NAJLŻEJSZY ThinkPad W HISTORII

Lenovo ThinkPad X1 Nano to najnowszy laptop firmy klasy premium z serii X1, która odznacza się m.in. niezwykłą lekkością (masa 907 g) i platformą Intel Evo2 z procesorem Intel Core 11. generacji z imponującą sztuczną inteligencją, oferująca jednocześnie doskonałą wydajność, bezpieczeństwo, wytrzymałość i parametry techniczne na najwyższym poziomie.

Obsługujący systemy operacyjne Windows 10 Pro i Linux laptop o wymiarach 13,87 mm x 292,8 mm x 207,7 mm wyposażono w pamięć LPDDR4x do 16 GB i pamięć masową PCIe SSD do 1 TB oraz 13” ekran o rozdzielczości 2K (2160 x 1350) i proporcjach 16:10 ze 100-procentową paletą kolorów sRGB, który w połączeniu z kartą graficzną Intel Iris X zapewnia duży obszar roboczy oraz doskonały, wyrazisty obraz. Wydajną i bezpieczną pracę zapewnia obsługa łączności Wi-Fi 6 i opcjonalny modem 4G/5G.

Realistyczne wrażenia dźwiękowe zapewniają technologie Dolby Vision i Dolby Atmos. Dolby Atmos Speaker System obejmuje dwa głośniki wysokotonowe skierowane w górę i dwa niskotonowe skierowane w dół. Dzięki czterem dookólnym mikrofonom dalekiego zasięgu uczestnicy telekonferencji i rozmów wideo będą słyszeć rozmówcę głośno i wyraźnie (łatwe odbieranie, nawiązywanie i kończenie połączeń konferencyjnych umożliwia jedno naciśnięcie na odpornej na zalanie klawiaturze klawiszy funkcyjnych F9–F11). Podłączenie innych urządzeń umożliwiają  2 porty Thunderbolt 4 oraz gniazda słuchawek i mikrofonu.

ThinkPad X1 Nano chroni sprzęt i dane przy użyciu zmodernizowanych rozwiązań ThinkShield, a także innowacyjnych rozwiązań z zastosowaniem sztucznej inteligencji i biometrii. To m.in. dedykowany moduł Trusted Platform Module 2.0 (dTPM), który szyfruje dane oraz bezpieczny czytnik linii papilarnych Match-on-Chip. Funkcja wykrywania obecności człowieka przy użyciu Windows Hello i kamery na podczerwień 720p HD automatycznie blokuje laptop gdy od niego odejdziemy, a w połączeniu z hybrydową kamerą na podczerwień, której osłona zapewnia prywatność, umożliwia bezdotykowe logowanie nawet z trybu uśpienia.

Laptopy ThinkPad zostały przetestowane pod kątem zgodności z 12. wymaganiami normy wojskowej – przeszły ponad 200 testów jakościowych, które gwarantują działanie w ekstremalnych warunkach: od arktycznych lodów po pustynne burze piaskowe, stan nieważkości, zalania czy upuszczenia. Dodatkowo ThinkPad X1 Nano jest objęty usługą Premier Support: profesjonalnym wsparciem technicznym dostępnym 24/7 i priorytetowym serwisem.

Dostępny już w sprzedaży ThinkPad X1 Nano, który na baterii może pracować do 13 godz., a technologia Rapid Charge w godzinę uzupełnia zapas energii od 0% do 80%, będzie u wybranych partnerów oferowany bez dodatkowych kosztów w zestawie z 14” ergonomicznym monitorem ThinkVision M14 o rozdzielczości Full HD i matrycy IPS, łączącym się z laptopem za pośrednictwem USB-C (elastyczna konstrukcja umożliwia ustawienie nachylenia ekranu pod kątem od -5o do 90o. JB