PREMIERY KWIETNIA

 1.04 IMPREIUM MIŁOŚCI (DIZI) Serial kostiumowy, przedstawiający dzieje bogatej, krymsko-tatarskiej rodziny. Akcja rozgrywa się na początku XX wieku. Bohaterowie to pięciu przyjaciół, którzy są oficerami armii carskiej. Kurt Seyit i Celil oraz Rosjanie Petro, Vladimir i Misza walczą na frontach I wojny światowej. Podczas balu w Piotrogrodzie, Kurt poznaje Shurę, piękną córkę nobliwego rosyjskiego rodu, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Kobieta odwzajemnia jego uczucia. Na drodze do szczęścia stają ich rodziny.

1.04 SEKRETNE ŻYCIE SEKSUALNE HITLERA (HISTORY) Autorzy zbadali liczne plotki, teorie i kontrowersyjne źródła historyczne dotyczące intymnej sfery życia Adolfa Hitlera. Nie brakuje ekspertów, którzy zabierają głos w tej sprawie, twierdząc, że skłonności łóżkowe dyktatora są dowodem jego spaczonej psychiki. Od kazirodztwa przez prześladowanie kobiet za młodu aż po masochizm, sadyzm i zabójstwa mające ukryć przeszłe dewiacje Hitlera.

2.04 STRAY (SUNDENCE TV) Osierocona nastolatka współpracuje z detektywem prowadzącym śledztwo w sprawie morderstwa jej matki. Wkrótce wspólnie odkrywają nadprzyrodzoną siłę zagrażającą miastu i uświadamiają sobie, że dziewczyna posiada moce, które mogą być kluczowe w walce z niebezpieczeństwem. Film zdobył nagrodę na Festiwalu Filmowym w Newport Beach.

2.04 ŻYWIOŁ (PLAYER.PL) Zbudowana na środku Zatoki Meksykańskiej platforma wiertnicza Deepwater Horizon jest wielkości małego osiedla i wysokości wieżowca. Podczas jednego z rozruchów wiertła dochodzi jednak do awarii, która wkrótce doprowadza do serii eksplozji i pożaru całej platformy. W tym samym czasie Zatokę nawiedza sztorm. Kapitan Mike Williams (w tej roli Mark Wahlberg) zostaje sam na polu walki – służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams zrobi wszystko, by ocalić swoich ludzi.

3.04 25 LAT NIEWINNOŚCI. SPRAWA TOMKA KOMENDY (CANAL+ PREMIUM) Kulisy głośniej afery sądowej, która wstrząsnęła Polską kilka lat temu. Tomek Komenda (w tej roli Piotr Trojan), niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo 15-letniej dziewczyny spędza w więzieniu 18 lat. I dopiero wspólne działania zdeterminowanego policjanta i prokuratorów pozwalają dotrzeć do prawdy i oczyścić go z zarzutów. Straconego życia nikt mu już nie odda, ale jego historia opowiedziana w filmie może być dla wielu ludzi ważną lekcją.

3.04 HOTEL COPPELIA (CINEMAX 2) Rok 1965, Dominikana. W nadmorskim burdelu życie grupy prostytutek nagle się zmienia, gdy bojownicy o wolność organizują zamach stanu i jednocześnie uświadamiają im, że mogą mieć lepsze życie i być może nawet znaleźć miłość. Nie trwa to jednak zbyt długo. Armia amerykańska tłumi rewolucję i przekształca dom publiczny w bazę wojskową. Jego pracownice muszą zmierzyć się z ogromnym dylematem: sypiać z okupantem, czy za wszelką cenę walczyć o swoją godność.

4.04 JAD: NAJSKUTECZNIEJSZA BROŃ (NATIONAL GEOGRAPHIC WILD) Tysiące zwierząt ma w swoim arsenale genialną broń – jad. Toksyczne wydzieliny mogą wpłynąć na przeciwnika na wiele sposobów: sparaliżować mięśnie, doprowadzić do rozkładu krwinek, a nawet sprawić, że organizm ofiary zacznie trawić się od środka. Jednocześnie najsilniejsze toksyny zwierzęce bywają pomocne w procesie tworzenia leków nowej generacji na raka, cukrzycę i inne groźne choroby. O najnowszych odkryciach w tej dziedzinie opowiedzą światowej sławy specjaliści.

4.04 WŁADCA PIERŚCIENI: DRUŻYNA PIERŚCIENIA (HBO) Nieśmiały młody hobbit Frodo Baggins dziedziczy złoty pierścień o niezwykłej mocy. Okazuje się, że skrywa on też sekret przetrwania – lub zniewolenia – całego świata. Nagle Frodo, w towarzystwie czarodzieja, elfa, krasnoluda, dwóch mężczyzn i trzech lojalnych przyjaciół, musi stać się największym bohaterem, jakiego kiedykolwiek widział świat. Jego celem jest ocalenie ziemi i ludzi, których kocha.

Pierwsza część epickiej ekranizacji arcydzieła autorstwa J.R.R. Tolkiena w reżyserii Petera Jacksona. Produkcja zdobyła cztery Nagrody Akademii. W głównych rolach występują m.in. Elijah Wood, Ian McKellen, Viggo Mortensen, Sean Astin oraz Liv Tyler.

