczego tak długo zajęło powstrzymanie Fuhrera? Serial ten stanowi połączenie wcześniej niepublikowanych materiałów archiwalnych, źródeł historycznych, a także opinii międzynarodowego zespołu ekspertów. Wszystko to maluje nowy obraz reżimu Hitlera, który ma bezpośrednie znaczenie dla dzisiejszego świata.

6.04 BITWA O RAMREE (AMC) W ostatnich dniach II wojny światowej niewielki oddział brytyjskich żołnierzy ląduje na wyspie Ramree u wybrzeży Birmy będącej w rękach Japończyków. Ich zadaniem jest zlokalizowanie i sfotografowanie japońskiego magazynu amunicji. Będzie on głównym celem nadchodzącego ataku Brytyjczyków, dzięki któremu odzyskają kontrolę nad wyspą.

6.04 TAJNIAK (CANAL+ PREMIUM) Ryan, były agent sił specjalnych, przechodzi na emeryturę i planuje odbudować relacje z synem. Obaj są pogrążeni w żałobie po rodzinnej tragedii, ale starają się znaleźć wspólny język i zacząć budować życie na nowo. Sprawy się jednak komplikują i Ryan zmuszony jest wniknąć do kryminalnego półświatka. To jego jedyna szansa, żeby znaleźć odkupienie i nie stracić syna raz na zawsze.

7.04 DRAPIEŻNY MIESIĄC (NATIONAL GEOGRAPHIC WILD): DRAPIEŻNIK KONTRA OFIARA: kscytująca seria przyrodnicza przedstawiająca nowe ujęcie epickich bitew rozgrywanych pomiędzy drapieżnikami a ich ofiarą. Program ukazuje wytrawnych myśliwych – lwy, krokodyle i gepardy – które przygotowują się do ataku i ostatecznie “rozprawiają się” ze swoim celem. Zatrzymajmy się na chwilę w świecie fascynujących predatorów, zwracając uwagę na precyzję oraz finezją ich codziennego życia. NAJGROŹNIEJSI MIESZKAŃCY AFRYKI: NIEPOZORNI ZABÓJCY : Afrykańskie dżungle zamieszkują najszybsze, najzwinniejsze i najbardziej zabójcze stworzenia, które codziennie walczą o przetrwanie. Jednak nie tylko w samej dżungli kryją się niebezpieczeństwa… Krokodyle nilowe, agresywne hipopotamy czy mniej znany szerszej publiczności kabeku etiopski to tylko część bohaterów nowej serii dostępnej od 7 kwietnia w National Geographic Wild.

8.04 FUGA (TVP KULTURA) Alicja straciła pamięć. Z dala od domu i rodziny zbudowała nową siebie niezależną i bezkompromisową. Alicja wraca po dwóch latach do swojego poprzedniego życia. Jej rodzina oczekuje, że na powrót odnajdzie się w roli żony, matki i córki. Alicja nie pamięta miłości do rodziny. Mąż i syn nie rozpoznają kobiety, która wygląda znajomo, ale zachowuje się jak ktoś obcy. Czy przypomnienie sobie dawnego uczucia jest niezbędne do bycia szczęśliwym?

8.04 NOCNA ZMIANA (STUDIOMED TV) Byli wojskowi po przejściach ratujący życie na ostrym dyżurze szpitala w San Antonio. Ludzkie tragedie, ciężkie przypadki i sekundy na podjęcie ryzykownych decyzji. Zespół dr. Callahana będzie musiał stanąć na wysokości zadania, jednocześnie stawiając czoła często nieustępliwej biurokracji szpitalnej i problemom prywatnym.

9.04 ZŁOTO BAŁTYKU. SEZON 6 (HISTORY) Od tysięcy lat bursztyn jest obiektem pożądania kolejnych pokoleń zbieraczy. Pierwsze próby tworzenia w bursztynie podejmowano już w prehistorycznej epoce neolitu – około 4500 p.n.e. Zachwycali się nim również starożytni, nazywając go „przyjemną słodyczą” czy „sokiem promieni słońca”. W nowej serii widzowie poznają kulisy pracy osób, którymi kieruje prawdziwa gorączka bursztynu. Dowiedzą się, jak wygląda długa droga, którą musi przebyć bursztyn – od połowu, przez obróbkę, na sprzedaży w formie wyrobu jubilerskiego bądź rzeźby kończąc. Poznają również metody wykorzystywane do wydobycia jantaru na bałtyckim wybrzeżu, jak i kulisy branży bursztynniczej w Polsce.

