PREMIERY GRUDNIA

1.12 MASZA (CINEMAX 2) Trzynastoletnia Masza dorasta między ringiem bokserskim a ulicami prowincjonalnego rosyjskiego miasteczka w burzliwych latach 90-tych. Jej najbliżsi przyjaciele to znienawidzeni przez całe miasto młodzi gangsterzy. Dla niej jednak są rodziną, która ją kocha i chroni. Masza odkrywa zamiłowanie do jazzu i marzy o zostaniu piosenkarką. W końcu zdaje sobie też sprawę, kim naprawdę są mężczyźni wokół niej i co zrobili jej rodzinie. Dorosła wyjeżdża z rodzinnego miasta do Moskwy, próbując rozpocząć nowe życie. Kiedy jednak dopada ją przeszłość, Masza jest zmuszona wrócić do miejsca, w którym spędziła dzieciństwo.

 2.12 WATAHA (SUNDENCE TV) Sześciu braci Angulo, nazywanych Watahą, spędziło całe swoje życie w mieszkaniu na Lower East Side na Manhattanie, w izolacji od społeczeństwa. Wszyscy są niezwykle bystrzy, nie mają żadnych znajomości poza rodziną i praktycznie nigdy nie opuszczali domu. Wszystko, co wiedzą o świecie zewnętrznym, czerpią z filmów, które obsesyjnie oglądają i drobiazgowo odtwarzają, używając wyszukanych rekwizytów i kostiumów domowej roboty. Przez lata było to dla nich twórczym wyrażeniem siebie i sposobem na walkę z samotnością. Jednak po ucieczce jednego z braci z mieszkania (w masce Michaela Myersa dla ochrony), dynamika w domu ulega zmianie i wszyscy chłopcy zaczynają marzyć o wyjściu na zewnątrz.

3.12 NA WODACH PÓŁNOCY (HBO) Rok 1859. Patrick Sumner dołącza do załogi statku ‘Ochotnik’ jako chirurg okrętowy i ma nadzieję, że podczas wyczerpującej fizycznie wyprawy wielorybniczej po morzach Arktyki będzie mógł zapomnieć o przeszłości. Na miejscu musi stawić czoła dzikim żywiołom natury oraz skłonnym do przemocy członkom załogi, a zwłaszcza brutalnemu i trudnemu do okiełznania harpunnikowi Draxowi. Kiedy staje się jasne, co jest prawdziwym celem wyprawy, z dala od bezpiecznego lądu i cywilizacji, dochodzi do konfrontacji dwóch mężczyzn.

3.12 LIKE A BO$$ (TTV) Widzowie poznają codzienne wybory, ukryte pragnienia, ale i zakręty, z którymi mierzą się bohaterowie, aby odnieść sukces i utrzymać się na szczycie. Swoje życie pokażą między innymi znany zawodnik MMA, Akop Szostak, znawca luksusowych nieruchomości i przyjemności, Dariusz „MrLuxury” Przewocki oraz mistrz w stylizacji i zdobieniu paznokci, Pablo Rozz.

3.12 OPOWIEM CI O ZBRODNI (CRIME+INVESTIGATION POLSAT) Michał Fajbusiewicz omawia z prowadzącymi cykl „Opowiem ci o zbrodni” sprawy, którymi zajmowali się w najnowszym sezonie. Sprawa zaginionej Angeliki z Debrzna, której szczątki odnaleziono po latach. Losy Mateusza Żukowskiego z Ujazdowa, który od 2007 roku nie wrócił do domu. Śmierć Zyty z Mikuszewa i jej sprawca ustalony po niemal 30 latach od wydarzenia. Więzienny funkcjonariusz, który na służbie pozbawił życia kilka osób. Młody chłopak, który wieziony do szpitala po ugodzeniu nożem w brzuch, nie przeżył. Kobieta, która po latach trwania w przemocowych związku nie wytrzymała i zabiła męża.

4.12 IZRAEL. SKARBY DZIKIEJ PRZYRODY (PLANETE+) Od wybrzeży Morza Czerwonego po palący piasek pustyni Negew – nie wszyscy wiedzą, że w Izraelu podziwiać można różnorodne, zapierające dech w piersiach, naturalne krajobrazy. Wielu utożsamia Izrael tylko z Ziemię Świętą ze względu na jego liczne historyczne i religijne powiązania. Tylko nieliczni znają tę ziemię z jej bogatej fauny i spektakularnego wachlarza pejzaży. Seria ujawnia sekrety czterech izraelskich regionów oraz pewien fenomen natury – wędrówki ptaków.

