PANASONIC I JEGO TECHNOLOGICZNA REWOLUCJA

Najnowsze rozwiązania technologiczne Visual i Pro-AV zmieniające nasz sposób postrzegania świata wizualnego zaprezentowano podczas Dnia Otwartego Panasonic. Elektrownia Powiśle w Warszawie stała się miejscem fascynujących projekcji i inspirujących rozmów z ekspertami branżowymi. Wydarzenie przyciągnęło uwagę wielu miłośników nowoczesnych technologii, niezależnie od dziedziny, w której działają.

Nowoczesne technologie wizualne od dawna zachwycają nas swoimi możliwościami. Firmy na całym świecie pracują nad innowacjami, które nie tylko zapierają dech w piersiach, ale także inspirują i pozwalają na tworzenie coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie elektroniki użytkowej, budownictwa mieszkaniowego, motoryzacji, przemyśle, komunikacji i energetyce.

Grupa Panasonic, z ponad stuletnią tradycją sięgającą roku 1918, jest światowym liderem w opracowywaniu innowacyjnych technologii i rozwiązań, które znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Elektronika użytkowa, budownictwo mieszkaniowe, motoryzacja, przemysł, komunikacja i energetyka – urządzenia Panasonic odgrywają kluczową rolę w tych obszarach.

Jedną z głównych części firmy jest Media Entertainment Business, która skupia się na dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań w zakresie technologii Visual i Pro-AV. W jej skład wchodzi dział Visual System Solutions, zajmujący się projektorami o wysokiej jasności i niezawodności oraz wysokiej jakości wyświetlaczami. Dodatkowo, w ramach tej dywizji, funkcjonuje dział Broadcast & ProAV, odpowiedzialny za kamery PTZ, kamery studyjne, platformę IT/IP Kairos, przełączniki i rozwiązania robotyczne, które wykorzystywane są w produkcji sportowej, telewizji, studiach xR oraz transmisjach wydarzeń na żywo.

Podczas październikowej imprezy, zaprezentowano nowoczesne projektory do biur, teatrów, muzeów oraz na wystawy sztuki.  Wirtualne studio było kolejną atrakcją Dnia Otwartego. Specjalnie zaprojektowana przestrzeń pokazała zastosowanie niezawodnych rozwiązań służących do produkcji na żywo, które znajdą swoje wykorzystanie także w wielu innych dziedzinach, od telewizji po wydarzenia kulturalne. Nie zabrakło również najnowszych modeli profesjonalnych kamer studyjnych i outdoorowych, które doskonale sprawdzają się w różnych warunkach.

Świat profesjonalnych kamer jest pełen ciekawych modeli, za pomocą których możemy oddać dynamikę i emocje rejestrowanych wydarzeń na ekranie. Eventy takie jak Dzień Otwarty Panasonic to świetna okazja, by poznać te urządzenia lepiej i wymienić się opiniami z ekspertami z branży– powiedział Janusz Adamski, AV Sales Manager. (ate)