PREMIERY LUTEGO 2024

 1.02 STRAŻNICY MIASTA (POLSAT JIM JAM) Serial telewizyjny dla przedszkolaków, który pokazuje, jak ważne jest wspieranie innych i dbanie o przyjaciół. Głównymi bohaterami bajki są radiowóz policyjny Paulie oraz wóz strażacki Fiona, które pomagają mieszkańcom małego miasteczka w ich codziennych problemach. Dzielne pojazdy odnajdują złodziei, gaszą pożary i rozwiązują zagadkowe sprawy dziejące się w ich okolicy. Bajka pokazuje, że każdy z nas może być bohaterem, a dzięki pracy w grupie nie ma sytuacji bez wyjścia.

3.02 GENIUSZ: MARTIN LUTHER KING JR. I MALCOLM X ( NATIONAL GEOGRAPHIC) W najnowszej serii ukazane zostały sylwetki dwóch czołowych działaczy ruchu praw obywatelskich — Martina Luthera Kinga i Malcolma X. Poznamy szczegóły życia legend, począwszy od burzliwego dzieciństwa aż po ich tragiczną śmierć. Pomimo wielu podobieństw, które łączyły bohaterów, ich życia były skrajnie różne. Podczas gdy wielu czuło powinność wyboru między Malcolmem a Martinem, rzeczywistość weryfikowała, że obie strony z taką samą zaciekłością walczyły o wolność, której konsekwentnie im odmawiano. Program ukazuje zdumiewający geniusz, który napędzał ich nawzajem w swoich dążeniach do tego samego celu — odzyskania człowieczeństwa przez obywateli Stanów Zjednoczonych.

4.02 MIESIĄC Z WIELKIMI KOTAMI (NATIONAL GEOGRAPHIC WILD) URATOWAĆ PUMY: Co może łączyć fotografa, weterynarza, ranczerzy i rdzennych mieszkańców? Wspólna misja ratowania tych, którzy tego potrzebują. Mieszkańcy Florydy łączą swoje siły by ratować zagrożone wyginięciem pumy. Ta historia pokazuje nie tylko kruchość świata przyrody, ale też wspaniałą kooperację ludzi, gdy łączy ich wspólny cel. 25.02 KRÓLESTWO TYGRYSÓW: Odległe królestwo tygrysów odsłania długo przechowywane tajemnice o tych nieśmiałych i nieuchwytnych drapieżnikach. W programie przedstawiono to, jak tygrysy funkcjonują i żyją w swoich sekretnych korytarzach, w jaki sposób wysyłają sobie sygnały, które zrozumieć może tylko inny członek tego gatunku.

4.02 KAJTEK CZARODZIEJ (NETFLIX) Kajtek- chłopiec, który marzy o tym, by zostać czarodziejem- odkrywa, że dzięki ćwiczeniom może nauczyć się rzucać zaklęcia, a nawet zmieniać rzeczywistość.

5.02 MORDERCZYNIE (FX) Karolina jest młodą i ambitną policjantką, która próbuje odnaleźć swojego zaginionego ojca. Przy okazji badania pozornie banalnej sprawy wpada na trop morderstwa i wchodzi w niebezpieczny związek z nastoletnim podejrzanym. W miarę jak poszukiwania zabójcy trwają, śledcza zdaje sobie sprawę, że aby pokonać zło, będzie musiała ubrudzić sobie ręce. Jednocześnie sprawa zaginięcia jej ojca przyniesie niespodziewany obrót. Serial oparty jest na hitowej powieści Katarzyny Bondy „Polskie morderczynie”.

5.02 OPOWIEŚCI KANTENBERYJSKIE (HBOmax) Kontrowersyjny obraz wloskiego klasyka, Pier Paolo Pasoliniego, zrealizowany na podstawie poematu Geoffreya Chaucera pod tym samym tytułem. Film składa się z ośmiu nowel ukazujących z wyjątkowym naturalizmem życie w czternastowiecznej Anglii.

7.02 THE MARVELS (DISNEY+) Carol Danvers znana jako Kapitan Marvel zdołała odzyskać swą prawdziwą tożsamość od tyranów Kree i dokonała zemsty na Najwyższej Inteligencji. W konsekwencji Carol niesie na swych barkach ciężar zdestabilizowanego świata. Pełniąc swoje obowiązki, Carol Danvers / Kapitan Marvel przypadkowo trafia do rewolucjonisty Kree. Jej moce łączą się z mocami superfanki z Jersey City, Kamali Khan – Ms. Marvel – oraz z siostrzenicą Carol, z którą nie utrzymuje kontaktów, obecnie astronautką S.A.B.E.R, kapitan Monicą Rambeau.