 5.12 EMIRATY Z POWIETRZA (NATIONAL GEOGRAPHIC) Pełna spektakularnych ujęć z powietrza seria przedstawia niezwykłą, trwającą zaledwie 50 lat, transformację Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ekskluzywny dostęp do zdjęć i zupełnie nowa perspektywa ujawnią bogate dziedzictwo tego kraju oraz innowacyjne pomysły współczesnych ludzi i miejsc, które kształtują jego przyszłość. Od przełomowej a​rchitektury Dubai Frame po rewolucyjne metody hodowli na największej na świecie farmie wielbłądów, Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraina skrajności, jakiej trudno doświadczyć gdziekolwiek indziej.

5.12 PRZYBYSZE. SEZON 2 (HBO GO) Nowy sezon rozpoczyna się w Oslo, którym wstrząsa brutalne morderstwo. Lars i Alfhildr rozpoczynają wspólne śledztwo, które łączy kilka krajów i stuleci w jednym pytaniu: czy Kuba Rozpruwacz mógł przeniknąć do współczesności? Policyjni detektywi wkrótce zdają sobie sprawę, że aby rozwiązać zagadkę, mogą ufać wyłącznie sobie.

5.12 DZIKA ZIMA (NATIONAL GEOGRAPHIC WILD) DZIKA ARKTYKA: KRÓLESTWO LODU: Na północ od koła podbiegunowego rozpościera się nieprzyjazna dla życia kraina lodu. Zimą temperatury są tam tak niskie, że mogłyby zatrzymać ludzkie serce. W odległej Arktyce żyją jednak zwierzęta, które zdane na łaskę żywiołów, są w stanie przetrwać w tych okrutnych warunkach. Jak przyroda przygotowała je do życia na tak wymagającym terytorium? Jak wiele muszą poświęcić, by przetrwać kolejny mroźny dzień? Kamera programu śledzi zwierzęta, które z pewnością można zaliczyć to najwytrwalszych gatunków. 12.12 WETERYNARZ Z POWOŁANIA: ZIMA W JUKONIE: Klimat na Alasce nie należy do najłagodniejszych – zima trwa tam przez trzy czwarte roku i jest wyjątkowo mroźna. Jednak żadne pogodowe niedogodności nie są przeszkodą dla doktor Oakley, która nawet w najtrudniejszych warunkach spieszy do swoich pacjentów. Gdy trzeba pomóc gotowej do porodu suczce lub psiakowi z odmrożeniami, prawdziwej weterynarz z powołania nie powstrzyma ani burza śnieżna, ani porywiste wiatry, ani dotkliwe zimno. 19.12 OLŚNIEWAJĄCA AMERYKA: DZIKA ZIMA: Temperatury poniżej zera, przenikliwe wiatry i niemal żadnego pożywienia – zima w Ameryce bywa okrutna! Zwierzęta szukają najlepszych sposobów, by przetrwać. Niektóre zostają w swoich norach, by tam przeczekać do wiosny. Inne migrują do ciepłych krajów. Tylko najsilniejsze wytrzymają w ekstremalnych, zimowych warunkach. Wilki i pumy węszą w poszukiwaniu pokarmu. Wydry i bieliki polują, wykorzystując pęknięcia w lodzie, a puszczyki mszarne zanurzają się głęboko w śnieg, by schwytać zdobycz. Seria ukazuje walkę o przetrwanie tych zwierząt w trudnych warunkach srogiej amerykańskiej zimy. 26.12 KRÓLESTWO NIEDŹWIEDZI POLARNYCH: Doświadczony tropiciel niedźwiedzi polarnych, Dennis Compayre, przemierza pustkowia kanadyjskiej prowincji Manitoba w poszukiwaniu miejsc, w których niebawem ma przyjść kolejne pokolenie tych niezwykłych stworzeń. Po wyczerpującej wędrówce i długim oczekiwaniu w nadzwyczaj trudnych warunkach, następuje upragniony moment, kiedy z nory wyłaniają się niedźwiadki. Compayre obserwuje i uwiecznia na zdjęciach pierwsze chwile życia maluchów.

