SPÓŁKA ATENDE SOFTWARE KUPIONA PRZEZ CUSTODIA CAPITAL

29 grudnia zawarta została umowa sprzedaży za 52,5 mln zł 100% udziałów w Atende Software, spółce powiązanej z Custodia Capital.

Atende Software jest wiodącym dostawcą technologii OTT w Europie Środkowo-Wschodniej. redGalaxy to kompleksowa platforma technologiczna dla telewizji internetowej, która składa się modułu zarządzania treściami, systemu dystrybucji treści, transkoderów, systemów zabezpieczania treści, a także aplikacji klienckich dla różnorodnych urządzeń końcowych. redGalaxy jest wykorzystywane przez największych nadawców telewizyjnych i operatorów telefonii komórkowych, takich jak: TVN Discovery Poland i P4 (operator sieci Play) oraz TV3 Group. Każdego dnia platforma dostarcza materiały multimedialne do milionów użytkowników końcowych.

Z kolei Custodia Capital to firma inwestycyjna skupiającą się na inwestycjach typu private equity na rynku przedsiębiorstw sektora SME w Polsce. Custodia Capital inwestuje w „małych liderów” z ukrytym potencjałem szybkiego rozwoju i ekspansji w swoich segmentach.