9.02 HALO. SEZON 2 (SKYSHOWTIME) W drugim sezonie Master Chief John-117 prowadzi swój elitarny oddział Spartan do walki przeciwko kosmicznemu zagrożeniu zwanemu Przymierzem. Po szokujących wydarzeniach na opustoszałej planecie John nie może oprzeć się wrażeniu, że losy tej wojny wkrótce się odmienią. Ryzykuje wszystko, żeby udowodnić to, w co nikt inny nie chce uwierzyć – że Przymierze przygotowuje się do ataku na największą twierdzę ludzkości. Podczas gdy galaktyka balansuje na krawędzi, John wyrusza w podróż, której celem jest znalezienie klucza do zbawienia ludzkości lub jej ostatecznej zagłady: Halo.

9.02 SUNCOAST (DISNEY+) Zainspirowana wydarzeniami ze swojej młodości reżyserka Laura Chinn ukazuje losy nastolatki, która razem ze swoją zuchwałą matką, opiekuje się ciężko chorym bratem. Dziewczyna nawiązuje nieoczekiwaną przyjaźń z ekscentrycznym aktywistą, w cieniu trudnych decyzji związanych ze złożonym przypadkiem medycznym.

9.02 KIEDY ŚLUB? (CANAL+ PREMIUM) Opowieść o Wandzie i Tośku, którzy po 13 latach związku pełnego miłości i pięknych chwil postanawia się… rozstać. Wanda- psycholog zaczynająca właśnie pracę w korpo- i Tosiek, aktor bez większych sukcesów, na pierwszy rzut oka tworzą zgraną parę. W związku są od liceum, przeżyli wiele pięknych chwil, adoptowali psa, a w szafce od kilku lat ukryty jest pierścionek zaręczynowy, czekający na odpowiedni moment.

9.02 PAŃSTWA OSI: DROGA KU PORAŻCE (NATIONAL GEOGRAPHIC)  W trzecim roku  II wojny światowej państwa Osi Niemcy, Włochy i Japonia były bliskie podboju całego świata, kampania bowiem rozpoczęła się dla nich od serii niezwykle szybkich i zdecydowanych zwycięstw. Pod koniec 1941 roku Adolf Hitler rządził imperium, które obejmowało kraje Europy, dużą część Rosji, Afryki Północnej oraz Morza Śródziemnego, co dawało Niemcom powierzchnię oraz populację większą niż całe Stany Zjednoczone. Wszystko wskazywało na zdecydowaną wygraną w wojnie, jednak los przyniósł zupełnie inny scenariusz. Jak doszło do tej porażki, skoro plan wyglądał na idealny? W pięciu odcinkach tematycznych obserwujemy liczne błędy, które doprowadziły do pokrzyżowania planów oraz miażdżącej porażki.

9.02 WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA (SKYSHOWTIME) Po latach ukrywania się przed ludźmi, bracia postanawiają bohaterskimi czynami podbić serca nowojorczyków i zyskać możliwość życia, jakie mają zwyczajni nastolatkowie. Nowa przyjaciółka, April O’Neil, pomaga im namierzyć tajną organizację przestępczą, ale wkrótce okazuje się, że ich przeciwnikami będzie armia groźnych mutantów.

9.02 SŁUGA NARODU. SEZON 2 (POLSAT BOX GO) Przeniesiona na rodzimy grunt historia przedstawia Ignacego Koniecznego (Marcin Hycnar), który w wyniku politycznych intryg zostaje prezydentem. W nowych odcinkach Ignacy będzie konsekwentnie prowadził walkę z korupcją i oligarchami. Sytuacja skomplikuje się, gdy prezydent stanie w obliczu przymierza z wrogami, a jego zwolennicy pokażą inną niż dotąd twarz.

10.02 SPRAWA IWONY WIECZOREK (FX) Zaginięcie 19-letniej dziewczyny z Trójmiasta wstrząsnęło całą Polską. Mimo, że od tragicznych wydarzeń wkrótce minie 14 lat, to sprawa nadal pozostaje nierozwiązana. Szczegóły zaginięcia oraz podsumowanie dotychczasowych ustaleń badają autorzy mini-serialu dokumentalnego „Sprawa Iwony Wieczorek”. W trzyodcinkowej produkcji widzowie będą mogli prześledzić wieczór Iwony – od wyjścia z klubu do momentu, w którym kamery monitoringu miejskiego zarejestrowały ją po raz ostatni.