6.12 NOWOZELANDZKI PATROL WODNY (CBS REALITY) Serial dokumentalny śledzi losy odważnych zawodowców patrolujących nowozelandzkie szlaki wodne. Mieszkańcy Nowej Zelandii – wyspiarskiego kraju z tysiącami kilometrów pięknych wybrzeży, rzek i jezior – chętnie uprawiają sporty wodne, z którymi jednak wiąże się duże ryzyko. Każdy odcinek ukazuje wyzwania, z którymi muszą się zmagać funkcjonariusze, prezentując całe napięcie, dramat, ale też związany z tym humor.

7.12 ZAKONNICE (CANAL+) Twórcy serii wchodzą do klasztorów by zobaczyć, co naprawdę dzieje się za ich murami. Prezentują kilkanaście bohaterek: kandydatek na siostry, siostry po pierwszych ślubach czystości i te starsze, z doświadczeniem. Seria pozwala poznać współczesne zakonnice: wykształcone, świadome swoich pragnień, praw i decyzji. Dowcipne, pracowite i otwarte. Twórcy dokumentu próbują również zrozumieć jak się zmieniają, jak funkcjonują i z czym się mierzą dzisiaj ich wspólnoty. Serial nie tylko zaspakaja ciekawości widza. Jest głosem zakonnic w zdominowanych przez mężczyzn strukturach kościelnych i nadaniem „ludzkiej” twarzy kobietom, które zdecydowały się służyć Bogu, ale też często drugiemu człowiekowi rezygnując ze swoich potrzeb.

8.12 CHIRURDZY. SEZON 18 (FOX) W poprzednim sezonie widzowie oglądali starcie z wirusem COVID-19. Nadchodząca część przyniesie odprężenie na froncie walki w pandemią. Nie oznacza to jednak, że bohaterowie nie będą zmagać się z innymi poważnymi medycznymi problemami, jak wypadki samochodowe czy przeszczepy. W życiu głównej bohaterki – Meredith Grey (Ellen Pompeo) pojawi się znajomy z przeszłości…

8.12 OGRODNICY (HBO GO) Niezwykła historia miłości Susan (Olivia Colman) i Christophera Edwardsów (David Thewlis), pozornie typowej brytyjskiej pary. Oboje stają się głównymi podejrzanymi w sprawie o morderstwo, kiedy policja odkrywa dwa ciała zakopane w ogrodzie ich domu w Nottingham.

9.12 GENIALNA MORGANE (FOX) 38-letnia Morgane Alvaro urodziła się z wysokim potencjałem intelektualnym. Samotna matka z trójką dzieci, które mają dwóch różnych ojców, jest obdarzona talentem intelektualnym, ale nieprzystosowana społecznie. Jedyną osobą, z którą Morgane dobrze się dogaduje, jest jej 75-letni sąsiad Henri, z którym nawiązała bliską więź. Ze względu na trudności w utrzymaniu pracy dłużej niż kilka miesięcy, zajmuje się dorywczymi zleceniami. Pewnej nocy, gdy Morgane sprząta posterunek policji w Lille, dostrzega akta śledztwa, które natychmiast uruchamiają jej mentalny radar. Dzięki poprawkom jakie nanosi w aktach, policjanci są bliżej znalezienia podejrzanych.

 9.12 I TAK PO PROSTU (HBO GO) Dalsze losy Carrie (Sarah Jessica Parker), Mirandy (Cynthia Nixon) oraz Charlotte (Kristin Davis), które po przejściu przez skomplikowany okres życia i przyjaźni po trzydziestce, mierzą się z jeszcze bardziej skomplikowaną rzeczywistością życia i przyjaźni po pięćdziesiątce.

10.12 ATAK NA PEARL HARBOR (NATIONAL GEOGRAPHIC) Próba analizy wydarzeń z początku grudnia 1941 i japońskiego ataku na Pearl Harbor, który zmienił bieg II Wojny Światowej, ale również na losy poszczególnych okrętów i ich​ załóg. Łącząc odrębne wątki w jedno wydarzenie, każdy odcinek skupia się na analizie innego etapu zdarzeń, by opowiedzieć widzom kompletną, pełną emocji historię nalotu na amerykańską bazę lotniczą na Hawajach.

