REKORDOWA WIDOWNIA BBC STUDIOS W POLSCE

W kwietniu portfolio kanałów osiągnęło 0,84%, czyli najwyższy miesięczny udział w rynku od uruchomienia pięciokanałowego portfolio w 2015 r. Portfolio BBC Studios notuje wyraźne wzrosty oglądalności, z miesiąca na miesiąc bijąc swoje dotychczasowe rekordy. Zmiany są efektem wielomiesięcznych prac nad optymalizacją ramówek poszczególnych kanałów.

Rozkwit portfolio kanałów rozpoczął się w czwartym kwartale 2023 r. Portfolio BBC Studios składające się z pięciu kanałów: BBC Earth, BBC First, BBC Brit, BBC Lifestyle i CBeebies (nie licząc dostępnego w Polsce, ale niemierzonego kanału BBC News) osiągnęło udział na poziomie 0,71%. Pierwsze miesiące 2024 r. przyniosły dalsze sukcesy. W lutym kanał BBC Brit zanotował wzrost o 55% względem lutego 2023 r., a całe portfolio pobiło swój styczniowy rekord osiągając udział na poziomie 0,79%. Marzec i kwiecień przyniosły kolejne podniesienie poprzeczki dla kanału BBC First, który ponownie osiągnął najwyższe w historii udziały, na poziomie 0,37% (w marcu) i 0,40% (w kwietniu). W kwietniu bieżącego roku portfolio kanałów cieszyło się najwyższym od 2015 r. miesięcznym udziałem w rynku (0,84%).

Bartosz Witak, Dyrektor Generalny na CEE w BBC Studios powiedział: Wzrost oglądalności naszych kanałów nie jest przypadkowy, jest wynikiem ciężkiej pracy oraz dużego zaangażowania całego zespołu. Tym bardziej cieszę się, że zostały one docenione przez naszych widzów. W strategii rozwoju regionu CEE kanały linearne wciąż odgrywają i będą odgrywać istotną rolę, dlatego inwestowanie w nie i zwiększanie ich dystrybucji to jeden z naszych priorytetów na kolejne lata.