ULEPSZONY LAPTOP

Laptop ThinkPad X1 Extreme czwartej generacji zachwyci twórców cyfrowych i profesjonalnych użytkowników, którzy potrzebują dużej mocy do pracy i rozrywki. Urządzenie z 16” wyświetlaczem o proporcjach ekranu 16:10 edge-to-edge otoczonym z czterech stron wąską ramką, w obudowie o grubości 17,7 mm, dostępne jest w wersjach w rozdzielczościach do 4K i z obsługą Dolby Vision. Wyposażone jest w nową kamerę internetową Full HD lub Full HD na podczerwień, która zapewnia wyższą jakość wideokonferencji i chroniona jest fizyczną migawką, podwójny mikrofon dalekiego zasięgu z redukcją szumów i system głośników Dolby Atmos, który jest zwrócony w stronę użytkownika. A także w procesory 11. generacji Intel Core i9 H‑Series vPro z opcjonalnym dostępem do platformy Intel vPro, co oznacza wysoką wydajność, ochronę ThinkShield z funkcjami bezpieczeństwa klasy korporacyjnej, wyrazisty obraz i zaawansowane opcje grafiki mobilnej. Oraz najnowsze układy graficzne NVIDIA GeForce RTX, pamięć operacyjną DDR4 do 64 GB i wsparcie dwóch dysków SSD M.2 PCIe Gen 4 o pojemności 2 TB. Wśród opcji dodatkowych jest obsługa bezprzewodowej sieci WAN 5G, zapewniająca szybki dostęp do danych w chmurze.

Dla modeli skonfigurowanych pod kartę graficzną NVIDIA RTX inżynierowie Lenovo opracowali trzy nowe, komplementarne układy chłodzenia Takie hybrydowe rozwiązanie wykorzystuje zarówno typowe ciepłowody, jak i dużą komorę parową, aby zapewnić optymalne działanie przy dużych wymaganiach graficznych. Specjalny wlot w klawiaturze zwiększa przepływ chłodnego powietrza przez wentylatory, nie wpływając przy tym na odporność laptopa na zalanie. Wykorzystujące podwójne obejście rozwiązanie techniczne umożliwia ponadto przepływ powietrza przez górną i dolną część układu chłodzenia, co poprawia izolację termiczną.

Monitor ThinkPad X1 Extreme Gen 4 o masie 1,81 kg ma czytnik linii papilarnych zintegrowany z przyciskiem zasilania, co ułatwia logowanie za pomocą aplikacji Windows Hello. Powiększony, 115 mm touchpad jest przeznaczony dla użytkowników, którzy bardziej preferują tą metodę sterowania od klasycznego przycisku TrackPoint, a klawisze szybkiego dostępu umożliwiają szybkie odbieranie i zawieszanie połączeń audio i wideo. Standardowa bateria o pojemności 90 Wh zapewnia do 10,7 godz. pracy. JB