4.04 ZIEJA ( CANAL+ PREMIUM) Ksiądz Jan Zieja (1897-1991) był jedną z ważnych postaci polskiego kościoła XX wieku. Jego wielka aktywność to właśnie to, co działo się tu najważniejszego od wojny polsko-bolszewickiej, przez funkcje kapelana Szarych Szeregów w trakcie II Wojny Światowej, aż po udział w Komitecie Obrony Robotników w latach siedemdziesiątych. W filmie Roberta Glińskiego poznajemy to życie z perspektywy roku 1977, gdy osiemdziesięcioletni wówczas kapłan (Andrzej Seweryn) trafia na przesłuchanie do majora SB (Zbigniew Zamachowski). W serii retrospekcji podczas tej rozmowy poznajemy fascynującą biografię księdza. Ekranowy pojedynek tych dwóch wybitnych polskich aktorów to dodatkowa wartość filmu.

4.04 PGE EKSTRALIGA (ELEVEN SPORTS)  Na torach uważanej za najsilniejszą ligę świata wystąpi elita „czarnego sportu” z Bartoszem Zmarzlikiem, Leonem Madsenem, Nickim Pedersenem, Emilem Sajfutdinowem, Patrykiem Dudkiem i Taiem Woffindenem na czele. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie FOGO UNIA Leszno, a wśród jej głównych rywali wymienia się BETARD SPARTĘ Wrocław i MOJE BERMUDY STAL Gorzów.

4.04 18:10 NIEDZIELA Z…TWÓRCZOŚCIĄ PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO- RANCZO WILKOWYJE (TVP KULTURA) Był wybitnym aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym, dubbingowym oraz powszechnie lubianym. Zmarł 27 lutego 2020 roku, pokonała go choroba. Po spotkaniu w studiu, kinowa wersja perypetii mieszkańców gminy Wilkowyje nawiązująca do licznych wydarzeń we wsi przedstawionych wcześniej w serialu, który cieszył się ogromną popularnością wśród widzów.

5.04 DOLINA KRÓLÓW: OSTATNI SEKRET FARAONÓW (DISCOVERY CHANNEL) Dolina Królów była wielkim miejscem pochówku faraonów. W tym świętym miejscu spoczywają najpotężniejsi przywódcy antycznego świata, pochowani w przepięknie wykonanych, pełnych skarbów grobowcach – takich budowli jest tam ponad 60! Niemniej to co nazywamy Doliną Królów to tak właściwie dwie oddzielne doliny położone obok siebie – wschodnia i zachodnia. Pomimo ponad 200 lat prac wykopaliskowych na tym obszarze, Zachodnia Dolina Królów pozostała w większości nieodkryta… aż do teraz! Kamery Discovery Channel uczestniczą w największej misji wykopaliskowej w historii Egiptu. Zespół archeologów, kierowany przez światowej sławy egiptologa dr. Zahi Hawassa, udaje się do Zachodniej Doliny Królów, aby zbadać, co kryją ślady przeszłości i napisać nowy rozdział w fascynującej historii Egiptu.

5.04 WYWIAD ZE SŁOŃCEM NARODU (CBS EUROPA) Komedia. Kim Dzong Un chce udzielić wywiadu zachodniej telewizji. Jego wybór pada na talk-show prowadzony przez Dave’a. Dziennikarz i jego wydawca jadą więc do Korei Północnej – ale CIA ma tam dla nich inne zadanie: zabicie koreańskiego dyktatora…

 

5.04 OTCHŁAŃ: POWSTANIE I UPADEK NAZIZMU (POLSAT VIASAT HISTORY) Nowe, mające bezpośrednie odniesienie do współczesnego świata spojrzenie na historię III Rzeszy. W jaki sposób naziści zdołali w ciągu kilku lat opanować Niemcy, a potem podbić połowę Europy, skoro wspomnienia o okropnościach I wojny światowej wciąż były tak świeże? I dlaczego ich powstrzymanie oraz pokonanie zajęło tak dużo czasu? Połączenie niepublikowanych wcześniej materiałów archiwalnych, źródeł historycznych i efektów pracy międzynarodowego zespołu ekspertów pozwala w nowy sposób spojrzeć na rządy Hitlera. Seria ukazuje skomplikowany ciąg wydarzeń, które doprowadziły do powstania reżimu, co zaowocowało do masowych zbrodni na niewiarygodną skalę.

5.04 PREMIER LEAGUE DARTS (SPORTKLUB) W zmienionym formacie, bez udziału publiczności i w tym roku jeszcze bez Krzysztofa Ratajskiego. Premier League to w darterskim kalendarzu jeden z najbardziej prestiżowych cykli, zwycięstwo w którym stawiane jest w pierwszym szeregu darterskich osiągnięć. W tym roku impreza ta odbędzie się już po raz siedemnasty, z powodu pandemii wszystkie jej etapy zlokalizowane zostaną jednak w jednym miejscu – w Marshall Arenie w Milton Keynes. Pierwszy etap tej rywalizacji w dniach 5-9 kwietnia, a wszystkie mecze z pięciu dni zmagań na żywo na antenie Sportklubu. Później nastąpi dziesięciodniowa przerwa i 19 kwietnia zawodnicy znów stawią się w Milton Keynes, żeby dokończyć zmagania w pierwszej części Premier League. Po niej, po dziewięciu pełnych kolejkach, najsłabsza dwójka pożegna się z rywalizacją, a dziesiątka, która rozpoczęła sezon okrojona zostanie do ósemki.

