CNN OFICJALNYM NADAWCĄ EXPO 202O W DUBAJU

CNN, lider wśród światowych informacyjnych stacji telewizyjnych, będzie relacjonować jedno z najbardziej oczekiwanych promocyjno-gospodarczych wydarzeń roku: Expo 2020, czyli światowej wystawy, która po raz pierwszy będzie miała miejsce na Bliskim Wschodzie, w Dubaju. Relacja z wydarzeń będzie dostępna na wszystkich platformach stacji.

Od października do marca oczy całego świata zwrócone będą na Zjednoczone Emiraty Arabskie – organizatora Expo 2020 w Dubaju , którego CNN będzie oficjalnym nadawcą. Jej Ekscelencja Reem Al Hashimy, minister stanu ZEA ds. współpracy międzynarodowej i dyrektor generalna Expo 2020 w Dubaju, oraz Rani Raad, prezes CNN Worldwide Commercial, uzgodnili warunki współpracy zapewniające CNN unikalny dostęp do wszystkich przedsięwzięć wydarzenia i wykorzystanie miejsc nadawczych, które pozwolą przekazać relacje oraz atmosferę tego czasu, jak również przeprowadzić rozmowy z gośćmi i uczestnikami.

Jako oficjalny nadawca, CNN planuje transmisje na żywo z Expo 2020 w Dubaju, w tym emisję flagowych programów „Connect the World” z Becky Anderson, „Quest Means Business” i „CNN Talk”. Stacja rozwija również programy fabularne – obejmujące takie obszary jak innowacje, zagadnienia ekologiczne i inne filary programu Expo – na wszystkich globalnie dostępnych platformach i serwisach, w tym CNN Arabic. Treści te są kontynuacją przedpremierowej serii CNN „Road to Expo” i innych inicjatyw dostępnych w digitalu oraz będą dystrybuowane globalnie poprzez telewizję, platformy cyfrowe i społecznościowe. Działania te pozwolą dotrzeć do setek milionów odbiorców na całym świecie poprzez CNN oraz jej rozległą sieć nadawców i wydawców.

Ponadto, chcąc zaangażować i zainspirować wszystkich uczestników wydarzenia, CNN planuje działania interaktywne oraz na żywo zarówno na różnych swoich kanałach, jak i na miejscu wydarzenia.