11.04 NASA: KOSMICZNE INNOWACJE  (NATIONAL GEOGRAPHC) NASA to z pewnością najsłynniejsza agencja kosmiczna, ale także nazwa, która funkcjonuje w świecie popkultury. Za murami ośrodków badawczych tej agencji kosmicznej dzieje się magia: tunele aerodynamiczne, laboratoria w stanie zerowej grawitacji, najnowszy sprzęt i najlepiej wykształceni specjaliści. Sześcioodcinkowy serial „NASA: kosmiczne innowacje” zabierze widzów za kulisy jednego z wiodących innowatorów w dziedzinie technologii, przy okazji portretując najwybitniejszych pracowników..

12.04 KONSTRUKCYJNE KATASTROFY (HISTORY2) Błąd jest nieunikniony we wszystkich ludzkich działaniach, ale kiedy przedsięwzięcia są wyczynami inżynieryjnymi o ogromnych rozmiarach, najmniejsze błędy mogą mieć katastrofalne konsekwencje. Od katastrofy Exxon Valdez, przez awarię nuklearną w tajnym rządowym obiekcie, po niszczycielskie skutki huraganu Katrina, serial pokazuje ponad 40 najbardziej niszczycielskich katastrof w historii i ujawnia wnioski wyciągnięte z każdej z nich.

13.04 MIAŁO CIĘ NIE BYĆ (CANAL+ PREMIUM) Siedemnastoletnia Mańka nieoczekiwanie wkracza do świata swojego ojca, z którym od dawna nie utrzymuje kontaktów. Dziewczyna nie zamierza pozostać w nim długo, ale mężczyzna jak zwykle będzie musiał pokrzyżować jej plany. Ojciec odkrywa, że dziewczyna jest w nieplanowanej ciąży i postanawia pomóc jej w trudnym momencie życiowym. Co jednak czterdziestoletni mężczyzna może wiedzieć o rozterkach dorastającej nastolatki? Zdesperowany ucieka się do poszukiwania wsparcia i rady u swoich ówczesnych partnerek. Spotkania z barwnymi kobietami, wśród których znajdą się zarówno wojująca feministka jak i tancerka z nocnego klubu, staną się dla niego i córki szansą na nowy początek.

14.04 MONEYBALL (FX) Historia managera klubu baseballowego Oakland Athletics Billy’ego Beane’a, który postanowił wykorzystać w swojej pracy analizy komputerowe. Dzięki temu jego drużyna ma lepsze wyniki i może zmagać się z lepszymi zespołami, mimo złej sytuacji finansowej.

15.04 CSI: KRYMINALNE ZAGADKI LAS VEGAS / CSI S13 (FX) Funkcjonariusze z Las Vegas używają najnowszych zdobyczy technologii, aby rozwikłać najtrudniejsze zagadki kryminalne. Poznamy sprawę Kaitlyn, która została porwana przez ludzi powiązanych z zastępcą szeryfa – Jeffreyem McKeenem. Agenci poszukują również zabójcy Allison Bailey, której zwłoki znaleziono w wewnątrz pianina na pustyni. W innym epizodzie Russell bada okoliczności morderstwa Toma Burnsa, który był trenerem drużyny koszykówki w szkole. Pierwszym podejrzanym okazuje się aktywista, który wspiera finansowo szkołę.

17.04 POLSKIE ZABÓJCZYNIE. SEZON 7 (CRIME+INVETIGATION POLSAT) Dlaczego kobieta potrafi zabić inną kobietę? Czemu morduje męża? Dlaczego posuwa się do pozbawienia życia bezbronne dzieci? W tym sezonie widzowie poznają kolejne sprawy, które elektryzowały opinię publiczną w całym kraju. Opowieści o kobietach, które dopuściły się najpodlejszych czynów uzupełnione są o inscenizacje oraz wypowiedzi osób zaangażowanych w poszczególne sprawy – funkcjonariuszy organów ścigania, psychologów, dziennikarzy.

