PREMIERY STYCZNIA

1.01 POKONANI (CANAL+) Amerykański gliniarz, Max McLaughlin (Taylor Kitsch) przybywa latem 1946 roku do zniszczonej stolicy pokonanych Niemiec. Ma wspierać tworzenie policyjnych struktur w mieście bezprawia i chaosu. W zadaniu pomaga mu lokalna policjantka Elsie Garten (Nina Hoss). Na ich celowniku znajduje się przestępca o pseudonimie Engelmacher, Al Capone powojennego Berlina (Sebastian Koch). Max poszukuje także swojego zaginionego po wojnie brata Moritza (Logan Marshall-Green), który realizuje samozwańczą misję, związaną z ukrywającymi się nazistami. Wsparciem dla Maxa, ma być stacjonujący w Berlinie konsul, Tom Franklin (Michael C. Hall). Max nie wie jednak, że jest wykorzystywany jako pionek w otwarciu Zimnej Wojny.

 1.01 DOKTOR WHO: REWOLUCJA DALEKÓW (BBC FIRST)  Jodie Whittaker powraca w roli 13. Doktora, choć, jak pamiętają widzowie ostatniego sezonu, pozostaje uwieziona. Jej wierni towarzysze Yaz (Mandip Gill), Ryan (Tosin Cole) oraz Graham (Bradley Walsh) próbują odnaleźć się na Ziemi bez niej. Bynajmniej nie jest to łatwe. Trójka przyjaciół wkrótce wpada na trop okrutnego spisku, w który zaangażowani są Dalekowie. Czy dadzą radę stawić czoła metalowym mutantom bez wsparcia Doktor?

1.01 TYLKO RAZEM Z TOBĄ (ROMANCE TV) Młoda wokalistka Juli ma szansę stać się wkrótce prawdziwą gwiazdą. Piosenką opowiadającą o śmierci jej ojca porusza serca ludzi. I tylko ona wie, że niewiele jest w tym utworze prawdy. Uważa ojca za zmarłego, ponieważ odszedł od niej i od jej matki. Ale mężczyzna w rzeczywistości żyje i od lat próbuje skontaktować się z córką. Juli wini ojca za śmierć matki i nie chce się z nim spotkać. Nadchodzi jednak chwila, gdy dziewczyna potrzebuje pomocy ojca: na krótko przed planowanym tournee Juli dowiaduje się, że drastycznie pogorszył się stan jej nerek. Jako dawca wchodzi w grę wyłącznie ktoś z najbliższej rodziny, a jest to tylko jedna osoba: jej biologiczny ojciec. Ojciec zgadza się, stawia tylko jeden warunek: chce utrzymywać odtąd regularne kontakty z córką.

1.01 JOJO I BABCIA: GWIAZDKA (CBEEBIES) Święta Bożego Narodzenia nie mogą odbyć się bez pięknie udekorowanej choinki. 4-letnia Jojo oraz jej mądra Babcia wybierają się więc na poszukiwania doskonałego drzewka. Okazuje się, że znalezienie odpowiedniego wcale nie jest takie łatwe!

2.01 CHŁÓD W LIPCU (AMC) Jak decyzja podjęta w ułamku sekundy może zmienić życie? Rok 1989. Pewnej spokojnej teksańskiej nocy, Richard Dane słyszy niepokojący hałas w domu i postanawia zbadać jego źródło. Po chwili strzela do włamywacza, Freddy’ego Russella. Mimo że Richard zostaje uznany przez mieszkańców miasteczka za bohatera, wkrótce zaczyna bać się o bezpieczeństwo swojej rodziny. Do miasta przybywa ogarnięty żądzą zemsty Ben – były skazaniec i ojciec Freddy’ego.

 2.01 SZLAK NADZIEI (TVP HISTORIA) Seria historyczno- survivalowa, w której sześciu uczestników, razem z prowadzącą program Idą Nowakowską-Herndon, pokonują trasę, którą w trakcie II wojny światowej przebyli żołnierze Armii generała Władysława Andersa i towarzyszący jej cywile.
Wraz z bohaterami „Szlaku nadziei” przemierzymy najciekawsze zakątki Azji i Europy. Zobaczymy m. in.: mroźną Syberię, egzotyczny Kazachstan, upalny Izrael, tajemniczy Iran, czy niezrównane w swoim pięknie Włochy. Bohaterowie programu podróżują bez wsparcia realizatorów. Dysponując jedynie niewielkimi środkami finansowymi, są zmuszeni poradzić sobie na nieznanym terenie, bez wykupionych noclegów, jedzenia, czy transportu.

