AFRYKAŃSKA PIŁKA W VIAPLAY

Ivory Coast's forward Nicolas Pepe (L) fights for the ball with Niger's defender Herve Lybohy (R) during the African Cup of Nations 2021 Group K football qualification match between Ivory Coast and Niger at the Felix Houphouet Boigny Stadium in Abidjan on November 16, 2019. SIA KAMBOU / AFP

Współpraca firmy Viaplay i Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej CAF zmaterializowała się podpisaniem umowy o transmisji piłkarskich rozgrywek Pucharu Narodów Afryki, w tym w kobiecym wydaniu, a także Afrykańskiej Ligi Mistrzów, w Polsce i ośmiu innych krajach. Rozgrywany co dwa lata Puchar Narodów Afryki to największe wydarzenie w afrykańskim futbolu. Od 9 stycznia kibice w Polsce będą mogli oglądać w akcji największe gwiazdy, takie jak Mohamed Salah i Sadio Mane z Liverpool FC, czy Pierre-Emerick Aubameyang z Arsenalu.

Viaplay pokaże na żywo wszystkie 52 mecze Pucharu Narodów Afryki. Po raz pierwszy na rynkach Viaplay będzie można oglądać również kobiecy Puchar Narodów Afryki i Afrykańską Ligę Mistrzów. Rozgrywany w Kamerunie od stycznia CAF Puchar Narodów Afryki to prawie miesiąc piłkarskich emocji na najwyższym międzynarodowym poziomie, z udziałem 24 najlepszych drużyn Afryki. Z broniącą mistrzowskiego tytułu Algierią na czele, prowadzoną przez Riyada Mahreza z Manchesteru City.

Z kolei 12. edycja TotalEnergies Pucharu Narodów Afryki w piłce nożnej kobiet odbędzie się w Maroku w dniach 2-23 lipca. 11 reprezentacji narodowych spróbuje przerwać dominację Nigerii. Turniej ten będzie jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet 2023, które Viaplay będzie transmitować w Polsce, Szwecji, Norwegii i Danii.