DWIE POLSKIE PRODUKCJE W JESIENNEJ RAMÓWCE CBS REALITY

Kanał kryminalny CBS Reality zapowiada jesienne premiery dwóch lokalnych produkcji własnych.

Dwuczęściowy dokument „Dzieci siostry Bernadetty” Kingi Płachecińskiej opowiada o dwóch historiach, które wstrząsnęły całą Polską. Dokument otwiera sprawa zaginięcia ośmioletniego Mateusza z Rybnika, która przyczyniła się do odkrycia mrocznej tajemnicy ośrodka wychowawczego sióstr boromeuszek w Zabrzu. Byli podopieczni placówki w dzieciństwie doświadczyli fizycznej i psychicznej przemocy z rąk sióstr i współwychowanków. Teraz opowiadają o tym, co przeżyli za jego murami oraz jaki to miało wpływ na ich życie.

Michał Trocki, autor pomysłu programu „Dzieci siostry Bernadetty“ mówi: – Punktem wyjścia dokumentu jest sprawa zaginięcia małego Mateusza w 2006 roku. O jego zabójstwo oskarżony został jeden z byłych wychowanków ośrodka, który w trakcie zeznań opowiedział o swych doświadczeniach z dzieciństwa. Na pomysł samego programu na ten temat wpadłem już kilka lat temu, przy okazji przeprowadzania dokumentacji związanej z serią niewyjaśnionych zaginięć dzieci na Śląsku, do których doszło pod koniec ubiegłego i na początku tego stulecia. Współpraca z kanałem CBS Reality okazała się idealną okazją, aby do tego pomysłu wrócić i go zrealizować.

Z kolei pięcioodcinkowa seria „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” przypomni 5 słynnych spraw z lat 90., które prowadziła inspektor Grażyna Biskupska – najsłynniejsza kobieta oficer polskiej służby mundurowej. Sama Grażyna Biskupska (na zdjęciu) występuje w roli gospodyni oraz głównej ekspertki i przeprowadza widza przez meandry policyjnych śledztw, rozmawiając z byłymi kolegami i koleżankami oraz wracając na miejsca zbrodni. Inspektor Biskupska w policji przepracowała ponad 20 lat. Kierowała m.in. Wydziałem do Walki z Terrorem Kryminalnym Komendy Stołecznej Policji oraz Wydziałem do Zwalczania Aktów Terroru CBŚ Komendy Głównej Policji. Nadzorowała największe policyjne sprawy w Warszawie, w tym rozpracowanie słynnej grupy przestępczej z Żoliborza oraz znalezienie sprawców głośnego zabójstwa maturzysty porwanego z Lasku Młocińskiego.