3.01 BUNDESLIGA: Bayern Monachium– 1. FSV Mainz 05 (ELEVEN SPORTS) Robert Lewandowski w 2020 roku pobił wiele rekordów i zdobył cenne trofea zarówno z Bayernem Monachium, jak i indywidualnie. W pierwszy weekend stycznia kibice przekonają się, jak Polak i jego koledzy rozpoczną kolejne 12 miesięcy. Rywalem Bawarczyków będzie broniące się przed spadkiem 1. FSV Mainz 05. W swoich dotychczasowych 19 występach przeciwko temu klubowi „Lewy” strzelił 16 goli i zanotował cztery asysty. Tym razem obrońcy Mainz również muszą bardzo na niego uważać, bo as Bayernu utrzymuje fantastyczną formę, a w trzech ostatnich spotkaniach zaliczył w sumie aż pięć trafień. Dla gości wizyta na Allianz Arena będzie okazją na przełamanie fatalnej serii trzech wysokich wyjazdowych porażek z ekipą z Monachium. Ich największym atutem powinien być Jean-Philippe Mateta, zdobywca większości bramek swojego zespołu w tym sezonie.

4.04 ZAKOCHANI PO USZY. SEZON 5 (TVN7) Kolejny sezon przyniesie wiele zmian w życiu bohaterów serialu. Będzie obfitował w dramatyczne wydarzenia i nieoczekiwane zwroty akcji. Dotychczasowe spokojne życie Asi i Piotra zostanie niespodziewanie wywrócone do góry nogami. Asia zostanie sama z dziećmi i będzie musiała stawić czoła nowej rzeczywistości. Jak odnajdzie się w nowej sytuacji? Sylwia po wyjściu z więzienia spróbuje ułożyć sobie życie i rozpocznie pracę w kancelarii prawniczej. Nie będzie jej jednak łatwo, ponieważ nikt nie wierzy w jej dobre intencje. Kiedy ponownie spotka na swojej drodze Michała będzie musiała stawić czoła swoim prawdziwym uczuciom.

 4.01 UCHO PREZESA (TV4) Serial komediowy w satyryczny sposób komentujący polską rzeczywistość polityczną, stworzony przez lidera Kabaretu Moralnego Niepokoju, Roberta Górskiego – autora scenariusza   i odtwórcę głównej roli – Prezesa, do którego ucha pragną dotrzeć goście przewijający się przez jego gabinet. W obsadzie artyści kabaretowi, teatralni, filmowi i telewizyjni, m.in.: Mikołaj Cieślak, Izabela Dąbrowska, Paweł Koślik, Andrzej Seweryn, Cezary Żak, Cezary Pazura, Wiktor Zborowski, Wojciech Mecwaldowski, Tomasz Kot czy Artur Barciś.

4.01 DETEKTYW MURDOCH. SEZON 10 (EPIC DRAMA) Główny bohater pragnie szczęśliwego życia u boku swojej żony, dr Julii Ogden, i snuje plany zbudowania nowego domu. Niemniej Murdoch nie wie, że Julia po cichu cierpi z powodu poczucia winy – zabiła bowiem swoją prześladowczynię, psychotyczną Evę Pearce. Próbując zapomnieć o swoim lęku, Julia Ogden zaprasza swoją nowo przyjezdną przyjaciółkę, Suzanne Atherly (Samanthę Bond, Downton Abbey) oraz jej córkę, na bal debiutantek, aby oswoiły się z nowym miejscem. Niestety wystawne wydarzenie zmienia się całkowicie, gdy ktoś morduje jedną z kobiet pragnących poślubić najatrakcyjniejszego kawalera w Toronto.

5.01 KLĄTWA WYSPY DĘBÓW (HISTORY) Najnowszy sezon przebije wszystkie poprzednie – Rick, Marty i ich zespół powracają na Wyspę Dębów z jeszcze większą determinacją, zasobami i nowoczesną technologią. Zdaje się, że nic nie powstrzyma ich przed rozwiązanie tajemnicy wyspy, która pozostaje nieodgadniona od ponad 200 lat. Tym razem bracia pełne wsparcie właściciela ziemi, Toma Nolana, syna zmarłego Freda Nolana,  dzięki czemu zyskali niespotykany dostęp do nowych obszarów wyspy. Mają nadzieję, że to przyniesie im odpowiedzi… i skarb.