11.02 ALEX HONNOLD: MISJA NA GRENLANDII  (NATIONAL GEOGRAPHIC) Alex Honnold wraz ze swoją ekipą podjął się niemożliwego. Wyruszył w sześciotygodniową wyprawę do wschodniej Grenlandii, gdzie dokonał pierwszego wejścia na jedną z najwyższych dotąd niezdobytych ścian skalnych. Jednak ta wyprawa to zdecydowanie więcej niż wspinaczka. Z pomocą geolożki Heidi Sevestre, Alex wraz z zespołem bada wpływ zmian klimatycznych w odległej części Arktyki. Czy uda mu się dokonać pomiarów, które będą miały realny wpływ na przewidywanie, z jaką prędkością tracimy lodowce?

 13.02 BOHDAN SMOLEŃ. W CIENIU SCENY (TVP POLONIA) Bohdan Smoleń, artysta kabaretowy zdobył wielką sławę, ale cena, którą zapłacił za swój sukces, była wyjątkowo gorzka. Widzowie zobaczą, jak rozwijała się jego kariera – od kabaretowego debiutu artysty w krakowskim Kabarecie Pod Budą, poprzez karierę w Tey’u, obok Zenona Laskowika, współpracę z niedawno zmarłym Krzysztofem Jaślarem, a następnie z Krzysztofem Deszczyńskim, aż do kariery solowej. W filmie widzimy to, czego zazwyczaj nie widać od strony widowni – prawdziwe oblicze sławy. Życie Bohdana Smolenia jest pokazane na tle historii Polski, która miała ogromny wpływ na jego życiorys.

14.02 EKSPEDIENTKI (CBS EUROPA) Australijski dom handlowy oczami pracującej dorywczo maturzystki w gorące lato 1959 roku. W oczekiwaniu na wyniki egzaminów końcowych, młodziutka Lisa podejmuje pracę asystentki sprzedaży w eleganckim domu towarowym w Sydney. Wkrótce zaprzyjaźnia się ze starszymi koleżankami, w tym z zarządzającą działem luksusowych sukien Magdą – uchodźczynią z Europy Wschodniej, oraz piękną Fay, która pragnie prawdziwej miłości i zamążpójścia. Lisa marzy o studiach na uniwersytecie i zawodzie poetki, powieściopisarki lub aktorki, na razie jednak wsiąka w świat kobiet w czerni i w ich towarzystwie powoli wkracza w dorosłość.

14.02 SURREALESTATE (SCI FI) Fabuła tego nadnaturalnego serialu dramatycznego śledzi losy agenta nieruchomości, Luke’a Romana oraz jego zespołu fachowców ds. nawiedzonych posiadłości, w którego skład wchodzą: empatyczna Susan Ireland, historyk i były ksiądz Phil Orley, genialny wynalazca August Ripley oraz sekretarka Zooey L’Enfant.

14.02 KTO PIERWSZY TEN LEPSZY (STOPKLATKA)  Joe  ma pecha. Był adwokatem, ale niefrasobliwe kontakty z mafią złamały mu karierę. Teraz zarabia na życie dostarczając pozwy sądowe. Niestety, nawet z tak prostym zadaniem nie zawsze umie sobie poradzić. Pewnego dnia udaje mu się przekonać swojego szefa Ray’a, by dał mu kolejną szansę i pozwolił wziąć udział w sprawie Gordona Moore’a, milionera z Teksasu, który chce rozwieźć się z żoną i w sprytny sposób zagarnąć cały majątek. Joe jest bardzo zdeterminowany – tym razem nie ma zamiaru niczego spartaczyć. Pędzi przez całe miasto, by dopaść swoją ofiarę – Sarę Moore i dostarczyć jej papiery rozwodowe. Nieoczekiwanie kobieta postanawia przekupić nowopoznanego kuriera i zaproponować mu plan, który pozwoli jej przechytrzyć skąpego męża. Spontaniczny plan szybko wymyka się spod kontroli.

15.02  AMORE NA ZAWSZE (HBOmax) Elizabeth nie jest zbyt zainteresowana współpracą z konsultantem, który ma jej pomóc utrzymać restaurację jej zmarłego, byłego męża.

