TELEFON PRZYSZŁOŚCI

W III kwartale br. zadebiutują w Polsce nowe smartfony firmy Samsung Electronics: Galaxy A71 5G i Galaxy A51 5G. Oprócz 5G – łączności najnowszej generacji, która w Polsce nie jest jeszcze powszechnie dostępna – wyróżniają się wyrazistym wyświetlaczem FHD Super AMOLED Infinity-O (odpowiednio 6,7? i 6,5?, 1080 x 2400 px), poczwórnym aparatem i długo działającą baterią. Dostępny w obu smartfonach tryb Game Booster, dzięki sztucznej inteligencji, utrzymuje optymalną wydajność w trakcie rozgrywki, a wytrzymała bateria o pojemności 4500 mAh zapewnia jeszcze dłuższą rozrywkę.

Galaxy A71 5G wyposażono w główny aparat o rozdzielczości 64 MP, a Galaxy A51 5G – 48 MP. Oba mają też aparaty: ultraszerokokątny 12 MP, umożliwiający zrobienie panoramicznego zdjęcia krajobrazu, makro 5 MP i przedni 32 MP. Dzięki nim można uchwycić nawet najdrobniejsze szczegóły, dodając profesjonalnie wyglądający efekt rozmycia tła wokół fotografowanego obiektu. Natomiast funkcji Super Steady automatycznie stabilizuje materiał filmowy, co pozwala na nakręcenie płynnych i profesjonalnych filmów wideo. Pamięć wewnętrzna 128 GB oraz obsługa kart Micro SD do 1 TB, sprawia, że filmy oraz zdjęcia można rejestrować i zapisywać bez obawy, że zabraknie na nie miejsca.

Smartfony wyposażono również w Samsung Knox, kompleksowy system zabezpieczeń, jak m.in. ekranowy czytnik linii papilarnych który gwarantuje, że zarówno urządzenie, jak i dane użytkownika są chronione. JB