IFA TAK, IBC NIE, WENECJA TAK, A GDYNIA NA PEWNO NIE

Podczas wczorajszej, wirtualnej konferencji prasowej  poinformowano, że organizatorzy targów IFA w Berlinie otrzymali zgodę na organizację tegorocznej edycji. W okrojonym terminie (3-5 września) i tylko dla wąskiej grupy uczestników. W programie IFA 2020 przewidziano cztery niezależne wydarzenia, będą to: Światowa Konferencja Prasowa IFA poświęcona prezentacjom marek i wyników badań konsumenckich; program IFA Global Markets; platforma innowacji IFA NEXT/ IFA SHIFT Mobilność oraz IFA Business, Retail and Meeting Lounge.

Nie odbędzie się natomiast inna wielka, jesienna impreza targowa czyli IBC w Amsterdamie, na której spotykała się branża mediów elektronicznych, w tym przede wszystkim producenci sprzętu i profesjonalnego oprogramowania.

Na liście odwołanych festiwali filmowych pojawiają się kolejne imprezy, po MFF w Cannes, sierpniowe spotkanie odwołali organizatorzy Locarno, ale być może uda się przeprowadzić festiwal w Wenecji.

Dzisiaj rozstrzygnęły się losy wrześniowej edycji 45 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. FPFF nie odbędzie się w tym roku na pewno.