SZTUCZNA INTELIGENCJA UŁATWI WIDEOKONFERENCJE

Duńska firma Jabra wprowadziła pierwsze na świecie inteligentne rozwiązanie do wideokonferencji w nowej rzeczywistości. Dostosowane do aktualnych potrzeb pomaga firmom działać w warunkach pracy hybrydowej, wzbogacające sale konferencyjne o treści wideo i audio. Zastosowana sztuczna inteligencja uzyskała certyfikaty zgodności z usługami Microsoft Teams i Zoom Rooms.

Nad opracowaniem takiego rozwiązania do rozpoznawania obrazu, które ułatwia prowadzenie bardziej wciągających i produktywnych spotkań Jabra współpracowała z firmą Intel. Jej technologia oferuje takie innowacyjne funkcje, jak inteligentny zoom czy aktywne wykrywanie mówiących osób, które usprawniają i optymalizują uczestnictwo w telekonferencji. Technologia ta leży u podstaw funkcji wirtualnego reżysera (Virtual Director), która automatycznie dostosowuje kadrowanie w zależności od tego, co dzieje się na spotkaniu. W ten sposób Jabra PanaCast 50 może wykrywać aktywnych uczestników oraz przebieg rozmowy, zapewniając zdalnym rozmówcom w pełni realistyczne wrażenia i szybko reagując na ich potrzeby.

Zespół trzech 13 MP kamer o wysokiej rozdzielczości zapewnia realistyczne, 180o pole widzenia i panoramiczny widok o rozdzielczości 4K, obejmujący całe pomieszczenie. Technologia sztucznej inteligencji firmy Intel do wykrywania i liczenia uczestników spotkania w czasie rzeczywistym pomaga w przestrzeganiu zasad ochrony przed chorobami zakaźnymi. A pole widzenia pozwala PanaCast 50 objąć 100% sali konferencyjnej, co doskonale sprzyja… liczeniu wszystkich obecnych osób. Z kolei funkcje Safety Capacity i Room Usage Insights generują anonimowe dane o zajętości wszystkich pomieszczeń konferencyjnych.

Opatentowana technologia łączenia w czasie rzeczywistym wideo o wysokiej rozdzielczości stosuje zaawansowane algorytmy do wyboru sposobu scalania obrazu na żywo z zachowaniem ultraniskiego poziomu opóźnień. Zawsze optymalnie obejmuje wszystkich uczestników: od rozmów indywidualnych po spotkania z całym zespołem. Połączony z siecią system umożliwiający łatwe zarządzanie zdalne i dostarczanie danych, a zdalną współpracę ułatwia transmisja strumieniowa zawartości tablicy w czasie rzeczywistym.

PanaCast 50 ma także 8 mikrofonów kierunkowych z funkcją precyzyjnego wykrywania głosu, które są wspierane przez inteligentne algorytmy usuwające przeszkadzający hałas. 4 potężne głośniki opracowane przez Jabra (dwa 50-milimetrowe niskotonowe i dwa 20-milimetrowe wysokotonowe) w nieprzenoszącej wibracji konfiguracji stereo wypełniają pomieszczenie dźwiękiem o najwyższej jakości, a najnowsza technologia dźwięku dwukierunkowego umożliwia prowadzenie rozmów w bardziej naturalny sposób.

Bezpieczeństwo danych i ochrona prywatności są obecnie priorytetami firm. Zastosowana technologia przetwarzania danych Intel Edge AI pomaga zabezpieczać poufne dane, eliminując potrzebę przesyłania danych wideo i audio do chmury. Ponieważ analiza tych danych odbywa się bezpośrednio w urządzeniu, współpraca jest wolna od ryzyka związanego z przesyłaniem danych i przechowywaniem ich w chmurze. Bo funkcje działające bezpośrednio w urządzeniu znacznie minimalizują ryzyko naruszeń bezpieczeństwa oraz maksymalizują szybkość, precyzję i ogólną jakość działania.

Łatwy montaż umożliwiają uchwyt ścienny albo osobno nabyta podstawka na stół lub uchwyt ekranowy (VESA). JB