5.01 AUSTRALIJSCY POŁAWIACZE HOMARÓW. SEZON 3 (POLSAT VIASAT EXPLORE) Trzecia seria programu pokazuje ogromne zmiany, jakie zaszły w świecie poławiaczy homarów. Na całym świecie szaleje pandemia koronawirusa, a kapitanowie kutrów starają się utrzymać swoje firmy na powierzchni. Brendan Taylor – znany jako Squizzy – już na początku sezonu zdał sobie sprawę, że stracił 150 tys. dolarów dochodu. Jay i siostrzeńcy także mają problemy finansowe. Cracker – łowiący z łódki – ma dostarczyć tonę homarów hurtowemu nabywcy, ale każdy skorupiak ma ważyć co najmniej 1,5 kg. Zobaczymy także trzy odcinki specjalne ukazujące życie bohaterów programu zza kulis.

6.01 MISTRZOWIE ZBRODNI (CRIME+ INVESTIGATION POLSAT) Każdy odcinek to podróż do przejmującego i tajemniczego świata zbrodni. Najpierw przyglądamy się śledztwu – poszczególnym tropom i podejrzanym, a także zwrotom akcji będących skutkiem odkrywania kolejnych dowodów i formułowania nowych hipotez. Program prezentuje emocjonujące nagrania działań policyjnych, wywiady, a także fabularyzowane rekonstrukcje wydarzeń, które składają się na bardzo realistyczny obraz historii, od której nie sposób się oderwać. W drugiej części sprawa trafia do sądu. Prokuratora przygotowuje akt oskarżenia i dochodzi do procesu. Autentyczne nagrania z sali rozpraw pozwalają śledzić przebieg postępowania aż do ostatecznego werdyktu. Formuła serialu sprawia, że na podstawie wypowiedzi ekspertów, relacji detektywów, świadków, a czasem nawet samych oskarżonych widz może przeprowadzić własne dochodzenie, wytypować sprawcę i snuć domysły dotyczące rozstrzygnięć sądowych.

6.01 NA WIELKIEJ FALI (ULTRA TV) Każdego roku setki śmiałych, profesjonalnych surferów z całego świata gromadzą się w Nazare w Portugalii, aby rzucić wyzwanie jego potężnym falom. To tutaj znajdą największą falę na jakiej kiedykolwiek surfowano – na 24 metrach, co odpowiada wysokości 8-piętrowego budynku. Na Wielkiej Fali to spotkanie z  poszukiwaczami przygód na tyle odważnymi, aby zaryzykować porażkę, a nawet potencjalnie śmiertelne obrażenia, dla uznania i chwały.

7.01 ŚWIAT BEZ GRANIC (PLANETE+) Fascynująca podróż dookoła świata, przybliżająca codzienność życia ludzi z różnych części globu. Kamery zabiorą widza na wyprawę do niewielkich osad skrytych wśród gór, w głębi puszczy i piasków pustyni. Nie ominą także ogromnych miast. Zawsze jednak skupiać się będą przede wszystkim na ukazaniu perspektywy mieszkających tam społeczności, a dopiero potem na pięknie otoczenia.

8.01 MISJA: RECYKLING (HISTORY 2) Począwszy od bombowców B-52 przez ogromne tankowce i samochody osobowe, aż po pociski manewrujące z czasów zimnej wojny – wszystko, co produkujemy, ma określoną trwałość. Kres użytkowania tych maszyn jest jednocześnie początkiem fascynującej podróży, w którą widzów zabierze serial “Cmentarzysko historii”. Jego twórcy pokazują, jak te wielkie konstrukcje, już rozmontowane, zyskują niezwykłe nowe życie.

8.01 FIGHT NIGHTS GLOBAL (FIGHTKLUB) Fight Nights Global to największa rosyjska organizacja mieszanych sztuk walki, działająca na rynku od 2010 roku. Od tamtej pory zorganizowała ona ponad 80 ekskluzywnych gal, głównie w swoim mateczniku, w Rosji, ale również w Kazachstanie, Tadżykistanie, na Słowacji i Białorusi oraz w Chinach i Gruzji. Organizacja miała poważne plany ekspansji na inne kontynenty, a swoim zasięgiem chce objąć przede wszystkim Stany Zjednoczone i Brazylię.  Gale Fight Nights Global w każdy piątek i sobotę!

9.01 ASY WYWIADU (FOX COMEDY) Pracujący dla Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA Jerry zostaje wysłany do Wielkiej Brytanii, by pomóc w walce z cyberprzestępczością. Arogancki Amerykanin nie jest jednak dobrze odbierany przez nowych współpracowników. Za wyjątkiem Josepha, analityka komputerowego, który jest zafascynowany Jerrym. Razem ze swoim nowym kompanem Jerry próbuje odnaleźć cyberterrorystę, wprowadzając nieco chaosu do skostniałej brytyjskiej instytucji. W serialu występują David Schwimmer, Nick Mohammed, Jane Stanness, Sylvestra Le Touzel oraz Oliver Birch.

