IMPONUJĄCA ROZDZIELCZOŚĆ I ZOOM

Huawei P40 Pro+ z ekranem OLED o przekątnej 6,58”, który zakrzywia się na krawędziach, wyposażono w system pięciu obiektywów Huawei Ultra Vision Leica: głównego o rozdzielczości 50 MP i ultraszerokokątnego Cine Camera o rozdzielczości 40 MP, z superczułym sensorem o wysokiej wartości ISO 51200, który umożliwia rejestrowanie filmów w superzwolnionym tempie 7680 kl./sek. i odtwarzanie w tempie 1/256 rzeczywistej prędkości, do pomiaru przestrzeni kadru 3D TOF oraz dwa teleobiektywy 8 MP: z 3-krotnym i z 10-krotnym powiększeniem optycznym.

Innowacyjna konstrukcja teleobiektywu SuperZoom Array sprawia, że przyjmuje więcej światła o różnych długościach fal. Dzięki temu można wykonać zdjęcie z 10-krotnym zoomem optycznym i rekordowym, 100-krotnym zoomem cyfrowym. Wielkość pojedynczego piksela matrycy aparatu fotograficznego P40 Pro+ jest również rekordowa i wynosi 2,44 μm. Wysoką jakość wykonywanych zdjęć i wideo wspiera najpotężniejszy procesor Huawei – Kirin 990 5G.

Innowacyjną edycję zdjęć wspierają algorytmy sztucznej inteligencji, jak np. automatyczny wybór najkorzystniejszego zdjęcia w oparciu m.in. o mimikę twarzy i postawę fotografowanej osoby oraz umożliwia usuwanie z dalszego planu fotografii niechcianych obiektów.

Bateria o pojemności 4200 mAh zapewnia używanie telefonu w standardowych warunkach nawet do 2 dni. Telefon można też bardzo szybko naładować dzięki technologii Huawei SuperCharge 40 W. Smartfon obsługuje też funkcję szybkiego ładowania bezprzewodowego o wartości 30 W, a dzięki funkcji ładowania zwrotnego może służyć za przenośny, bezprzewodowy powerbank. JB