5.05 DETEKTYW MARDOCH. SEZON 11 (EPIC DRAMA) Nowy sezon serialu rozpoczyna się w momencie, gdy Murdoch zostaje wrobiony w morderstwo tancerki burleski i trafia do więzienia. Jego posterunkowych zastrzelono podczas zasadzki, a Brackenreid był widziany po raz ostatni z pistoletem przystawionym do głowy. Ponadto skorumpowany polityk i jego kolesie porwali Julię Ogden. Murdoch zza więziennych krat musi udowodnić, że jest niewinny, a detektyw Llewellyn Watts pomaga potajemnie rozwiązać sprawę.

7.04 SYN PTASZNIKA (CINEMAX) Końcówka XIX wieku. Esmar i jego żona Johanna próbują przetrwać na dzierżawionej farmie na surowych klifach Wysp Owczych. Lokalne prawo mówi, że jeśli nie doczekają się syna, zostaną eksmitowani. Kiedy kończy się powoli okres najmu, a kobieta rodzi trzecią córkę, para jest zdesperowana. Przyjaciółka Johanny – Livia – sugeruje jej, że jedyną szansą na posiadanie syna jest spłodzenie go z innym mężczyzną. Esmar wybiera do pomocy kochanka Livii – francuskiego kapitana… Żadne z bohaterów nie może jednak do końca zrozumieć konsekwencji swoich decyzji.

8.04 KNUTBY: MÓDL SIĘ, SŁUCHAJ I ZABIJAJ (HBO) Nowy serial dokumentalny podejmuje próbę rzucenia nowego światła na głośną sprawę kryminalną, która wstrząsnęła Szwecją w styczniu 2004 roku. Pewnej mroźnej nocy w prowincjonalnym miasteczku Knutby rozległy się strzały. Okazało się, że zamordowana została młoda kobieta, a jej sąsiad doznał wielu poważnych ran. Uwaga świata zwróciła się wtedy w stronę zboru zielonoświątkowców, przez co proces sądowy dotyczący sprawy stał się międzynarodową sensacją.

8.04 BEZ TABU. EPIDEMIA OTYŁOŚCI U DZIECI (DISCOVERY LIFE ) Agata Młynarska, zaprasza na pierwszą rozmowę z serii „Bez tabu”, w której poruszy trudne, ale niezwykle ważne tematy społeczne. W każdym odcinku przyjrzy się jednemu zagadnieniu i z pomocą ekspertów postara się przybliżyć je widzom. W prologu Widzowie poznają dramatyczne historie dzieci, w tym najmłodszej polskiej pacjentki poddanej operacji bariatrycznej. Dla 12-letniej Natalii, ważącej ponad 130 kg ta metoda chirurgiczna stała się jedyną szansą na powrót do zalecanej wagi i szansą na normalne dzieciństwo. Zaproszeni eksperci postarają się odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, by nie dopuścić do takich sytuacji oraz podpowiedzą, jak zadbać o prawidłową wagę i rozwój naszych pociech.


9.04 LŚNIENIE (STOPKLATKA
) Ekranizacja bestsellerowej powieści Stephena Kinga w reżyserii króla grozy Stanleya Kubricka. Amerykański Instytut Filmowy docenił film umieszczając go na liście 100 najlepszych amerykańskich thrillerów wszech czasów. Jack Torrance (Jack Nicholson) to pisarz w kryzysie twórczym, który w poszukiwaniu weny przyjmuje posadę zimowego stróża w odciętym od świata górskim hotelu. Przeprowadza się do niego wraz z żoną i synem. Ich sielanka nie trwa długo. Danny (Danny Lloyd), syn Jacka, który ma nadprzyrodzone zdolności odkrywa, że pensjonat jest nawiedzony.

9.04 LUCYFER, SEZON 3 (FOX) Po tym, jak Lucyfer  obudził się na pustyni ze skrzydłami, próbuje ustalić, co właściwie się wydarzyło i skąd pochodzą skrzydła. Brat Lucyfera, Amenadiel (D.B. Woodside), stara się przyzwyczaić do życia na ziemi, ale co chwila przytrafia mu się coś nowego. Chloe wraz z nowym przełożonym (Tom Welling) badają sprawę biznesmena, który został znaleziony martwy na środku pustyni. Okazuje się, że został on porwany przez tych samych ludzi co Lucyfer. Używając swoich nadprzyrodzonych mocy do przesłuchiwania podejrzanych, Lucyfer dowiaduje się, że za morderstwem może stać tajemniczy mężczyzna zwany Sinnermanem.