10.01 NIECH GADAJĄ (HBO) Historia znanej autorki (Meryl Streep), która wraz przyjaciółkami (Candice Bergen oraz Dianne Wiest) wyrusza w podróż, aby się zabawić i wyleczyć stare rany. Dołącza do nich siostrzeniec pisarki (Lucas Hedges), który wciąż sprzecza się z kobietami, a także z jej nowa agentka (Gemma Chan), która za wszelką cenę próbuje dowiedzieć czegokolwiek o jej następnej książce.

10.01 DOWN THE ROAD. SEZON 2 (PLAYER.PL) Polska wersja belgijskiego formatu. Pierwszy sezon, który z entuzjazmem został przyjęty na polskim rynku, zmienił postrzeganie osób z zespołem Downa. W trakcie wyprawy bohaterowie skonfrontowali się z niesprawiedliwymi stereotypami i pokazali, że chcą żyć w pełnoprawny sposób. Uczestnicy drugiej serii programu wyruszą w podróż życia z Przemkiem Kossakowskim, by nauczyć się nowych rzeczy oraz przełamać własne bariery. Pierwszy raz bez rodziców i z dala od domu. W dwunastoodcinkowej serii widzowie poznają szóstkę nowych bohaterów – Paulinę Ochocką, Paulę Rakowską, Paulinę Pigan, Adama Wdówkę, Janka Skibę i Szymona Grzecha. Podczas wyprawy towarzyszyć im również będzie terapeutka, Patrycja Bartoszak-Kempa.

11.01 MÓJ CHŁOPAK JEST MAMINSYNKIEM (TLC) Randki i relacje z mężczyzną, który jest ukochanym synkiem mamusi, mogą stwarzać sporo problemów! Twój chłopak jest wciąż rozpieszczany przez nadopiekuńczą mamę? A może czujesz, że znalazłaś się z nim i jego rodzicielką w niecodziennym trójkącie? Jeśli tak, to takiemu związkowi nie należy dobrze wróżyć. W tej serii poznamy cztery młode kobiety, walczące o miłość. Ich przeciwniczkami są… matki partnerów. Kłopotliwe czy wręcz krępujące sytuacje, w których się znalazły, są bardzo różne. Zdarzają się podczas wspólnego mieszkania. Mają miejsce podczas przygotowań do ślubu, kiedy przyszła żona nie jest w stanie porozumieć się z dominującą przyszłą teściową.

11.01 PRZEŻYĆ SWOJĄ ŚMIERĆ (LIFETIME) Serial dokumentalny przedstawiający losy ludzi, którzy umarli (stwierdzono u nich zgon), a potem wrócili do żywych. Ich szczere i osobiste wyznania sprawiają, że widz czuje, jakby razem z nimi uczestniczył w tych wydarzeniach.  Program przeplata przekazane z pierwszej ręki historie osób, które doświadczyły owych dramatycznych przeżyć, z próbami naukowego zgłębienia tajemnic paranormalnych aktywności ludzkiego mózgu. Oprócz niesamowitych relacji ludzi, którzy doświadczyli przejścia i powrotu z zaświatów, w programie usłyszymy także opowieści członków personelu medycznego oraz najbliższych, którzy uczestniczyli w tych wydarzeniach i potwierdzają nie mieszczące się w głowie słowa ocalałych.

11.01 TIGER (HBO GO) Dokument prezentujący niepublikowane nigdy wcześniej nagrania i wywiady z tymi, którzy najlepiej znają Tigera Woodsa – w tym z jego byłym pomocnikiem i bliskim przyjacielem, Stevem Williamsem oraz legendą golfa Sir Nickiem Faldo. W produkcji nie brakuje też rozmów z przyjacielem Earla Woodsa, ojca golfisty, Petem McDanielem, pierwszą prawdziwą miłością sportowca – Diną Parr oraz przerywającą milczenie Rachel Uchitel, główną postacią skandalu obyczajowego, który na zawsze zmienił życie Tigera.

Produkcja przedstawia intymny obraz cudownego dziecka, którego poświęcenie i obsesja na punkcie gry w golfa nie tylko przyniosły mu sławę i sukces. Sprawiły także, że poszedł on krętą drogą, która ostatecznie doprowadziła do jego legendarnego powrotu na szczyt i  zwycięstwa w 2019 roku.

