„TAJEMNICA ZAWODOWA” WIOSNĄ W TVN

Tajemnice, sieć intryg, niewierność – kim tak naprawdę jest Andrzej Żurawski? Największym wrogiem swojej żony, czy może przyjacielem? Czy człowiek, dla którego poświęciła całe swoje życie i karierę może ją cynicznie wykorzystywać? Jak prawda o mężu wpłynie na przyszłość i ich relacje? Dylemat, przed którym stanie prawniczka wywróci jej poukładany i spokojny świat, a ją samą wciągnie w ryzykowną grę.

„Tajemnica zawodowa” to serial,  (zdjęcia rozpoczęły się w listopadzie br. w Warszawie) w którym elementy prawnicze łączą się z medycznymi. Widzowie będą mieli okazję obserwować wydarzenia rozgrywające się zarówno na sali sądowej, jak i operacyjnej. Przypadki medyczne inspirowane autentycznymi wydarzeniami pozwolą zagłębić się w poruszające ludzkie historie, a także poznać zawód lekarza z różnych perspektyw. To także opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w życiu, zmuszającego nas do ciągłej „podróży” i zmian. O oswajaniu problemów, które wydają się nie do przejścia.

Obok Magdaleny Różczki na ekranie pojawią się m.in.: Cezary Pazura (Andrzej), Piotr Stramowski (Miller), Anna Dereszowska (Kinga), Piotr Machalica (Wiktor), Tamara Arciuch (Monika), Justyna Zielska (Paula) i Antonina Litwiniak (Lenka).

Za scenariusz odpowiadają Ewa Popiołek, Marek Kreutz i Dorota Jankojć. Serial oparty jest na autorskim pomyśle stacji. Za kamerą stanął wielokrotnie nagradzany Marek Lechki („Pakt”, „Bez tajemnic”). Operatorem zdjęć jest Paweł Flis („W głębi lasu”, „Demon”). Funkcję kierownika produkcji pełni Robert Feluch, a reżysera castingu Piotr Bartuszek. Autorem scenografii jest Marcelina Początek, charakteryzacji Kinga Krulikowska, a kostiumów Dorota Williams. Montażem zajmują się Piotr Wójcik i Bartłomiej Piasek.

Premiera zaplanowana jest na wiosnę przyszłego roku w TVN.