48. MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA I WYSTAWA PIKE, Łódź: O ważnych sprawach nie tylko oficjalnie!

Odbywająca się 4 i 5 października w Łodzi 48 Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE zgromadziła pod hasłem „Vabank w Mediach i Telekomunikacji” 350 uczestników oraz ponad 200 przed ekranami. Realizowana w formie hybrydowej impreza, była pierwszym od 2 lat osobistym spotkaniem branży medialnej i operatorów sieci kablowych. Podczas konferencji obyły się liczne debaty, prezentacje i warsztaty oraz spotkania towarzyszące.

Rozstrzygnięto najważniejsze konkursy branżowe o nagrodę „Tytanowego Oka” oraz przyznano tegoroczną Złotą PIKE. Pierwsza z nagród trafiła do: Canal+ za produkcję serialu Król – Kategoria Polska Produkcja Telewizyjna, Eurosportu  za realizację Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 – Kategoria Sportowy Przekaz Roku, AMC Networks – Kategoria Współpraca. Kapituła przyznała także Honorowe Tytanowe Oko kanałowi TVN 24 za 20- letnią służbę w informowaniu społeczeństwa i pełnieniu misji rzetelnej telewizji informacyjnej, a Złota PIKE została wręczona Andrzejowi Zarębskiemu, w uznaniu zasług dla budowy rynku medialnego w Polsce. W laudacji napisano: Złota PIKE w 2021 roku przypadnie osobie którą wszyscy doskonale znamy z długoletniej działalności na rynku, a także z naszych wiosennych i jesiennych konferencji. Nasz Laureat dla rynku telewizji kablowej przez szereg lat był kluczową postacią, która wspomagała jego powstanie i rozwój. Ale nasze tegoroczne uznanie znalazła nie tylko jego wieloletnia praca na rzecz branży, ale przede wszystkim niezwykła wiedza i wielki talent organizatora szeregu przedsięwzięć medialnych, a także niezawodnego mediatora.

Warto również wspomnieć o podpisaniu umowy inwestycyjnej na realizację projekt DAI pomiędzy NCBR i Giełdą Papierów Wartościowych, w obecności całej branży.

Prezes PIKE Jerzy Straszewski podkreślił aspekt osobistego spotkania całego środowiska i rangi wydarzenia, które powraca po 2 latach do normalności. Zaproszeni goście m.in. Witold Kołodziejski, przewodniczący KRR i TV mówił o mediach nowej perspektywy, wykraczającej poza horyzont 2025 roku. Natomiast Minister Janusz Cieszyński, wyraził uznanie dla operatorów i nadawców, dzięki którym przetrwaliśmy okres pandemii covid 19. (kw)