10.04 PFL RANDY COUTURE STORY (FIGHKLUB) Sześcioodcinkowy serial ukazuje życie jednej z największych amerykańskich gwiazd MMA w historii. Randy Couture to za Oceanem postać wręcz kultowa, wybitny zapaśnik, a w późniejszych latach gladiator występujący z powodzeniem na największych oktagonach. Ma w dorobku sześć tytułów mistrza UFC, a w zasługi dla rozwoju tej organizacji po zakończeniu kariery został on włączony do jej Galerii Sławy. Couture wystąpił w kilku produkcjach filmowych, był weteranem wojennym, a jego życie jest gotowym scenariuszem na serial. Serial, który… w końcu nakręcono. W produkcji tej wystąpili również m.in. Chuck Liddell, Chris Pratt, John McCarthy i Jay Glazer.
11.04 LA LIGA SANTANDER. REAL MADRYT- BARCELONA (ELEVEN SPORTS) Niewątpliwie atrakcją aktualnych rozgrywek LaLiga Santander jest pościg Realu Madryt i FC Barcelony za prowadzącym w tabeli Atlético Madryt. Obaj giganci światowego futbolu są coraz bliżej ekipy trenera Diego Simeone, ale ta nie ma zamiaru odpuszczać walki o mistrzostwo Hiszpanii, dzięki czemu najbliższe tygodnie zapowiadają się bardzo ciekawie. Duży wpływ na finalne rozstrzygnięcia będzie mieć kwietniowe El Clásico, czyli starcie Królewskich z Barçą. Ten mecz trudno porównać z jakimkolwiek innym wydarzeniem sportowym, a zaszłości historyczne i różnice społeczne pomiędzy Madrytem a Katalonią sprawiają, na równi z emocjami sportowymi, że żaden kibic nie przechodzi obok niego obojętnie. Na Estadio Alfredo Di Stéfano wystąpią piłkarskie gwiazdy warte łącznie setki milionów euro, a na ławkach trenerskich zasiądą legendy obu klubów – Zinédine Zidane i Ronald Koeman.

 11.04 TOP GEAR (BBC BRIT) Freddie Flintoff, Chris Harris i Paddy McGuiness odpalają swój czwarty wspólny sezon Top Gear! Przed nimi testy takich najnowszych wozów jak warta 30 tysięcy funtów Toyota Yaris GR oraz Ferrari Roma. Top Gear powraca na pełnym gazie! W pierwszym odcinku prowadzący zadadzą sobie pytanie, jaki samochód zapadł im w ciągu całego życia najbardziej w pamięć. Ten, w którym zdali egzamin na prawo jazdy? Pierwszy kupiony za własne pieniądze? Nie! Według Freddiego, Chrisa i Paddy’ego jest nim samochód taty, w którym usiedli po raz pierwszy jeszcze jako dzieci. Chcąc przywołać te wspaniałe wspomnienia, udają się w nostalgiczną podroż do Krainy Jezior na spotkanie z samochodami swoich ojców.

12.04 ZWIERZĘTA Z TARONGA ZOO (POLSAT VIASAT NATURE) Taronga Zoo powraca w nowej serii, z nowymi gatunkami zwierząt i całą masą przeszkód do pokonania. W najnowszym sezonie zobaczymy powrót lwów do Sydney i dowiemy się w jaki sposób przy pomocy zaawansowanego programu hodowlanego trzyma się tygrysy sumatrzańskie z dala od kłopotów. Będziemy mogli wraz z opiekunami poczuć radość na wieść o ciąży uchatki Nali, czy być świadkami ich zmartwień, gdy niepokoją się o szympansicę Naomi, która od dłuższego czasu nie może urodzić żywego potomstwa. Zobaczymy także starania pracowników, którzy robią co mogą, aby pomóc zagrożonemu wielkouchowi powrócić na wolność oraz próbują zwiększyć populację sajmiri poprzez wprowadzenie samców do stada dziesięciu samic. W Taronga Zoo nikt nigdy się nie nudzi!

12.04 FEAR THE WALKING DEAD, SEZON 6B (AMC) Wraz z coraz śmielszymi próbami uwolnienia pozostałych członków grupy przez Morgana (Lennie James), rośnie desperacja Virginii (Colby Minifie) – musi odnaleźć siostrę i ochronić osady przed zagrożeniami z wewnątrz, a także spoza ich murów. Druga połowa 6. sezonu pokazuje, jak życie pod kontrolą Virginii wpłynęło na każdego członka grupy, która niegdyś uważała się za rodzinę. Powstaną nowe sojusze, relacje zostaną zniszczone, a lojalność na zawsze się odwróci. Kiedy wszyscy muszą stanąć po którejś ze stron, odkrywają znaczenie tego, że „Koniec jest początkiem”.

 

12.04 USTA, USTA. SEZON 5 (PLAYER.PL) Życie jest jedno i trzeba z niego korzystać! Zabawa, przyjaciele, czas dla siebie i dużo wrażeń, również tych fundowanych przez dorosłe dzieci. Bohaterowie 5. sezonu nie będą mieli chwili na odpoczynek. Jak rozwinie się romans Agnieszki z dużo młodszym Michałem? Czy naczelny podrywacz Adam wreszcie się ustatkuje? W nowych odcinkach obok znanych już gwiazd pojawią się także m.in. Edyta Olszówka i Paweł Małaszyński. W czyim życiu namieszają grane przez nich postacie?