12.01 POŻEGNANIE Z NOCĄ (CANAL+) Muriel (Catherine Deneuve) prowadzi uporządkowane życie na łonie natury. Zajmuje się plantacją migdałów, zarządza też ośrodkiem jeździeckim. Emerytura pozwala jej spełniać pasje. Pewnego dnia ku jej radości odwiedza ją wnuk Alex (Kacey Mottet Klein), którego wychowywała po przedwczesnej śmierci jego matki. Mężczyzna niedługo ma udać się do Kanady i rozpocząć nową pracę. Jego zachowanie wzbudza jednak w kobiecie niepokój. Wkrótce na jaw wychodzą kłamstwa i prawdziwe powody planowanego wyjazdu. Alex zamierza przystąpić do organizacji terrorystycznej. Muriel postanawia za wszelką cenę ocalić ukochanego wnuka.

13.01 INSTYNKT PIERWOTNY (CANAL+) Profesjonalny łowca zwierząt Frank Walsh (Nicolas Cage) kończy swoją amazońską wyprawę kolejnym sukcesem. Udało mu się schwytać rzadki gatunek białego jaguara. Wystarczy teraz przetransportować go statkiem do Stanów Zjednoczonych, znaleźć kupca i zbić majątek. Okazuje się, że tym samym frachtowcem płynąć będą agenci przewożący zawodowego zabójcę, Richarda Lofflera (Kevin Durand). W trakcie rejsu mimo wielu środków ostrożności zbrodniarz wydostaje się z klatki. Wypuszcza też z uwięzi dzikie zwierzęta, które rozbiegają się po statku. Dla pasażerów zaczyna się krwawa walka o przetrwanie. Frank musi wykorzystać swoje doświadczenie myśliwego, by znaleźć mordercę i się z nim rozprawić.

15.01 EINSATZGRUPPEN- NAZISTOWSKIE BRYGADY ŚMIERCI (POLSAT DOCU) O ich wyjątkowym okrucieństwie krążyły legendy… Nazistowskie brygady śmierci zostały stworzone w jednym celu – by masowo zabijać. Jej członkami byli psychopatyczni fanatycy Hitlera, sadystyczni mordercy i okrutnicy. Ich zadaniem było uśmiercanie na masową skalę ludności żydowskiej oraz zwalczanie wszelkich elementów, które uznali za wrogie. Mroczna historia bestialskich Oddziałów Policji Bezpieczeństwa.

16.01 WYPRAWA PO SKARB (DISCOVERY HISTORIA) Łowcy skarbów poszukują wskazówek, które pomogą im dotrzeć do skarbów ukrytych na Wyspie Węży w Brazylii. Napięcia i spory w ekipie mogą zniweczyć całą ekspedycję.

17.01 ODBUDOWAĆ PARADISE (NATIONAL GEOGRAPHIC) To niezwykły manifest siły oraz determinacji ofiar największego pożaru w historii Kalifornii. W obliczu katastrofy, która stanowi bolesny dowód destrukcyjnych skutków ocieplenia klimatu, mieszkańcy w niezwykły sposób jednoczą się, by budować swój wspólny dom od zera. W listopadzie 2018 roku, znany reżyser Ron Howard chwycił za kamerę i wyruszył do miasteczka Paradise w Kalifornii, by udokumentować walkę z największymi od stu lat pożarami w USA. Jednak w przeciwieństwie do relacjonujących tę tragedię ekip telewizyjnych, Ron został z mieszkańcami Paradise znacznie dłużej. Gdy opadł kurz i ustąpił dym, oczom wszystkich ukazał się obraz wszechogarniających strat.

17.01 GREY`S ANATOMY: CHIRURDZY (FOX) W 17. sezonie zobaczymy walkę lekarzy o każdego pacjenta, którą utrudnia brak lekarstwa oraz szczepionki. Wyczerpani nadgodzinami i zdemotywowani brakiem efektów lekarze czują się sfrustrowani i bezradni. Szczególnie zdołowana jest Meredith (Ellen Pompeo), która robi wszystko, by pomóc swoim pacjentom. Po skończonym dyżurze, zupełnie wycieńczona, mdleje na szpitalnym parkingu. Po przyjęciu na oddział, okazuje się, że powodem zasłabnięcia nie było tylko zmęczenie. Meredith ma koronawirusa. Jej stan pogarsza się z godziny na godzinę, a przyjaciele starają się zrobić wszystko, by uratować lekarkę. Meredith zapada w śpiączkę. W swoim śnie przechadza się po plaży, nie jest tam jednak sama. W oddali widać postać, którą okazuje się nie kto inny a Derek (Patrick Dempsey).

