TVP DOKUMENT ZADEBIUTUJE 19 LISTOPADA 

19 listopada wystartuje nowy kanał  tematyczny Telewizji Polskiej. Jak zapowiada nadawca, TVP Dokument będzie wyróżniał się wrażliwością na losy drugiego człowieka. Poprzez własne serie dokumentalne kanał przedstawi obraz współczesnej Polski, jednocześnie przybliżając widzom różne światy i perspektywy – polityczne, przyrodnicze, historyczne i kulturowe. Program będzie nadawany w jakości HD i dostępny w sieciach kablowych oraz drogą satelitarną. TVP planuje również rozszerzać dystrybucję kanału  w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

W ofercie nowego kanału znajdą się zarówno własne produkcje TVP, których emisja rozpocznie się w styczniu 2021 roku, jak też m.in.: „Weekendy z BBC”, produkcje z gatunku factual entertainment, filmy przyrodnicze klasypremium, podróżnicze, popularno-naukowe i biograficzne. Na naszej antenie nie zabraknie również klasycznych serii reportaży  W ramach pasm opartych na bogatych zbiorach archiwalnych Telewizji Polskiej przypomnimy widzom klasykę polskiej szkoły dokumentu
i reportażu.

Kanałem TVP Dokument kierować będzie Tomasz Piechal, dotychczasowy kierownik dokumentu TVP, dziennikarz, antropolog, ekspert ds. Europy Wschodniej.