13.04 MY, DZIECI Z DWORCA ZOO (HBO) Christiane, Stella, Babsi, Axel, Michi i Benno poznają się podczas undergroundowych imprez w pełnych narkotyków berlińskich klubach. Są silni, odważni i wiodą szalone życie w „raju”, który początkowo wydaje im się być feerią kolorów, brawury i ekscytacji. Centralną postacią i osią dla całej grupy jest Christiane, na życiu której ogromne piętno odcisnęło rozstanie jej rodziców. Dziewczyna ucieka z domu, by odnaleźć się w niezwykle kuszącym alternatywnym świecie. Poszerzona, serialowo przetworzona wersja bestsellerowej autobiografii Christiane F.

14.04 I TAK SIĘ POBIERZEMY (LIFETIME) Niekonwencjonalne pary spotykają się z głęboką krytyką ze strony bliskich, którzy nie chcą udzielić im błogosławieństwa, kierowani osobistymi uprzedzeniami na temat różnic rasowych, religijnych, klasowych czy seksualnych. Przyszłość i zaplanowane przez nich śluby stoją pod znakiem zapytania. Czy ich miłość jest dość silna, by pokonać przeszkody? Kto nie wytrzyma presji? Czyj rodzina i przyjaciele przyjdą na wesele? A jeśli tak, to czy zaakceptują ich związek?

14.04 ŚCIEKI ZA 5 MILIARDÓW (POLSAT VIASAT EXPOLORE) Sieć kanalizacyjna Londynu, zbudowana jeszcze w epoce wiktoriańskiej, jest przeciążona. Jej tunele są regularnie eksploatowane do granic możliwości, a do Tamizy trafia tygodniowo równowartość 300 basenów olimpijskich pełnych nieoczyszczonych ścieków, których łączna masa wynosi 39 milionów ton rocznie. Obecnie realizowany jest ogromny projekt inżynieryjny, który ma celu zwiększenie zdolności stolicy Wielkiej Brytanii do radzenia sobie z własnymi odpadami. Stworzenie superkanału to największa modernizacja londyńskiego systemu kanalizacyjnego od ponad 150 lat, ale jego budowa 90 metrów pod ulicami miasta jest również największym wyzwaniem inżynieryjnym od wielu lat.

14.04 PROCES CHRISTINE KEELER (EPIC DRAMA) Poruszające spojrzenie na jeden z najbardziej znanych i głośnych skandali  w historii Wielkiej Brytanii, który wybuchł w latach 60. XX wieku. Wydarzenia znane jako afera Profumo, doprowadziły do rezygnacji premiera Harolda Macmillana. Seks, szpiegostwo i kłamstwa odegrały główną rolę w skandalu, który w 1963 roku zdominował brytyjskie media, wstrząsnął rządem i doprowadził do procesu modelki Christine Keeler. Serial, którego akcja rozgrywa się w okresie zmian w polityce klasowej, płciowej i rasowej lat 60., ukazuje kulisy wydarzeń, które okazały się przełomem w najnowszej historii Wielkiej Brytanii, opowiedzianych poprzez życie kluczowych postaci i retrospekcje.

14.04 WIOSNA CAŁA W BIELI (ROMANCE TV) Opiekunka środowiskowa Katja Baumann nie może uporać się z kłopotami osaczającymi ją z każdej strony. Mark, jej najlepszy przyjaciel, w którym skrycie się kocha, zszedł się ponownie ze swą miło-ścią z czasów młodości, Sophie. Na domiar złego Sophie wprowadza się do Marka i Katji. A jej córka Kiki nie interesuje się niczym i nikim innym poza swoim nowym chłopakiem. Nikt nie zauważa, jak bardzo nieszczęśliwa jest Katja. Na szczęście wkrótce, niczym na zawołanie, pojawia się nowe zlecenie. Katja ma się zająć zwierzętami starego stolarza, Karla Tischlera. Żyją one na hali w pokrytych śniegiem górach. Z początku zadanie wydaje się Katji nietrudne do wykonania i mało skomplikowane. Wkrótce okazuje się jednak, że kobieta ma się opiekować nie tylko zwierzętami…

 15.04 PRZYJACIELE (HBO GO) Przypomnienie wszystkich 10 sezonów wielokrotnie nagradzanego i uwielbianego przez fanów serialu,  inteligentnej komedii, która zagląda w serca i umysły grupy przyjaciół mieszkających w Nowym Jorku. 236 odcinków Przyjaciół zostało nakręconych w studio Warner Bros. Television w Burbank w Kalifornii. W rolach głównych wystąpili: Jennifer Aniston jako Rachel Green, Courteney Cox jako Monica Geller, Lisa Kudrow jako Phoebe Buffay, Matt LeBlanc jako Joey Tribbiani, Matthew Perry jako Chandler Bing oraz David Schwimmer jako Ross Geller. Wśród gości specjalnych m.in.: Brad Pitt, Reese Witherspoon, Susan Sarandon, George Clooney, Tom Selleck, Bruce Willis, Kathleen Turner, Sean Penn, Gary Oldman, Ben Stiller, Winona Ryder i Julia Roberts.