 17.01 RICHARD JEWELL (CINEMAX) Richard Jewell (Paul Walter Hauser) jest pracownikiem ochrony, który znajduje ładunek wybuchowy podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. To zdarzenie sprawia, że zostaje on uznany za bohatera, którego szybka i zdecydowana reakcja ocaliła życie wielu ludzi. Kilka dni później staje się jednak głównym podejrzanym, a FBI, media oraz opinia publiczna zmieniają jego życie w koszmar.

Oparty na prawdziwej historii film w reżyserii czterokrotnego laureata Oscara Clinta Eastwooda (Za wszelką cenę), pokazuje świat, w którym doniesienia medialne zaczynają przesłaniać prawdę. W obsadzie znaleźli się Paul Walter Hauser, Sam Rockwell, Kathy Bates, Jon Hamm oraz Olivia Wilde.

18.01 TONI AKUSZER- DADDY BLUES (ROMANCE TV) Toni, nazywany “zaklinaczem niemowląt”, bardzo dobrze czuje się, pracując jako wolny strzelec w swoim wymarzonym zawodzie. W jego gabinecie położniczym już od dawna nie przyjmuje się no-wych pacjentek, wszystkie terminy są zajęte. Ale w prywatnym życiu, konkretnie w relacji z Luise, Toni niespecjalnie sobie radzi. Mężczyzna nie dopuszcza do siebie także myśli, że jego żona Hanna poważnie myśli o rozwodzie. Gdy zauważa ją na randce z przystojnym mężczyzną, guru jogi i auto-rem bestsellerów, jego zdolność przyjmowania ciosów od życia gwałtownie się kurczy.

19.01 DZIKIE INDOCHINY: KAMBODŻA (ANIMAL PLANET)  Kambodża to jeden z najbardziej zróżnicowanych pod względem biologicznym krajów Azji Południowo-Wschodniej. Jej faunę, florę oraz klimat kształtuje roczny cykl monsunowy.

19.01 THIS TRAIN I RIDE (ARTE) Młodych kobiet podróżujących przez Amerykę na dachach pociągów towarowych w poszukiwaniu wolności, jest wiele. Bycie włóczęgą stało się symbolem samotnego buntu i odrzucenia systemu. Mając za bagaż jedynie tobołek, śpiwór i butelkę wody, Cristina, Karen i Ivy również wyruszyły w długą podróż, by uciec od ciasnego podmiejskiego życia i przezwyciężyć traumy z dzieciństwa. Francuski reżyser Arno Bitschy podążył za tymi trzema zmarginalizowanymi, młodymi kobietami, które wybrały koczowniczy i ekstremalny styl życia. Każda z nich ma własną, poruszającą historię.

20.01 ELLA FITZGERALD: JUST ONE OF THOSE THINGS (AMC) Oto wielka, wspaniała Ella, której muzyka stała się ścieżką dźwiękową burzliwego XX wieku! W cyklu Noce z muzyką: dokument przedstawiający historię życia Elli Fitzgerald i jej niezwykłą, trwającą pięć dekad karierę rozpoczętą udziałem w konkursie talentów z 1934 roku w teatrze Apollo w Harlemie.

20.01 NARODZINY IMPERIUM MARDOCHÓW (BBC BRIT) Transformacja brytyjskiego społeczeństwa na przestrzeni ostatnich 50 lat odbyła się w dużej mierze za sprawą jednego człowieka. Był nim Rupert Murdoch. Wzbudzając strach i nienawiść u polityków, zbudował jedno z największych imperiów medialnych na świecie. Dało mu ono niebywałą władzę i zagwarantowało ogromne wpływy. W trzech odcinkach przedstawiono jego historię. Dużą rolę odegrały w niej niebywała ambicja, która napędzała go w drodze do sukcesu, oraz skłonności do działań poza nawiasem prawa, które zaowocowały kontrowersjami i zamknięciem tabloidu „News of the World” oraz śledztwem Levesona. Niniejszy dokument to wciągające studium imperium Murdocha, pokazujące jego słynne wzloty i upadki.

21.01 CORMORAN STRIKE: ZABÓJCZA BIEL (HBO GO) Lolejna odsłona serialowej ekranizacji cyklu powieści kryminalnych J.K. Rowling. Prywatny detektyw Cormoran Strike i jego współpracowniczka Robin Ellacott powracają w poszukiwaniu tajemnicy, która pozwoli parze odkryć zbrodnię prowadzącą ich z zaułków Londynu aż do siedziby parlamentu.

