GRAFENOWE CHŁODZENIE

Dysk MTE240S firmy TRANSCEND jest w jej ofercie pierwszym z interfejsem PCI Express 4 x4 o przepustowości 7,8 GB/s, a więc dwa razy większej niż w przypadku nośników z PCIe 3.0 x4. Wspiera protokół NVMe 1.4 i osiąga prędkości do 3 800 MB/s (odczyt) i do 3 200 MB/s (zapis). Dzięki temu sprawdzi się zarówno jako nośnik do komputerów prywatnych, służbowych, jak i systemów profesjonalnych, umożliwiając płynne przetwarzanie dużych ilości danych bez jakichkolwiek opóźnień lub spowolnień.

Chłodzony jest radiatorem z grafenu, który – jako najbardziej wydajny przewodnik ciepła na świecie – skutecznie usprawnia odprowadzanie ciepła z dysku SSD. Sama powłoka grafenowa jest bardzo cienka, przez co nie utrudni instalacji dysku w najsmuklejszych notebookach. Nośnik wytrzymuje pracę w zakresie temperatur od 0°C do 70°C. Bezpieczeństwo danych oraz stabilność działania systemu zapewnia technologia LDPC ECC (Error Correction Code), wykrywająca oraz korygującą błędy pojawiające się podczas transferu danych.

Udostępniona przez producenta bezpłatna aplikacja SSD Scope Pro monitoruje stan dysku, pomaga zachować bezproblemową, wydajną pracę oraz zwiększa bezpieczeństwo danych. Oprogramowanie umożliwia m.in. skanowanie diagnostyczne, wymuszenie aktywacji funkcji TRIM, bezpieczne usuwanie danych, aktualizację oprogramowania i klonowanie systemu. Dysk o wymiarach 80 x 22 x 3,58 mm oferowany jest w pojemnościach  500 GB i 1 TB.

JB