OD SIERPNIA ROZGRYWKI UEFA TYLKO NA PLATFORMIE VIAPLAY

TOPSHOT - Sevilla's players celebrate with the trophy after winning the UEFA Europa League final football match Sevilla v Inter Milan on August 21, 2020, in Cologne, western Germany. (Photo by Ina Fassbender / POOL / AFP)

Od 2021 do 2024 roku transmisje spotkań Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA w Polsce dostępne będą wyłącznie w serwisie streamingowym Viaplay.  NENT Group dodaje prawa do transmisji europejskich rozgrywek klubowych do posiadanych już, wyłącznych praw do pokazywania niemieckiej Bundesligi. Oznacza to, że obecnie NENT Group posiada prawa do pokazywania dwóch wymienionych europejskich rozgrywek klubowych na siedmiu rynkach: w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Islandii, Estonii, a także na Łotwie, Litwie oraz w Polsce.

Rozgrywki Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA składają się z 282 spotkań, w których rywalizować będą 64 drużyny, zarówno w ramach fazy grupowej, jak i pucharowej –mecze będą rozgrywane łącznie przez 15 tygodni. W Polsce spotkania Ligi Konferencji Europy UEFA mogą cieszyć się szczególnym zainteresowaniem, ponieważ do fazy grupowej będą mogły zakwalifikować się trzy polskie drużyny.