16.02 EINSTEIN I BOMBA (NETFLIX) Co stało się po ucieczce Einsteina z nazistowskich Niemiec? Ten wykorzystujący materiały archiwalne dokument to studium umysłu udręczonego geniusza.

17.02 WYŚCIG DO GWIAZD  (NATIONAL GEOGRAPHIC) Opowieść o czarnych astronautach, którzy próbują przełamać więzy społecznej niesprawiedliwości i odkryć kosmiczne przestworza. Historia opowiada o zmaganiach Guiona Bluforda, Eda Dwighta oraz Charlesa Boldena i ukazuje systemową dyskryminację na przestrzeni lat. Od 1963 roku, kiedy zamach na Johna F. Kennedy’ego uniemożliwił kapitanowi Edowi Dwightowi dotarcie na Księżyc, aż po 2020 rok, gdy echa niepokojów społecznych wywołanych zabójstwem George’a Floyd dotarły do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. To historia Afroamerykanów w NASA, których marzenia są nieskończone.

17.02 TRZY TYSIĄCE LAT TĘSKONTY (CANAL+ PREMIUM) Dr Alithea Binnie jest osobą mocno stąpającą po ziemi. Jej zadowolenie z życia bierze się po części z faktu, że już dawno przestała uganiać się za mrzonkami w poszukiwaniu szczęścia. Nie ma wygórowanych wymagań wobec świata, do którego podchodzi z dużą dawką sceptycyzmu. W życiu kieruje się zaś zdrowym rozsądkiem, zamiast ulegać porywom uczuć. Mimo tego, a może właśnie dlatego, pewnego dnia w jej życiu pojawia się najprawdziwszy dżin, który w zamian za swą wolność, oferuje jej spełnienie trzech życzeń. Problem w tym, że Alithea zawodowo zajmuje się analizowaniem starożytnych podań i baśni i ma pełną świadomość, że takie igraszki z losem mogą się bardzo źle skończyć.

17.02 W ŚWIECIE SZYMPANSÓW (NATIONAL GEOGRAPHIC WILD) Wciągająca „małpia mydlana opera” otwiera przed nami swoje wrota… Poznajmy szympansy! „W świecie szympansów” to opowieść o niezwykłych zwierzętach oraz ich opiekunach w Chimp Haven — największym sanktuarium dla małp. Miejsce to na co dzień zamknięte jest dla publiczności i turystów, ale otworzyło się specjalnie dla kamer National Geographic Wild i widzów kanału. Sprawdź jakie tajemnice kryją się w tym niezwykle pasjonującym świecie.

18.02 PRZEPIS NA HIT (ZOOM TV) Talk-show, w którym widzowie mają okazję poznać bliżej gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W programie artyści opowiedzą jak powstawały ich największe przeboje, podzielą się najciekawszymi anegdotami oraz zdradzą nieco ze swojego prywatnego życia i pozamuzycznych pasji. Równocześnie znakomity Szef Kuchni przygotuje tytułowy „Przepis na Hit”, czyli danie inspirowane twórczością każdego z gości show. W pierwszym odcinku wokalista kultowego zespołu Raz Dwa Trzy – Adam Nowak zdradzi, co wspólnego ma z gotowaniem i „tarzaniem” galaretki oraz dlaczego w młodości był na językach całej szkoły. W karcie menu znajdą się również anegdoty o pisaniu kultowych tekstów i kulisy nietypowego koncertu dla… pingwinów i fok.

19.02 WSZYSCY KOCHAJĄ RAYMONDA (FX COMEDY) Wydawać się może, że Ray Barone ma wszystko: cudowną żonę, piękną rodzinę, świetną pracę, uroczy dom na Long Island. Jest tylko jeden problem. Jego wstrętni rodzice, mieszkający po drugiej stronie ulicy, i zazdrosny brat są zawsze gotowi, by uprzykrzać Rayowi życie.

19.02 BARTOSZEWSKI (TVP POLONIA) Film dokumentalny „Bartoszewski” o życiu Władysława Bartoszewskiego, wybitnej postaci polskiej polityki, działacza społecznego, dyplomaty, historyka, dziennikarza, pisarza, więźnia Auschwitz-Birkenau, żołnierza Armii Krajowej, działacza Polskiego Państwa Podziemnego, działacza „Żegoty”, uczestnika Powstania Warszawskiego, byłego ministra spraw zagranicznych, kawalera Orderu Orła Białego i honorowego obywatela państwa Izrael. Film jest fascynującą opowieścią także o najnowszej historii Polski, widzianej oczami obserwatora i czynnego uczestnika najważniejszych wydarzeń politycznych i społecznych. Autor dotarł do wyjątkowych rozmówców, takich jak: Jerzy Sienkiewicz, Jerzy Turowicz, Krzysztof Kozłowski, Israel Gutman, Jan Nowak – Jeziorański i Stanisław Lem. 19 lutego przypada 102. rocznica urodzin Władysława Bartoszewskiego.

