PROFESJONALNE MONITORY SAMSUNG SERII QHR

Samsung prezentuje monitory profesjonalne z serii QHR, które charakteryzują się wysoką jakością obrazu i szeroką paletą rozmiarów od 43 do 75 cali. Główne cechy serii QHR to rozdzielczość UHD, wysoka jasność 700 nitów, technologia upscaling, softwarowo poprawiająca treści w niższych rozdzielczościach oraz Dynamic Crystal Color poszerzająca spektrum kolorów aż do miliarda odcieni.

Monitory profesjonalne z serii QHR to urządzenia, które mogą prosto, szybko i efektywnie kosztowo zmienić tradycyjne punkty sprzedaży czy obiekty pożytku publicznego w placówki na miarę XXI wieku. Wysoka rozdzielczość UHD w połączeniu z funkcją inteligentnego upscalingu sprawia, że pełny potencjał monitorów może być wykorzystywany przez długie lata. Upscaling odpowiada m.in. za wygładzanie krawędzi i redukcję szumów treści w niższych rozdzielczościach, dzięki czemu nabierają jakości UHD.

Na jakość wyświetlanych treści wpływa także technologia Dynamic Crystal Color, która wykorzystuje 10-bitowe przetwarzanie obrazu, zapewniające wierne odwzorowanie barw i szersze spektrum kolorów obejmujące do miliarda odcieni. Na poprawę jakości odtwarzanych materiałów wpływa także technologia HDR+, która umożliwia konwersję treści SDR do HDR. Aby w pełni docenić jakość wyświetlanego obrazu, wyświetlacze z serii QHR zostały wyposażone w panele antyrefleksyjne o bardzo wysokiej jasności 700 nitów.

Seria wyświetlaczy Samsung QHR posiada wbudowane oprogramowanie MagicINFO S i system operacyjny Tizen pozwalający na płynne odtwarzanie treści bez potrzeby korzystania z zewnętrznego odtwarzacza multimediów. Platforma SSSP pozwala także na łatwą rozbudowę treści, dzięki ulepszonej kompatybilności z różnymi formatami sieciowymi. Aktualizacje i wgrywanie materiałów multimedialnych do urządzenia może być przeprowadzana zdalnie dzięki wbudowanemu Wi-Fi i Bluetooth, a za bezpieczeństwo urządzenia dopowiada narzędzie Samsung Workspace z ochroną Knox, które wspiera bezprzewodowy dostęp do usług w chmurze i komputera PC bez potrzeby fizycznego połączenia.