ROSE D`OR DLA DAVIDA ATTENBOROUGH ZA CAŁOKSZTAŁT TWÓRCZOŚCI

Sir David Attenborough otrzyma nagrodę Rose d’Or za całokształt twórczości w uznaniu jego wyjątkowego wkładu w przemysł rozrywkowy i 60-letniej kariery medialnej. Nagroda zostanie wręczona podczas transmisji na żywo wirtualnej gali wręczenia nagród we środę 9 grudnia.

Niezwykła kariera Sir Davida Attenborough  obejmowała formaty czarno-białe, kolorowe, realizowane w technologii HD i 3D; jego programy zdobyły wiele nagród Emmy i British Academy (BAFTA), a jego przełomowe serie, w tym choćby  „Błękitna planeta II”, wyprodukowane we współpracy z BBC Studios Natural History Unit, były oglądane przez miliardy widzów.

Na wiadomość o nagrodzie, Sir David powiedział: „Telewizja osiągnęła wspaniałą rzecz, uświadamiając ludziom na całym świecie, co dzieje się z naszym środowiskiem. Jeśli byłem tego częścią procesu a nagroda jest właśnie za to, to naprawdę bardzo dziękuję. Jestem bardzo wdzięczny ”.

Sir David Attenborough dołącza do listy poprzednich laureatów nagród specjalnych Rose d’Or, w tym ubiegłorocznej zdobywczyni za całokształt twórczości Maren Kroymann, a także Joanny Lumley, Jamesa Cordena, Angeli Lansbury i Johna Cleese.