15.04 ONE ON TNT (FIGHTKLUB) ONE on TNT to nowość, którą włodarze z Azji chcą podbić amerykański rynek. Aby sprostać oczekiwaniom wymagającej publiczności w Stanach Zjednoczonych postanowili zorganizować w kwietniu cztery niezwykle prestiżowe gale, okraszone pojedynkami o mistrzostwo świata. Pierwsza z nich już 8 kwietnia (transmisja w Fightklubie o godz. 2:30), kolejne dokładnie co tydzień – 15, 22 i 29 kwietnia. Wszystkie kibice w naszym kraju będą mogli zobaczyć na żywo wyłącznie w Fightklubie! W USA każdą z gal transmitowała będzie w najlepszym czasie antenowym telewizja TNT.

16.04 MISTRZOWIE CERAMIKI (BBC LIFESTYLE) Show, w którym rywalizuje 12 amatorów garncarstwa. W każdym z kolejnych etapów wykonują zlecone przez jurorów zadania. Uczestnicy, którzy popiszą się kreatywnością oraz doskonałością wykonania, przechodzą dalej. Najsłabsi odpadają z programu. Rywalizacja odbywa się pod okiem doświadczonych projektantów ceramiki: Sue Pryke oraz Keitha Brymera. W pierwszym odcinku uczestnicy mają wykonać zastawę stołową i kubki na jajka. W półfinale – w pełni działającą toaletę. Kto podoła temu zadaniu?

17.04 RESIDENT ALIEN (FOX COMEDY) Statek kosmiczny rozbija w pobliżu niewielkiego miasta Patience w stanie Kolorado. Pilotem statku jest kosmita (Alan Tudyk), który ma misję zniszczenia życia na Ziemi, ale bez statku nie może wrócić z powrotem. Przybiera więc tożsamość lekarza z małego miasteczka, Harry’ego Vanderspeigle. Poznając ludzi, przybysz zaczyna mieć dylemat moralny co do swojej tajnej misji na Ziemi. Jako jedyny lekarz w okolicy zostaje poproszony o zbadanie ciała lekarza, który zmarł w podejrzanych okolicznościach. Jego dziwne zachowanie jest odrażające, ale akceptowane przez resztę społeczności. Jedynym problemem dla kosmity jest dziewięcioletni chłopiec, Max (Judah Prehn), który z jakiejś przyczyny jako jedyna istota ludzka potrafi dostrzec jego prawdziwą twarz.

18.04 EUROPA Z POWIETRZA (NATIONAL GEOGRAPHIC) Seria przedstawiająca Europę z podniebnej perspektywy to szereg spektakularnych podróży lotniczych po najbardziej niezwykłych krajach świata. Zobaczymy w niej przepiękne ujęcia, jakich wcześniej nie widziano. Przemierzymy nasz kontynent od Akropolu w Grecji, przez budowę najdłuższego mostu na świecie w Turcji, aż po gigantyczne finlandzkie lodołamacze. Ta zachwycająca widokami produkcja dokumentalna pokazuje nasz kontynent z lotu ptaka, ujawniając tradycje, innowacje i przełomowe odkrycia, które do dziś kształtują oblicze nowoczesnych państw europejskich.

18.04 PURE (BBC FIRST) Dwudziestoczteroletnia Marnie jest dowcipna, inteligentna i uroczo niesforna. Choć na pozór wydaje się całkiem normalną dziewczyną, cierpi na rzadki typ nerwicy natręctw – zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne zwane „Pure O”, o którego istnieniu nie ma początkowo pojęcia. W przeciwieństwie do innych nerwic, które charakteryzują widoczne czynności o charakterze obsesyjnym, jak: chorobliwa dbałość o higienę, uporczywa potrzeba porządku i symetrii w otoczeniu, kompulsywne sprawdzanie czy zamknęliśmy drzwi, wyłączyliśmy żelazko, zakręciliśmy kran, przypadłość, która dotknęła dziewczynę, zamyka się w sferze mentalnej, a cierpiący na nią doświadczają niechcianych myśli. W przypadku Marni są to natrętne myśli i wizje o tematyce seksualnej, które nękają ją od 3723 dni i w znaczący sposób wpływają na jej codzienne życie.

18.04 EUROPEAN LE MANS (SPORTKLUB) Rozpoczyna się nowy sezon European Le Mans Series. Dla kibiców w naszym kraju będzie on wyjątkowy, w barwach Team WRT wystąpi bowiem Robert Kubica!  European Le Mans Series to cykl sześciu czterogodzinnych wyścigów rozgrywanych na legendarnych europejskich torach. W tym roku rywalizacja rozpocznie się oficjalnymi testami w Barcelonie, zaplanowanymi na 13 kwietnia. Fani ani kierowcy nie będą mieli czasu na odpoczynek, bo już pięć dni później spotkają się na Circuit de Barcelona-Catalunya, aby walczyć o pierwsze punkty w sezonie!