11.12 TULIPANOWA GORĄCZKA (TVP KULTURA) Amsterdam w roku 1637, podczas tzw. “tulipanowej gorączki”. Wpływowy kupiec Cornelis Sandvoort ma młodszą żonę Sophię. Pewnego dnia Cornelis zleca artyście Janowi van Loosowi namalowanie portretu Sophii. Nie zauważa, że między malarzem a modelką rodzi się uczucie. Kochankowie planują wspólną wycieczkę i próbują zdobyć pieniądze potrzebne na wyrwanie się z Amsterdamu, inwestując wszystkie oszczędności na giełdzie tulipanów.

10.12 EAGLE FIGHTING CHAMPIONSHIP 43 (FIGHTKLUB) To już 43. gala spod znaku EFC ! Tym razem włodarze organizacji ostatnie tegoroczne show postanowili zorganizować w stolicy Rosji, a galę uświetnią dwie mistrzowskie walki – o pasy w wadze lekkiej i średniej. W pierwszym z tych pojedynków o tytuł rywalizować będą Mehdi Dakaev i Makkasharip Zaynukov. Kto wygra rosyjskie starcie dwóch doświadczonych fighterów?

11.12 ABC GOTOWANIA- SŁODKOŚCI (CANAL+ KUCHNIA) Gospodyni programu udowodni, że przygotowanie wybornych ciast i deserów we własnej kuchni nie musi być trudne i nawet początkujący domowy kucharz poradzi sobie z tym zadaniem. Marieta krok po kroku zdradzi tajniki przygotowania idealnego biszkoptu, bezy, sernika i ciasta kruchego, a także bardziej wyrafinowanych słodkości, np. tortu czy słodkiej rolady.

 12.12 WYMARZONY KOŃ (HBO) Opiekę nad koniem wyścigowym Dream Alliance przejmuje Jan Vokes, barmanka z małego miasteczka. Jan ma bardzo mało pieniędzy i brak jej doświadczenia, ale udaje się jej przekonać sąsiadów, aby przekazali jej część swoich skromnych dochodów na tresurę konia, który być może pewnego dnia będzie rywalizować z najlepszymi wierzchowcami w kraju. Inwestycja zwraca się, bo Dream wygrywa kolejne gonitwy i daje nadzieję członkom z trudem wiążącej koniec z końcem społeczności.

12.12 LA LIGA SANTANDER: REAL MADRYT- ATLETICO MADRYT (ELEVEN SPORTS) Rywalizacja o mistrzostwo Hiszpanii ma w tym sezonie wyrównany przebieg, a grono kandydatów do tytułu jest znacznie szersze niż w ostatnich latach. Na pierwszy plan wysuwają się derby Madrytu, które odbędą się na słynnym Estadio Santiago Bernabéu. W ekipie Realu wiele będzie zależało od Karima Benzemy i Viníciusa Júniora, którzy tworzą obecnie jeden z najgroźniejszych ofensywnych duetów na świecie. Z kolei w szeregach Atlético kluczową postacią będzie Luis Suárez, który w historii swoich występów przeciwko Realowi strzelił dotychczas 12 goli i zanotował pięć asyst.

13.12 CREEPSHOW – EDYCJA ŚWIĄTECZNA: ANONIMOWI ZMIENNOKSZTAŁTNI (AMC) Serialowa antologia na podstawie kultowej komedii grozy z 1982 roku, powraca tym razem ze świątecznym odcinkiem specjalnym. Grupa tytułowych odmieńców zmierzy się z polującym na nich od wieków… Świętym Mikołajem i jego armią. Robert Weston zauważył ostatnio u siebie dziwne zmiany, których żaden lekarz nie potrafi wyjaśnić. Jedynym wytłumaczeniem jego objawów jest to, że może być… wilkołakiem? Podczas poszukiwania odpowiedzi trafia na niezwykłą grupę wsparcia, której członkowie pomagają mu poznać prawdę.

14.12 MAŁE- WIELKIE ZMIANY (DOMO+) Małe zmiany mogą zrobić wielką różnicę. I wcale nie trzeba wydawać fortuny, by stworzyć nowy wystrój mieszkania. Jak to osiągnąć – pokażą eksperci. Artur Indyka zadba o meble, tkaniny i kolorystykę wnętrz; Katarzyna Bellingham zajmie się roślinami, a Agnieszka Świetlik dobierze gadżety, które wzmocnią efekt końcowy. To będzie inspirujące!