23.01 BO TO GRZECH (HBO GO) Opowieść o miłości, życiu i stracie autorstwa wielokrotnie nagradzanego Russella T. Daviesa. Serial koncentruje się na historiach przyjaźni i miłości widzianych oczami trzech młodych gejów rozpoczynających nowe życie w Londynie, w dobie kryzysu AIDS w latach 80. Będąc w cieniu tej choroby, bohaterowie zdeterminowani są, by żyć i kochać bardziej niż kiedykolwiek – premiera: 23 stycznia, cały sezon

24.01 AMERICAN HUSTLE (AXN) Kulisy jednego z najbardziej niewiarygodnych skandali korupcyjnych, które wstrząsnęły Ameryką. To fikcyjna opowieść o błyskotliwym oszuście Irvingu Rosenfeldzie (Christian Bale), który – wraz ze swoją ponętną partnerką Sydney Prosser (Amy Adams) – zostaje zmuszony do współpracy przez ambitnego agenta FBI, Richiego DiMaso (Bradley Cooper). DiMaso wciąga ich w pociągający, ale też niebezpieczny świat potentatów, wpływowych polityków i mafii.

24.01 KŁAMSTWO DOSKONAŁE (HBO) Wytrawny oszust Roy Courtnay postanawia uwieść wartą miliony i niedawno owdowiałą Betty McLeish. Od ich pierwszego spotkania Roy stosuje wypróbowane sztuczki, a Betty zdaje się być nim zauroczona. Ich relacja szybko jednak przekształca się w grę w kotka i myszkę. Legendarni aktorzy Helen Mirren i dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Ian McKellen  po raz pierwszy spotykają się na dużym ekranie, aby wystąpić w inteligentnym i trzymającym w napięciu thrillerze o ludzkich sekretach. Scenariusz obrazu powstał na podstawie powieści Nicholasa Searle’a pt. “Dobry kłamca”.

24.01 ZA JAKIE GRZECHY (STOPKLATKA) Laureatka Oscara Renée Zellweger, wciela się w postać przebojowej i niezwykle ambitnej menadżerki – Lucy Hill. Kobieta całkowicie poświęca się karierze zawodowej. Pewnego dnia, nie wiedząc w co się pakuje, bez namysłu przyjmuje kolejne polecenie służbowe, które ma jej pomóc osiągnąć upragniony sukces i awans. Tymczasem, atrakcyjne z pozoru wyzwanie, okazuje się zwykłą reorganizacją małego zakładu przemysłowego, w małym i zimnym miasteczku w Minnesocie.

25.01 MÓJ SĄSIAD MORDERCA (ID)  Czy mordercy wystarczy spojrzeć w oczy, aby wiedzieć, z kim ma się do czynienia? W dzisiejszych czasach zło może czyhać na nas wszędzie, kryjąc się za najbardziej niewinnym uśmiechem. W tej serii programów spróbujemy spojrzeć prosto w zimne i bezwzględne oczy amerykańskich morderców. Obejrzymy filmy wideo z prywatnego życia przestępców i poznamy kulisy popełnionych przez nich zbrodni. W tym sezonie zobaczymy, jak zemsta byłego męża zniszczyła szczęście nowej rodziny jego byłej żony. Poznamy kulisy morderstwa kobiety, którą zabił zazdrosny były partner. Wspólnie z przyjaciółmi i rodzinami ofiar prześledzimy filmy wideo w poszukiwaniu sygnałów zwiastujących te brutalne zbrodnie. Przekonamy się, że morderca wcale nie musi mieć złych zamiarów wypisanych na swoim czole…

28.01 BABILON BERLIN. SERIA 3 (EPIC DRAMA) W burzliwych tygodniach poprzedzających katastrofę giełdową i „Czarny Piątek” inspektor Gereon Rath i Charlotte Ritter zostają przydzieleni do sprawy brutalnego morderstwa aktorki Betty Winter. Gdy Gereon zmaga się z problemem narkotykowym i stara się zaadaptować do życia rodzinnego – Charlotte walczy o uznanie w zdominowanym przez mężczyzn departamencie policji. Jednak dla niektórych te trudne czasy okazują się szansą. Kiedy na ekrany kin wkraczają filmy dźwiękowe, a wiele dotychczasowych gwiazd trafia na boczny tor, tajemniczy Ormianin próbuje sił jako producent filmowy. Inni walczą o władzę polityczną. Czarna Reichswera zbiera siły przed kolejną próbą obalenia demokracji, a pogrzeb zamordowanego, cieszącego się złą sławą nazisty, to doskonała okazja, by sprowokować kolejne starcia z komunistami. Tylko nocami wydaje się, że wszystko jest jak dawniej, a miasto wciąż tańczy, jakby nie było jutra…