19.04 MARE Z EASTTOWN (HBO) Detektyw Mare Sheehan (Kate Winslet) odbiera zgłoszenie, że w okolicy pojawiła się podejrzana osoba. Niedługo potem przełożony wydaje jej polecenie, żeby wznowiła nierozwiązaną sprawę dotyczącą zaginięcia, bo lokalna społeczność wywiera na policję coraz większą presję, aby doprowadzić ją do końca. Bliscy Mare świętują zaręczyny jej byłego męża Franka (David Denman), a ona sama bierze udział w szkolnych uroczystościach z okazji rocznicy legendarnego meczu w koszykówkę, gdzie poznaje Richarda (Guy Pearce), nowego nauczyciela, który niedawno przeprowadził się do miasteczka.

19.04 KRYMINALISTYCY W NOWEJ ZELANDII (AMC) Propozycja dla fanów kryminałów i kryminalistyki spod znaku „CSI”, bo to ten serial może sprawić, że wstrzymają oddech i będą siedzieć, jak na szpilkach. Ale uwaga – czasami prawda może być dziwniejsza od fikcji! W programie to kryminalistycy i policjanci są głównymi bohaterami, nauka ich tajną bronią, a gospodarz serii przewodnikiem po świecie zbrodni.

19.04 PRZYGODY RYBKI MINIMINI 3 (MiniMini+) Trójka przyjaciół przeżywa w oceanie różne przygody i wspólnie pomaga napotkanym zwierzętom rozwiązać ich problemy, proponując w miejsce nieekologicznych zachowań takie, które nie szkodzą planecie. Dlatego Mamie małej Meduzy Melanii proponują pranie i naprawę starych przedmiotów zamiast zakup nowych, z żółwiem Cezarym sprzątają furę śmieci i ucząc się segregacji, a Krabowi Zbieraczowi pomagają pozbyć się niepotrzebnych rzeczy rozdając je innym zwierzętom i dzięki temu dając im nowe życie.

21.04 WETERYNARZE Z NEBRASKI (NAT GEO PEOPLE) Ben i Erin Schroederowie wraz ze swoimi synami, Chase’em i Charliem, mieszkają w małej miejscowości w Nebrasce. Oboje są weterynarzami i wspólnie prowadzą praktykę, kontynuując rodzinną tradycję. Zajmują się zwierzętami domowymi w klinice, ale też wyjeżdżają na wizyty do licznych gospodarstw w okolicy. Pogoda na Środkowym Zachodzie bywa kapryśna – zimą szaleją zamiecie, wiosną tornada, a latem dokuczają okropne upały. Ale dla kochających swoją pracę lekarzy to żadna przeszkoda. Pod ich opiekę trafiają najróżniejsze zwierzęta – od psów i prosiąt, przez kozy i osły, aż po krowy.

22.04 STRAŻNICY OCEANÓW (NATIONAL GEOGRAPHIC) Legendarna oceanografka Sylvia Earle opowiada o niezwykłej pracy, jaką grupa naukowców wykonuje na całym świecie, by chronić oceany i ich delikatne ekosystemy. Dokument, wyreżyserowany przez Naomi Austin, przedstawia działania sześciu odkrywców, którzy poświęcili swoje życie ochronie środowiska wodnego. Ich intymne opowieści są pełne pasji, ciekawości i nadziei na to, że jeszcze możemy wszystko zmienić – ochronić planetę dla dobra przyszłych pokoleń. Produkcja prezentuje dokonania dr Emmy Camp, prof. Michela André, dr Kerstin Forsberg, dr Brada Normana, dr Vreni Häussermann oraz inżyniera Ghislaina Bardouta.

22.04 GRUNT TO OGRÓD (DOMO+) Inspirujący, miły dla oka i pełen praktycznych porad program dla miłośników ogrodów. Nowy format Domo+, a w nim – Katarzyna Bellingham, profesjonalna ogrodniczka, zaprasza nas do swojego ogrodu na Kaszubach. W tej sielskiej scenerii pokaże nam, jak pielęgnować rośliny, by zdrowo rosły i dawały obfite plony. Podpowie, jak zadbać o kwiaty doniczkowe i zaplanować rabaty. Nieważne, czy masz kawał ziemi, czy tylko balkon lub parapet w kuchni – wszędzie możesz stworzyć zieloną oazę.

24.04 1917 (PLAYER.PL) Sam Mendes, zdobywca Oscara za „American Beauty” oraz reżyser dwóch Bondów („Skyfall”, „Spectre”), stworzył wielkie wojenne widowisko. Przybliża widzom dramatyczne losy żołnierzy na froncie jednej z najbardziej tragicznych wojen w dziejach świata. Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku Pierwszej Wojny Światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda.

24.04 NAGIE ZWIERZĘTA (CINEMAX 2) Pięcioro zagubionych nastolatków z niemieckiej prowincji – Katja, Sascha, Benni, Laila i Schöller – bez większego wsparcia dorosłych stara się jakoś odnaleźć swoje miejsce w świecie. Kochają się i jednocześnie próbują od siebie nawzajem uciec. Intymność i ból idą u nich zawsze w parze. Kiedy jednak minie zima, młodzi skończą szkołę średnią, a ich drogi rozejdą się raz na zawsze.

