KOMPAKTOWY MIKSER WIZJI PANASONIC AV-HSW10

Firma Panasonic zaprezentowała na kwietniowych targach NAB Show, a teraz wprowadziła na rynek, swój nowy kompaktowy mikser wizji live AV-HSW10. Dzięki kompatybilności IP służy do łatwego i szybkiego streamingu video, między innymi na uniwersytetach podczas wykładów, ale także podczas korporacyjnych webinarów i innych wydarzeń transmitowanych na żywo. Konstrukcja została oparta na poprzedniku, modelu Panasonic AW-HS50, który był szeroko stosowany w różnych produkcjach na żywo. Nowy mikser  posiada kompaktową obudowę oraz 10-bitowe przetwarzanie danych, dzięki czemu osiąga wysoką interoperacyjność, a także jest niezawodnym narzędziem do pracy. Wykorzystanie zaawansowanych funkcji, niezawodność oraz praca w środowisku IP, sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla współczesnej produkcji audiowizualnej na żywo.

Produkcja video najwyższej jakości

AV-HSW10 jest odpowiedzią firmy Panasonic na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości transmisję online, którą wykorzystują korporacje i szkoły, a także na potrzebę ułatwienia pracy podczas produkcji filmowej. Nowy kompaktowy mikser obsługuje najczęściej używane protokoły nadawcze i posiada wejścia/wyjścia IP, NDI® i SRT oraz strumieniowe takie jak SDI i HDMI. Jego ogromną zaletą jest kompaktowa obudowa o wymiarach zeszytu szkolnego.

W połączeniu z kamerami PTZ obsługującymi różne adresy IP, tworzy on prosty system produkcji video, który obsługuje także protokół internetowy RTMP służący do bezpośredniego przesyłania materiałów do serwisów streamingowych. Mikser posiada także wejście USB Video Class, które świetnie strumieniowo przesyła materiał prosto z kamery i jest kompatybilny z usługami wielu platform oferujących organizację konferencji internetowych. Systemy mogą być skalowalne do wielkości obiektu i platformy, umożliwiając przy tym jednoosobową obsługę produkcji i jej dystrybucję.

Zwiększona operatywność i solidna konstrukcja

AV-HSW10 zapewnia 10-bitowe przetwarzanie dla produkcji obrazu wysokiej jakości video. Ponadto, konstrukcja, która sprawdziła się w poprzednim modelu, została teraz ulepszona w celu zwiększenia operatywności i wytrzymałości urządzenia. Łatwe w obsłudze przyciski na jednostce głównej, poręczny fader w kształcie litery T oraz intuicyjne wyświetlacze ekranowe zapewniają łatwe i bezproblemowe korzystanie z urządzenia, co jest kluczową cechą dla streamingu na żywo.

Co więcej, AV-HSW10 jest kompatybilny z Panasonic Software Control Panel, który służy do podglądu materiałów i obrazów w aplikacjach, jak również do łatwego i bezpośredniego przesyłania ich z komputera przez sieć, umożliwiając symultaniczną pracę wielu osób bez żadnych zakłóceń, w celu uzyskania dodatkowej efektywności w miejscu pracy.

Oferując wygodę opartą na protokole IP i wysokiej jakości video, AV-HSW10 jest świetnym wyborem dla osób, które pragną uprościć produkcję i transmisję materiału na miejscu, czy to w przypadku zajęć edukacyjnych o wysokim stopniu złożoności, webinarów firmowych, czy też innych wydarzeń transmitowanych na żywo.

Najważniejsze cechy AV-HSW10:

  • Szerokopasmowa jakość video o wysokiej rozdzielczości w kompaktowej obudowie wielkości zeszytu,
  • Wejście/wyjście NDI®1,2, NDI®|HX1,2, SRT i RTMP oraz SDI i HDMI. Terminal USB jest kompatybilny z USB Video Class, co pozwala na bezpośredni streaming z urządzenia dla łatwej integracji z usługami konferencji internetowych,
  • Prosta i intuicyjna obsługa produkcji na żywo oraz wytrzymała obudowa to atuty funkcjonalności i niezawodności.