NA WIRTUALNYCH BOISKACH CANAL+ EKSTRAKLASA CUP 2020

23 kwietnia wystartuje CANAL+ Ekstraklasa Cup – turniej rozgrywany w grze FIFA20 i realizowany przez ESL Gaming Polska przy współpracy z agencją Lagardere Sports. Piłkarze szesnastu klubów rywalizować będą w turnieju z podziałem na cztery grupy. W każdej z nich wystąpią cztery kluby, a zawodnicy rozegrają między sobą po jednym meczu. Awans uzyska dwóch graczy. Ośmiu najlepszych utworzy drabinkę pucharową, w której rywalizacja toczyć się będzie w systemie mecz-rewanż.

CANAL+ SPORT fazę grupową pokaże od czwartku do soboty  23, 24, 25 i 30 kwietnia oraz 1, 2, 7, 8, 9, 14, 15 i 16 maja. Program podsumowujący daną kolejkę zostanie wyemitowany o tej samej porze w niedzielę: 26 kwietnia, 3, 10 i 17 maja. Cztery dni później ? również w systemie od czwartku do soboty z magazynem w niedzielę ? rozpocznie się faza pucharowa turnieju.

Dzień po emisji każdego odcinka skróty spotkań będzie można zobaczyć w social mediach Ekstraklasy  oraz klubów. Pojawią się one również we wspomnianym, cotygodniowym magazynie emitowanym w niedziele  na antenie CANAL+ SPORT.

Wirtualne turnieje z udziałem piłkarzy organizowane są w okresie kwarantanny również przez inne ligi zagraniczne ? m.in. La Liga, Premier League, Bundesligę i MLS.