14.12 CZAS (HBO) Mark Cobden jest nauczycielem, mężem i ojcem, który w wypadku zabił mężczyznę. Jest przytłoczony poczuciem winy i godzi się, a nawet czuje ulgę, dowiadując się, że został skazany na cztery lata. Rozdzielony ze swoją rodziną nie wie, co czeka go w nowym, nieprzyjaznym miejscu, gdzie bardzo szybko będzie musiał nauczyć się sztuki przetrwania. Eric McNally jest natomiast funkcjonariuszem służby więziennej. Troskliwy i uczciwy Eric stara się chronić osadzonych, co jest bardzo trudnym zadaniem w zakładzie karnym, gdzie napięcie między skazanymi sięga zenitu. Kiedy pewnego dnia jeden z najbardziej niebezpiecznych więźniów poznaje jego słaby punkt, Eric staje przed trudnym dylematem.

15.12 THE GOOD DOCTOR. SEZON 2 (POLSAT SERIALE) Kontynuacja opowieści o młodym chirurgu z autyzmem i zespołem sawanta, który pracuje na oddziale chirurgii w prestiżowym szpitalu. Dr Shaun Murphy przeprowadził się do Kalifornii i jako rezydent dołączył do zespołu chirurgicznego szpitala Św. Bonawentury w San Jose. Ten lekarz jest inny. Shaun ma wadę neurologiczną permanentną. Nie może jej usunąć, potrafi jednak postawić bezbłędną diagnozę w beznadziejnych przypadkach i doskonale włada skalpelem, ratując innych. Przede wszystkim jednak on zawsze mówi prawdę, co bywa kłopotliwe w kontaktach z pacjentami i… przełożonymi.

16.12 ELI ROTH: HISTORIA HORRORU. SEZON 3 (AMC) Najnowszy sezon kontynuuje mrożącą krew w żyłach podróż w głąb tego, co nas bawi i przeraża w horrorach – zarówno w klasykach gatunku, jak i tych mniej znanych tytułach. Nowe odcinki zmierzą się z takimi tematami jak sequele (te całkiem udane), infekcje i choroby, zdolności parapsychiczne, szaleni naukowcy, horror postapokaliptyczny i ten, rozgrywający się w czasie świąt okolicznościowych.

17.12 WIEDŹMIN. SEZON 2 (NETFLIX) Przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, Geralt z Rivii zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna – dom jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.

17.12 YALLAH! UNDERGROUND (DISCOVERY HISTORIA) Historia najbardziej wpływowych i postępowych twórców z arabskiego podziemia kulturowego opowiadająca o ich pracy, marzeniach i obawach w czasach wielkich przemian w społeczeństwach arabskich.

18.12 LOTY NA GRANICY ŚMIERCI (CBS REALITY) Dynamiczny, pełen przygód dokument opowiadający o dostawach samolotów – ostatniej granicy lotnictwa, która została do pokonania. To obciążony wysokim ryzykiem biznes, w którym co roku giną dziesiątki pilotów. Każdy odcinek śledzi brokerów lotniczych, pilotów i inżynierów, którzy sprzedają drogie prywatne samoloty nabywcom na całym świecie. Często muszą decydować się na długie loty nad obszarami, nad którymi małe maszyny w ogóle nie powinny latać. „Loty na granicy śmierci” to serial, w którym śmiertelne ryzyko jest zawsze na horyzoncie.

19.12 SERIE A: AC MILAN- SSC NAPOLI (ELEVEN SPORTS) Ostatnie miesiące mocno zweryfikowały te przewidywania, bo w rozgrywkach dominują na razie inne kluby – SSC Napoli oraz AC Milan. Inter i Juve muszą więc gonić rywali, a to oznacza, że w grudniu emocji na pewno nie zabraknie. Największy wpływ na układ w czołówce tabeli będzie miała konfrontacja na San Siro, gdzie Milan zmierzy się z Napoli. Oba zespoły pozostają niepokonane we włoskiej ekstraklasie od kwietnia i mogą pochwalić się najlepszymi formacjami defensywnymi na Półwyspie Apenińskim.

