Z MYŚLĄ O MOBILNOŚCI

Firma AOC uzupełnia swoją ofertę monitorów przenośnych o model I1601P. Ma złącze USB-C, ale sygnał obrazu może być do niego wysyłany też przez port USB-A.

Choć praca z użyciem dwóch monitorów staje się coraz powszechniejsza, to jednak nie zawsze jest możliwa z wykorzystaniem konwencjonalnych ekranów. Dlatego AOC proponuje monitor, który długością i wysokością odpowiada laptopom 15”. Grubość 8,5 mm i masa ok. 800 g ułatwiają jego transport, więc sprawdzi się w podróży, jako dodatkowy wyświetlacz na stanowisku pracy z ograniczoną przestrzenią czy mobilne narzędzie.

15,6” matryca IPS z matową powłoką zapewnia kąty widzenia obrazu 170° w poziomie i w pionie oraz redukcję refleksów świetlnych.

W zestawie jest magnetyczne etui Smart Cover, które spełnia nie tylko rolę ochronną ekranu w trakcie gdy jest on nieaktywny. Po rozłożeniu staje się też podkładką, umożliwiającą ustawienie monitora zarówno pionowo, jak i poziomo. Tę funkcjonalność uzupełnia wbudowana w I1601P opcja automatycznego obracania obrazu.

Ekrany podłączane przez interfejs USB-C wymagają obsługi protokołu DP Alt Mode do przesyłania obrazu. Wsparcie dla tego standardu nie zawsze jest implementowane w laptopach i smartfonach. Szczególnie dotyczy to tych, które nie są flagowymi produktami. A nieco starsze urządzenia mogą nie mieć portu USB-C. Rozwiązaniem jest technologia Display Link. Wystarczy zainstalować sterowniki kompatybilne z systemami Windows, Android, MacOS, Chrome OS oraz Ubuntu i nie być zdanym na obecność DP Alt Mode. W zestawie z monitorem jest przewód z przejściówką chronioną przed zgubieniem.

Monitor wyposażono w funkcje Auto-Pivot (automatyczny tryb portretowy), Flicker Free (ogranicza migotania obrazu) i LowBlue (redukcja niebieskiego światła). JB