IDEALNY W KAŻDYCH WARUNKACH

Największy w Europie producent wideorejestratorów, należąca do tajwańskiej firmy MiTAC, marka Mio wprowadziła na polski rynek najnowszy model kamer samochodowych – Mio MiVue 866. To pierwsze urządzenie z sensorem Mio Ultra oraz technologią nagrań nocnych Mio Night Vision Ultra.

Wyraźne nagrania są efektem połączenie wysokiej jakości optyki z autorskimi rozwiązaniami Mio. I tak automatycznie startująca wraz z włączeniem silnika kamera Mio MiVue 866 z szerokim kątem widzenia (150o) nagrywa w rozdzielczości Full HD (60 kl./sek.), co zapewnia nie tylko szeroką perspektywę nagrania (nagranie otoczenia drogi bardzo często ma istotny wpływ na ocenę zarejestrowanej sytuacji), ale również płynne odtwarzanie trasy pokonanej nawet z dużą prędkością. Wysokiej jakości obraz gwarantuje 1,5-raza większy od standardowych sensor Mio Ultra, a autorska technologia Mio Night Vison Ultra poprawia jakość nagrań dokonanych w słabo naświetlonych miejscach.

Nagrania z wideorejestratora uwiarygodnia moduł GPS, który zapisuje m.in. współrzędne oraz czas, w którym zostały wykonane. Dodatkowo 3-osiowy czujnik ruchu automatycznie zapamięta i zapisze na nagraniu wszystkie nagłe zmiany kierunku ruchu.

Mio MiVue 866 oferuje również wiele funkcji wspierających kierowcę, jak np. informacja o fotoradarach i odcinkowym pomiarze prędkości. Na 2,7’’ ekranie wyświetla dystans i czas w sekundach do fotoradaru, a także ograniczenia prędkości, średnią prędkość pokonanego dystansu i pozostały czas niezbędny do przejechania wraz z dystansem, po którym pomiar się zakończy. Wideorejestrator pozwala wykonać kopię zapasową nagrania na smartfonie oraz umożliwia automatyczną aktualizacji oprogramowania, bo ma wbudowany moduł Wi-Fi.

Od innych modeli dostępnych na rynku Mio MiVue 866 wyróżnia możliwość wyboru trybów parkingowych: aktywnego lub pasywnego – po wyłączeniu auta urządzenie przechodzi w stan czuwania i w momencie zarejestrowania drgań zwiastujących stłuczkę czy obtarcie automatycznie zapisuje to zdarzenie. Wbudowana bateria może chronić nasze auto do 48 godz. Natomiast uruchomiony aktywny tryb parkingowy monitoruje zarówno przód jak i tył auta przez 24 godz./dobę. Wystarczy, że do wideorejetratora podłączymy zewnętrzne zasilanie SmartBox oraz kamerę tylną Mio MiVue A50. JB