19.12 MONSTER HUNTER (HBO) Za naszym światem skrywa się inna rzeczywistość pełna niebezpiecznych i potężnych potworów, które brutalnie rządzą swoją krainą. Podczas burzy piaskowej kapitan Artemis i jej oddział niespodziewanie przenoszą się do innego świata. Jest to obce i wrogie środowisko zamieszkałe przez olbrzymich rozmiarów, przerażające potwory, których nie da się zabić bronią palną. Oddział walczy o przetrwanie, a żołnierze natrafiają przypadkowo na tajemniczego Łowcę, którego niezwykłe umiejętności dają im przewagę nad przerażającymi istotami. Artemis i Łowca zaczynają sobie ufać, a niedługo potem kapitan dowiaduje się, że Łowca jest członkiem zespołu dowodzonego przez Admirała. Odważni wojownicy wykorzystują swoje niezwykłe zdolności podczas widowiskowego starcia.

20.12 POMOC (CINEMAX 2) Sarah jest bystra, ale nigdy nie pasowała do żadnego zespołu – ani w szkole, ani w pracy. Rodzina powiedziała jej, że do niczego w życiu nie dojdzie. Dziewczyna jednak niespodziewanie znajduje swoje powołanie w pracy w domu opieki w Liverpoolu. Sarah ma szczególny dar nawiązywania kontaktów z jego mieszkańcami, w tym w szczególności z 47-letnim Tonym. Mężczyzna cierpi na chorobę Alzheimera, a jego stan powoli się pogarsza, musi więc przebywać w zakładzie. Choroba, która czasami wprawia go w zakłopotanie, powoduje też wybuchy przemocy, z którymi inni pracownicy nie mogą sobie poradzić. Jednak Sarah udaje się nawiązać z nim prawdziwą więź. Potem jednak nadchodzi marzec 2020 roku i pandemia koronawirusa i wszystko, co osiągnęła staje pod znakiem zapytania.

21.12 PRZYJĘCIE URODZINOWE (ALE KINO+) Francuski dramat opowiadający o bardzo skomplikowanych relacjach rodzinnych. Rodzina Andréii zbiera się, aby świętować jej urodziny. Wszystko wydaje się pod kontrolą – włącznie z jej zasadniczym synem i jego rodziną oraz będącym wolnym duchem drugim synem, który planuje udokumentować spotkanie w postaci wideo. Kiedy jednak niespodziewanie pojawia się niewidziana od trzech lat córka Andréii, niestabilna emocjonalnie Claire, pozorny porządek i spokój zaczynają się sypać.

21.12 KONTROLA 2 (PLAYER) W nowym sezonie los ponownie krzyżuje drogi Natalii i Majki – dziewczyn, dla których przypadkowe spotkanie okazało się przełomowe i dało początek młodzieńczej miłości, spontanicznej i burzliwej. Teraz, kiedy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, w ich życiu nadchodzi moment refleksji i podsumowań. Natalia mierzy się z zawirowaniami w długoletnim związku, Majka z kolei jest tuż przed wyjazdem na semestr do Hiszpanii. Mimo to, postanawiają zawalczyć o swoje szczęście.

22.12 IRWINOWIE- NASTĘPNE POKOLENIE (ANIMAL PLANET) Terri, Bindi i Robert wypływają statkiem badawczym Croc One na specjalną misję – chcą wypuścić na wolność żółwia, będącego przedstawicielem zagrożonego gatunku. Po długiej podróży żyrafa Scarlett łączy się ze swoją babcią. W międzyczasie szpital w zoo wypuszcza na wolność samca dzikiej kolczatki.

23.12 KLASYCZNY AMERYKAŃSKI SEN (DISCOVERY CHANNEL) Los Angeles to nie tylko kalifornijskie słońce i piękne plaże, to także wielkie możliwości. Dobrze wiedzą o tym Polacy, którzy za oceanem prowadzą swój motoryzacyjny biznes. Szefem firmy jest Łukasz, który dzieli swoje życie między Stanami Zjednoczonymi, a Polską. Do jego zespołu należą Bartek i Andrzej, którzy w poszukiwaniu unikatowych egzemplarzy aut przemierzają tysiące mil. Magazynem znajdującym się w Mieście Aniołów, w którym setki modeli czekają na eksport, zarządzają wspólnik Łukasza – Sebastian oraz Asia.