17.04 KONFLIKT: CAPOTE KONTRA SOCJETA (DISNEY+) Uznany pisarz Truman Capote obracał się w towarzystwie kobiet ze szczytów elity towarzyskiej – bogatych, wytwornych dam, które błyszczały w odchodzącej w przeszłość epoce nowojorskiej śmietanki towarzyskiej – i które nazywał „łabędziami”. Do tej grupy pięknych i dystyngowanych kobiet należały wielka dama Barbara „Babe” Paley, Slim Keith, C.Z. Guest i Lee Radziwill. Oczarowany i urzeczony nimi, Capote wkradał się w ich życie, zyskiwał ich przyjaźń i stawał się powiernikiem ich sekretów, by na koniec zdradzić je, pisząc słabo zawoalowane historie z ich życia, w których ujawniał ich najskrytsze sekrety.

18.04 KULOODPORNI (FX COMEDY) Jack Carter to policjant, który prowadzi śledztwo przeciwko pewnemu bossowi narkotykowemu. Przenika w szeregi mafii, nawiązując przyjaźń ze złodziejem samochodów, Archie Mosesem, który ujawnia mu plany szefa. Jack wkrótce staje przed dylematem. Zastanawia się, czy ważniejsza jest służba wobec prawa czy lojalnością wobec swojego towarzysza.

19.04 REBEL MOON- CZĘŚĆ 2: ZADAJĄCA RAZNY (NETFLIX) Gdy zbuntowani wojownicy przygotowują się do walki z siłami Macierzy, zadzierzgują się trwałe więzi, objawiają się bohaterowie i rodzą się legendy.

20.04 GOLDA (CANAL+ PREMIUM) Jest rok 1973, wojna Jom Kipur. Izrael zaatakowany przez Egipt i Syrię znajduje się w bardzo trudnym położeniu. Wojna toczy się na dwóch frontach podczas jednego z najważniejszych świąt judaizmu. Film przedstawia dramatyczne wydarzenia z perspektywy sztabów kryzysowych i tonących w kłębach dymu papierosowego gabinetów polityków.

20.04 DYŻUR (CANAL+ SERIALE) Bohaterka serialu, Ella pracuje jako położna w miejskim szpitalu. Ella i jej koledzy codziennie podejmują dramatyczne decyzje, pracują pod presją czasu i na granicy wyczerpania, na niekończących się dyżurach. Dzień i noc testują swoje siły i ideały w nierównej walce z realiami życia zawodowego i osobistego.

21.04 CIEMNA STRONA ŚWIATA (NATIONAL GEOGRAPHIC) Od handlu narkotykami i bronią, aż po nielegalne transplantacje. Dziennikarka śledcza Mariana van Zeller w programie „Ciemna strona świata” bada funkcjonowanie najniebezpieczniejszych obszarów czarnego rynku. Bohaterka zmierzy się między innymi z tematem niezwykle dochodowej sprzedaży organów i tak zwanej turystyki transplantacyjnej, żerującej na desperacji oraz ludzkim pragnieniu życia. W innym odcinku Mariana zbada najszybciej rozwijającą się w Stanach Zjednoczonych dziedzinę działalności czarnorynkowej, jaką jest cyberprzestępczość. Czy w tej ciemnej stronie internetu znajdzie się promyk nadziei?

22.04 SEKRETNE ŻYCIE OŚMIORNIC (NATIONAL GEOGRAPHIC WILD) W każdym oceanie już w niewielkiej odległości od brzegu mieszka zwierzę, które ma cechy przypisywane ludziom: inteligentne, społeczne, dociekliwe, delikatne i zaciekłe. Zwierzęta te budują miasta, używają narzędzi i współpracują z innymi gatunkami podczas polowań. Mają osobowości – niektóre są odważne, inne nieśmiałe. Potrafią w mgnieniu oka zmieniać kolor, fakturę skóry, a także kształt ciała. Widzą też więcej niż my. Wyniki ostatnich badań wiele mówią na temat świadomości ośmiornic, złożonych procesów decyzyjnych i indywidualnych charakterów. W tropikalnych rafach i w lodowatych wodach, przy brzegu i w głębinach – tam i wszędzie pomiędzy mieszkają ośmiornice.

