WYSTARTOWAŁA 6. EDYCJA CANAL+ SERIES LAB

CANAL+ SERIES LAB to program skierowany do scenarzystów, reżyserów i producentów kreatywnych zawodowo tworzących i rozwijających seriale telewizyjne.  Nabór do tegorocznej międzynarodowej edycji rozpoczął się online 19 października i potrwa do 10 listopada. Ogłoszenie wybranych projektów i start pierwszej sesji online już w grudniu. 6. edycja potrwa do kwietnia 2021, a najlepsze projekty skierowane zostaną do dalszego developmentu.

CANAL+ SERIES LAB to miejsce spotkań twórców seriali. Stworzyliśmy je pięć lat temu, by móc dzielić się doświadczeniami, wzajemnie inspirować i budować relacje. Chcemy wspierać twórców w rozwijaniu seriali premium. Czekamy na projekty różnorodne gatunkowo, z silnym konceptem. Wybrane projekty będziemy rozwijać w zespołach, pod opieką uznanych konsultantów scenariuszowych. Najlepsze skierujemy do produkcji z przeznaczeniem do emisji. W ramach pierwszej edycji w 2016 rozwijaliśmy m.in. serial “Klangor”, który obecnie jest w produkcji, a jego scenarzystą jest Kacper Wysocki – tłumaczy Anna Różalska, dyrektor produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+.

Partnerami 6. edycji są StudioCanal, M7 Group i Kino Świat. Program swoim patronatem objęła również Gildia Scenarzystów Polskich.