24.12 TRZY BILLBOARDY ZA EBBING, MISSOURI (CINEMAX) Od zabójstwa jej córki mija kilka miesięcy, a policja nie jest nadal w stanie znaleźć mordercy. Mildred Hayes decyduje się na odważny krok i wykupuje trzy billboardy, na których umieszcza kontrowersyjną wiadomość kierowaną do powszechnie szanowanego szefa lokalnej policji, Williama Willoughby’ego. Konflikt między Mildred i policją z Ebbing przybiera na sile, kiedy włącza się do niego zastępca szeryfa, oficer Dixon, niedojrzały emocjonalnie maminsynek, który ma skłonności do przemocy.

24.12 FRANCUSKIE WĘDRÓWKI JULIE (CANAL+ KUCHNIA) Julie Andrieu po raz kolejny wyrusza w drogę swoim czerwonym kabrioletem, by zgłębić tajniki francuskiej kuchni i spróbować lokalnych potraw. W poszukiwaniu inspiracji pojedzie do Camargue, Alzacji, Burgundii i Kraju Basków. Razem z mieszkańcami tych regionów Julie przygotuje oryginalne i niezwykle smaczne dania, które od pokoleń goszczą na stołach we Francji. Gospodyni programu pozna też ulubione potrawy sławnych pisarzy i artystów, m.in. Emila Zoli, George Sand, Marcela Prousta, Jeana Cocteau, Colette i Paula Cezanne’a. Bon appétit!

25.12 W POGONI ZA SZCZĘŚCIEM (AXN) Historia borykającego się z przeciwnościami losu Chrisa Gardnera i jego rodziny. Kiedy Linda, matka 5-letniego Christophera ugina się pod ciężarem finansowych trudności i opuszcza rodzinę, mężczyzna musi poradzić sobie ze znalezieniem dobrze płatnej posady. Po wielu próbach Chris otrzymuje propozycję odbycia bezpłatnego stażu w prestiżowej firmie brokerskiej. Zdesperowany, bez środków do życia, Gardner decyduje się skorzystać z propozycji. Dzięki pewności siebie i miłości do syna, Chris Gardner przezwycięża trudności, aby zostać jedną z legend Wall Street.

25.12 RICKY VELEZ: NA TACY (HBO3) Komik i aktor Ricky Velez („Król Staten Island”) wychodzi na scenę w Brooklynie, aby nagrać swój pierwszy program specjalny. Jest to prawdziwy popis jego kabaretowego talentu, a rozbrajająca szczerość i przemyślenia wskazują jednoznacznie, że dorastał w nowojorskiej dzielnicy Queens. Z typową dla siebie rozbrajającą szczerością i wnikliwością Verez przedstawia bez ogródek życiowe prawdy, mówiąc o nich z bardzo przyziemnej perspektywy. Niezwykły, odważny, kąśliwy i przezabawny godzinny występ porusza bardzo różne tematy.

26.12 CHŁOPIEC Z CZERWONYM WÓZKIEM (CBE EUROPA) Jest rok 2004. Florydę rujnuje huragan Charley, niosąc zniszczenie i pozbawiając tysiące ludzi dachu nad głową. Rodzina Bonnerów – matka Laurie, nastoletnia Kelley i mały Zach – znajdują bezpieczne schronienie. Ale chłopiec widzi w telewizji ludzi, którzy stracili wszystko. Poruszony, namawia siostrę, by zrobili zbiórkę. Rodzeństwo chodzi z czerwonym wózeczkiem od drzwi do drzwi, prosząc o rzeczy dla ofiar huraganu. Rok później o małym filantropie staje się głośno, gdy Zach zakłada Fundację Little Red Wagon, by pomóc dzieciom zagrożonym bezdomnością i wyrusza w drogę przez Amerykę.

26.12 SEN O WARSZAWIE (TVP HISTORIA) Biograficzny film o Czesławie Niemenie, ikonie polskiej muzyki rozrywkowej, powstał w 10. rocznicę śmierci artysty. Twórcy filmu śledzą losy Czesława Niemena od jego miejsca urodzenia, w 1939 r. w Starych Wasiliszkach, gdzie spędził dzieciństwo i młodość i gdzie stawiał swoje pierwsze muzyczne kroki w przykościelnym chórze. W ramach wysiedleń Polaków z Kresów Wschodnich, w 1958 r. jako repatrianta trafił do Polski.