24.04 SKARBY NAZISTÓW: U- BOOTY PEŁNE ZŁOTA (HISTORY) Podczas II wojny światowej, naziści ukradli miliardy dolarów w złocie, kamieniach szlachetnych i dziełach sztuki. Próbując zachować łupy gdy szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę Aliantów, skarby te wysłali w U-Bootach na wszystkie strony świata. Od ponad 80 lat pełne złota łodzie podwodne spoczywają na cmentarzyskach mórz i oceanów. Sawny poszukiwacz skarbów Darrell Miklo, a każdy z godzinnych odcinków przedstawia prac jego zespołu ekspertów, próbującego zlokalizować i podnieść zatopione U-Booty z dna Morza Karaibskiego.

26.04 THANK YOU, GOODNIGHT: HISTORIA BON JOVI (DISNEY+) Czteroczęściowy serial, będący kroniką epickiej przeszłości i niepewnej przyszłości kultowego zespołu Bon Jovi. To 40-letnia odyseja idoli rock’n’rolla, która staje pod znakiem zapytania, gdy problemy z głosem Jona grożą zawieszeniem lub końcem działalności zespołu.

27.04 HIPNOZA (CANAL+ PREMIUM) Zdeterminowany by odnaleźć swoją zaginioną córkę, oficer Danny Rourke zanurza się w świat iluzji i hipnozy. Podąża śladami niebezpiecznego mężczyzny, który potrafi wpływać na umysły, a co najważniejsze – zdaje się być kluczem do rozwiązania zagadki. By położyć kres jego morderczym działaniom, Danny sięga po pomoc utalentowanej hipnotyzerki.

27.04 JURAJSKI PREDATOR (AMC) Naukowcy pracujący w ściśle tajnym rządowym ośrodku badawczym przeprowadzają eksperymenty mające na celu wskrzeszenie dinozaura przy użyciu prehistorycznego DNA. Wierzą, że eksperyment przyniesie im sławę i ogromne pieniądze. Jednak gdy przerażający T-Rex zaczyna rosnąć w zatrważającym tempie, okazuje się, że eksperyment może doprowadzić jedynie do tragedii. Okrutne stworzenie szaleje w centrum badawczym, a następnie ucieka do pobliskiego Devil’s Creek. Rząd wynajmuje oddział bojowników, których zadaniem jest schwytanie i zniszczenie bestii. Jeśli dinozaur nie zostanie pokonany, nie przeżyje nikt.

27.04 RESIDENT ALIEN  (FX COMEDY) W stanie Kolorado rozbija się kosmita, który z uwagi na awarię statku nie jest w stanie wrócić na swoją planetę. „Alien” powinien z wyglądu dopasować się do ludzi żyjących na Ziemi, dlatego przybiera tożsamość lekarza o imieniu Harry, w którego roli występuje Alan Tudyk. Misją obcego jest zabicie wszystkich ludzi. Co do jednego. Jednak im dłużej przybysz wrasta w lokalną społeczność małego miasteczka, tym większy zaczyna mieć dylemat moralny, co do swojej misji na Ziemi. Sytuacja jest tym zabawniejsza, że kosmita przez przypadek stał się jedynym „człowiekiem” w mieście, który posiada wykształcenie medyczne…

28.04 ATAK PANIKI (TVP KULTURA) Brawurowy debiut Pawła Maślony, który w zgrabnie poprowadzonej opowieści o zwykłych ludziach wpadających w wir niezwykłych zdarzeń. Atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę.

29.04 ZBRODNIA: KLUCZOWE 60 MINUT (CRIME+INVESTIGATION POLSAT) Każdy odcinek serialu przedstawia historię jednego morderstwa, a konkretnie: najbardziej fascynujących 60 minut śledztwa w jego sprawie. Może chodzić o zakończoną wyrokiem skazującym rozprawę, kluczowy moment obławy, który doprowadził do ujęcia sprawcy, albo o godzinę bezpośrednio poprzedzającą zbrodnię. W każdym odcinku zobaczymy również aktorską rekonstrukcję wypadków lub (jeżeli to możliwe) autentyczne materiały, a także wywiady z ekspertami, które pozwolą widzom zrozumieć kontekst i uzyskać głęboki wgląd w kwestię.