19.02 20 DNI W MARIUPOLU (CANAL+ PREMIUM) Wstrząsająca relacja z masakrowanego przez Rosjan Mariupola. Mścisław Czernow i jego współpracownicy do ostatniej chwili dokumentowali oblężenie Mariupola i zbrodnie na cywilach, narażając życie i ukrywając się przed Rosjanami. Ich heroiczną pracę  uhonorowano Nagrodą Pulitzera w kategorii “dziennikarstwo w służbie publicznej”. Dokument  został nagrodzony m.in. na Festiwalu Sundance i jest ukraińskim kandydatem do Oscara.

20.02 ROJST MILLENIUM (NETFLIX) Zbliża się rok 2000. Władze badają sprawę wstrząsającego morderstwa, szkieletu w lesie na Grontach i serii przerażających porwań.

24.02 AGENT XXL 2 (AMC) Kontynuacja kinowego hitu z 2000 roku. Malcolm Turner, tajny agent FBI, założył rodzinę i wybrał spokojną pracę za biurkiem. Sytuację zmienia dramatyczna informacja. W Kalifornii ginie jeden z jego przyjaciół z agencji. Malcolm nie zostaje dopuszczony do śledztwa, lecz sprawa nie daje mu spokoju. Trop prowadzi do programisty komputerowego z Kalifornii. Malcolm, w przebraniu „Mamuśki”, postanawia zatrudnić się jako niania w jego rodzinie. Od tej pory nie tylko śledzi poczynania podejrzanego, ale musi prowadzić jego dom i opiekować się dziećmi. To będzie nie lada wyzwanie.

27.02 SZōGUN (DISNEY+) 10-odcinkowa seria, która zabiera widzów do stojącej u progu wojny domowej Japonii z roku 1600. Lord Yoshii Toranaga musi walczyć o życie, gdy jego wrogowie z Rady Regentów jednoczą się przeciwko niemu. Niespodzianie do wybrzeża jednej z japońskich wiosek rybackich przybija tajemniczy statek z angielskim nawigatorem Johnem Blackthorne’em na pokładzie. Informacje, które ma przybysz, mogą pomóc Toranadze w walce o władze. Losy Toranagi i Blackthorne’a nierozerwalnie wiążą się z ich tłumaczką, Todą Mariko– tajemniczą chrześcijańską szlachcianką i ostatnią przedstawicielką zhańbionego rodu. Służąc swemu panu w tym napiętym okresie politycznym, Mariko musi pogodzić współpracę z Blackthorne’em ze swoją wiarą, której zawdzięcza życie, oraz zobowiązaniami wobec zmarłego ojca.

27.02 PAMFIR (CANAL+ PREMIUM) Pamfir, niegdyś przemytnik, dziś robotnik, wraca z Polski do domu w Zachodniej Ukrainie. Chce spędzić we wsi doroczny karnawał i pobyć z żoną i synem Nazarem. Nastolatek wpada jednak w kłopoty. Pamfir musi spłacić jego dług. W tym celu odnawia stare kontakty i przyjmuje ostatnie zlecenie. Oklaskiwany w Cannes karpacki thriller, który splata pogańskie wierzenia z ukraińską rzeczywistością.

29.02 CHIŃSZCZYZNA NA TELEFON (SUNDANCE TV) Tera Wong dostarcza chińskie jedzenie z restauracji swojej matki znajdującej się w „Low Bottoms”, niesławnej dzielnicy południowego Los Angeles. Wszyscy w tej naszpikowanej przestępczością i przemocą okolicy uwikłani są w nielegalne interesy – w tym jej nieprzewidywalny brat. Los dziewczyny zmienia się, gdy przyjmuje pracę od lokalnego króla narkotyków i zaczyna dostarczać jego towar w pojemnikach z jedzeniem na wynos. Wraz z napływem gotówki Tera zamierza przenieść rodzinną restaurację na przedmieścia i odciąć się od nielegalnej działalności. Jednak po serii tragicznych wydarzeń marzenie, które dziewczyna zbudowała na fundamencie oszustwa, może się rozsypać.