26.12 NIEPAMIĘĆ (AMC) Akcja filmu rozgrywa się w odległej przyszłości na Ziemi, która zmieniła się nie do poznania. Po konfrontacji z przeszłością, bohater filmu walczy o ocalenie ludzkości i wstępuje na drogę poznania i odkupienia.

27.12 DUNCANVILLE. SEZON 2 (FOX COMEDY) Niezwykle pomysłowy 15-letni Duncan z rodziną i przyjaciółmi wracają po więcej przygód w drugim sezonie animowanej komedii autorstwa Amy Poehler („Parks and Recreation”) oraz Mike’a i Julie Scully („Simpsonowie”). W najnowszych odcinkach Harrisowie wybiorą się na wakacje, Duncan i Kimberly pojadą na obóz terapeutyczny, Jing i Jack założą zespół muzyczny, którego menadżerem zostanie Annie. Ponadto, Duncan weźmie udział w wyścigach starych samochodów.

30.12 SZKOŁA ŻYCIA (SUNDENCE TV) Rok z życia dwóch pełnych pasji nauczycieli w jedynej irlandzkiej szkole podstawowej z internatem. Szkoła Headfort, mieszcząca się w XVIII-wiecznej posiadłości przypominającej Hogwart, łączy w sobie tradycję i nowoczesność – i takie też jest życie Johna i Amandy Leyden. Dla Johna muzyka rockowa jest tak samo ważnym przedmiotem jak matematyka, nauka o Piśmie Świętym czy łacina i uczy jej w często bardzo zabawny sposób, współpracując z uczniami. Dla Amandy kluczem do nawiązania kontaktu z dziećmi jest książka i wykorzystuje ona wszelkie sposoby, aby zaangażować swoich młodych podopiecznych poprzez literaturę. Przez prawie pół wieku tych dwoje ukształtowało tysiące umysłów, jednak przyszedł czas, kiedy muszą zacząć przygotowania do przejścia na emeryturę. Czy ich czuła i troskliwa opieka nad przyszłymi pokoleniami będzie trwała nadal, czy też zniknie jak wiele innych społecznych inicjatyw?

31.12 POTĘŻNE SIEROTKI (HBO) Prawdziwa historia Mighty Mites, drużyny futbolowej z sierocińca w FortWorth, która w czasach Wielkiego Kryzysu zdobyła stanowe mistrzostwo Teksasu, pomimo że jej zawodnicy rozpoczynali rozgrywki boso. Podczas ich najlepszego sezonu niedoceniany zespół i hart ducha zawodników stały się inspiracją dla miasta, stanu i całego narodu, a uwagę na ich osiągnięcia zwrócił sam prezydent Franklin D. Roosevelt. Architektem ich sukcesu był Rusty Rusell, legendarny trener futbolu z lokalnego liceum, który zaskoczył swoich kolegów rezygnując z prestiżowego stanowiska, aby uczyć wychowania fizycznego i trenować dzieci z sierocińca. Niewiele osób znało jego tajemnicę – Rusty sam był sierotą. Wiedział, że jego zawodnicy nie górują formą nad przeciwnikiem i opracowywał nowatorskie strategie, które są wykorzystywane w futbolu amerykańskim po dziś dzień.

31.12 PRZEJĘCIE SYGNAŁU (CINEMAX) Od trzech lat James nie może otrząsnąć się po nieoczekiwanym i trudnym do wyjaśnienia zniknięciu żony. Jego ucieczką jest praca, a zwłaszcza archiwizowanie starych nagrań zarejestrowanych na taśmach wideo. Pewnej nocy James ogląda stare materiały emitowane w telewizyjnych wiadomościach i dostrzega, że w pojawiają się w nich niepokojące zakłócenia. Nie jest to jedyna nietypowa rzecz, jaką dostrzega. Jego obsesja związana z dziwnym materiałem nasila się. James stara się rozwikłać tajemnicę i odkrywa, że niepokojące zakłócenia na antenie mają związek ze zniknięciem jego żony.