28.01 DLACZEGO KOBIETY ZABIJAJĄ (FOX) Beth Ann Stanton (Ginnifer Goodwin) jest szczęśliwą gospodynią domową. Wszystko się zmienia, gdy przypadkiem dowiaduje się, że jej mąż zdradza ją z April, kelnerką w pobliskim bistro. W latach 80. Simone Grove (Lucy Liu) odkrywa, że jej trzeci mąż jest gejem i ma romans z dużo młodszym od siebie mężczyzną. W 2019 Taylor Harding (Kirby Howell-Baptiste) wraz z mężem żyją w otwartym związku, który sprawdza się do momentu, gdy Taylor zaprasza do domu swoją kochankę. Okazuje się bowiem, że nie tylko ona wdała się z nią w romans. Niewierność partnerów nie jest jedyną rzeczą, która łączy trzy kobiety. Beth Ann, Simone i Taylor mieszkały w tym samym domu i wszystkie trzy popełniły zbrodnie.

30.01 INTRUZI (AMC) Historia legendarnego, przerażającego demona porywającego dzieci, który terroryzuje rodziny w dwóch europejskich miastach – Madrycie i Londynie. Obraz wyreżyserowany przez znakomitego hiszpańskiego reżysera Juana Carlosa Fresnadillo. W filmie występują nominowany do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Clive Owen oraz Ella Purnell, wcielająca się w rolę dziewczynki nękanej przez bezimiennego potwora pragnącego nią zawładnąć.

30.01 CIEMNA STRONA ŚWIATA (NATIONAL GEOGRAPHIC) Wielokrotnie nagradzana portugalska reporterka, Mariana van Zeller, od ponad 15 lat śledzi niebezpieczne siatki przemytnicze na całym świecie. Zgromadzone na przestrzeni lat informacje i tropy pozwalają jej przeniknąć za kulisy współczesnych czarnych rynków, by przekonać się, jak od wewnątrz wygląda obecnie handel nielegalnymi towarami. Mariana rozmawia bezpośrednio z głównymi graczami wielu podziemnych gospodarek. Spotyka się również z organami ścigania, byłymi więźniami, innymi dziennikarzami i lokalnymi mieszkańcami. Wszystko po to, by uzyskać jak najbardziej wyraźny i kompletny obraz sieci handlarzy, którzy przyczyniają się do niebotycznie wysokich obrotów szarej strefy.

31.01 PLANETA DOSKONAŁA (BBC EARTH) Superprodukcja przyrodnicza z narracją Sir Davida Attenborough (w polskiej wersji Krystyny Czubówny). Dzięki wykorzystaniu najbardziej zaawansowanych technologii seria ukazuje odwieczne siły natury, które umożliwiają harmonijne życie na Ziemi niezliczonych gatunków flory i fauny. W pierwszych czterech odcinkach przedstawiono moc wulkanów, światła słonecznego, pogody i oceanów. Ostatni poświęcony jest ogromnemu wpływowi najnowszej siły natury na świecie – ludziom – oraz działaniom, które należy przedsięwziąć, by przywrócić na Ziemi równowagę.

31.01 WĘŻE W MIEŚCIE. 7 SEZON (NATIONAL GEOGRAPHIC WILD) Simon i Sioux – nieustraszeni łowcy węży – ścigają się ulicami miasta, aby stawić czoła jednym z najbardziej śmiercionośnych gatunków na świecie. Radzą sobie nawet z najtrudniejszymi wyzwaniami, wplątując przy tym w przedziwne sytuacje. Ich celem jest wypuszczenie węży z powrotem na wolność. W 7. sezonie tej ekscytującej serii dokumentalnej zobaczymy, m.in. śmiercionośne czarnobiałe kobry na weselu, ogromne pytony skalne, strzegące swoich jaj oraz zabójczą mambę na suficie.

31.01 TOLKIEN (CINEMAX 2)  Opowieść o najważniejszych latach życia młodego pisarza (Nicholas Hoult), który po śmierci matki trafia do szkoły z internatem. Na miejscu odnajduje przyjaźń, miłość i artystyczną inspirację, a jego związek z Edith Bratt (Lily Collins) przeżywa liczne wzloty i upadki. Gdy wybucha I wojna światowa, przetrwanie „braterstwa” staje pod znakiem zapytania, a zebrane doświadczenia inspirują Tolkiena do napisania słynnej sagi Śródziemia.