25.04 A JAK TO SIĘ PRZETNIE (HISTORY2) Chcecie poznać wewnętrzne mechanizmy tego, co nas otacza? Wystarczy jedno cięcie. Od maszyn na żetony przez zabawki, opancerzone samochody aż po stacje benzynowe – rzeczy, z którymi spotykamy się na co dzień, kryją mnóstwo niezwykłych sekretów. Gospodarz programu czasem będzie potrzebował najmocniejszych narzędzi, by przekroić każdy z badanych obiektów, ujawniając jego zasady działania i fascynującą historię. Pokażemy niewidoczny aspekt dobrze znanego nam świata.

25.04 NIEDZIELA NA CZERWONYM DYWANIE (CBS EUROPA) Kanał filmowy zaprasza do oglądania maratonu, w którym pokaże znakomite filmy nominowane i nagrodzone najważniejszą nagrodą filmową. Na antenie pojawią się m.in.: „Manchester by the Sea”, „Elizabeth: Złoty wiek” (zdjęcie wyżej) oraz „Chaplin”.

27.04 CAŁA PRAWDA O UKŁADZIE ODPORNOŚCIOWYM (BBC EARTH) Oto jedna z najbardziej fascynujących struktur w ludzkim ciele – układ odpornościowy. Nasza tajna broń. Stanowi niezwykle złożony system obrony zasilany krwią i limfą, który utrzymuje nas przy życiu. Ale jak właściwie działa? Najwyższa pora poznać jego tajemnice. .Eksperci z programu przedstawiają budowę oraz mechanizmy działania naszej odporności, wyniki najnowszych badań naukowych oraz fascynujące ciekawostki na jej temat, jak na przykład dobroczynny wpływ masażu oraz niezrozumiałą wcześniej rolę jelit.

27.04 PRZEŻYĆ MIMO WSZYSTKO (CRIME+ INVESTIGATION POLSAT) Sześcioodcinkowy program prowadzony przez jedną z najbardziej znanych angielskich aktorek i osobowości telewizyjnych opowiada o losach ludzi, którzy przeżyli zamach na swoje życie, a po nim podjęli walkę o powrót do normalności. Każdy odcinek to historia innej osoby i horroru, jaki przeżyła – od ataku nożem przez oblanie kwasem czy trzygodzinne filmowane tortury aż po trzynaście lat koszmaru będącego udziałem ofiary terroru i przemocy. Denise Welch spotka się z jego bohaterem, by dowiedzieć się o czym myślał na każdym etapie zdarzenia i jak odnalazł w sobie siłę, by przetrwać, a potem zmierzyć się ze swoim oprawcą w sądzie. Dowiemy się też, jak te wydarzenia nieodwracalnie odmieniły życie ocalałych. Materiał zawiera wywiady z ich rodzinami i przyjaciółmi, a także wypowiedzi prawników.

28.04 HISTORIA NIEZWYKŁEJ PRZYJAŹNI JANA PAWŁA II (BBC BRIT) Pontyfikat papieża Jana Pawła II trwał aż 27 lat, do 2005 roku. Był on jedną z najbardziej wpływowych postaci XX wieku. Czczony przez miliony, w rekordowym czasie ustanowiono go świętym. Teraz, ponad 10 lat po śmierci, dzięki setkom listów i zdjęć na jaw wychodzą nieznane aspekty jego prywatnego życia. Wyłaniają się z nich m.in. szczegóły opisujące intensywną relację między Janem Pawłem II a polską nauczycielką- Anną Teresą Tymieniecką. Ich przyjaźń zawiązała się, gdy Karol Wojtyła był jeszcze kardynałem i trwała nieprzerwanie przez 30 lat, aż do jego śmierci.

28.04 SEXIFY (NETFLIX) Polska produkcja. Opowieść o ambitnej studentce informatyki – Natalii, która marzy o tym, żeby wygrać prestiżowy konkurs. Jej kluczem do sukcesu ma być innowacyjna aplikacja, która pozwoli zaspokoić ciekawość i seksualne potrzeby jej rówieśników. Problem w tym, że sama wie dużo o programowaniu, ale bardzo mało o seksie. Postanawia więc połączyć siły ze swoją najlepszą przyjaciółką Pauliną i koleżanką z akademika – Moniką. Aby wynaleźć algorytm na kobiecy orgazm, dziewczyny zaczynają odkrywać tajemniczy i zawiły świat seksu, przy okazji dowiadując się coraz więcej o sobie samych.

30.04 SPACER PO WODZIE (DISCOVERY HISTORIA) To nieocenzurowane spojrzenie na sztukę i życie Christo, amerykańskiego artysty bułgarskiego pochodzenia, który wspólnie z żoną Francuzką, Jeanne-Claude, stworzył najwybitniejsze przykłady tzw. sztuki ziemi (land art). Christo jest kimś pomiędzy projektantem mody a artystą przestrzeni publicznej. W 2016 roku, siedem lat po śmierci żony, postanowił zrealizować ich wspólny projekt z 1970 r. – „Floating Piers”. Film ukazuje, jak doszło do stworzenia tej oszałamiającej tymczasowej promenady na jeziorze Iseo. Pokaże wyzwania, które stały artyście na drodze, negocjacje, a także twórcze rozwiązywanie problemów i walkę z biurokracją. Film jest intymnym portretem człowieka pełnego pasji i emocji.